08.11.2021

Wigry Suwałki przez kilka godzin bez trenera. Dawid Szulczek już oficjalnie w Warcie Poznań

W piątek poprowadził Wigry do wygranej z Garbarnią Kraków i zaraz po meczu wyruszył do Poznania. Dzisiaj 31-letni Dawid Szulczek już oficjalnie został trenerem Warty Poznań. Podpisał kontrakt do końca obecnego sezonu z opcją przedłużenia na kolejne 2 lata.

W tak zwanym międzyczasie, bo w sobotę Warta, pod wodzą Adama Szali, asystenta, niespodziewanie wygrała wyjazdowy mecz z Piastem Gliwice, ale wciąż pozostaje w strefie spadkowej z Ekstraklasy. Dawid Szulczek po raz pierwszy poprowadzi Wartę 20 listopada w meczu z Wisłą Płock. 

 – To dla mnie ekscytujące wyzwanie, że będę mógł pracować w Ekstraklasie. Podejmuję je z dużą energią. Wiadomo, że celem Warty Poznań jest utrzymanie się w Ekstraklasie i jestem świadomy tego, że na dzisiaj tych punktów jest trochę mało, ale do końca sezonu jest jeszcze tyle meczów, że wejdziemy na dobrą ścieżkę, zaczniemy punktować i w ostatecznym rozrachunku pozostaniemy w Ekstraklasie na kolejny sezon – mówi szkoleniowiec. – Oglądałem kilka ostatnich spotkań Warty Poznań i mocniej analizowałem to, w jaki sposób funkcjonuje drużyna. Cieszę się, że mam w szatni taką grupę ludzi. Jestem przekonany, że dodam do niej coś od siebie i nasz dorobek punktowy się poprawi.

 

Dawid Szulczek  Fot. Warta Pozmań 

 

Dyrektor sportowy Warty Poznań, Radosław Mozyrko przyznaje, że doszło tak naprawdę do transferu trenera, który miał ważny kontrakt z Wigrami Suwałki. 

– Wykupiliśmy go z Wigier i podpisaliśmy kontrakt do końca sezonu z opcją przedłużenia o dwa lata – mówi. – Filozofią klubu i moją również jest promowanie zdolnych pracowników, a Dawid Szulczek jest taką właśnie osobą. Chciałem wpuścić trochę świeżej krwi. A to, że będzie najmłodszym trenerem w Ekstraklasie, nie ma większego znaczenia. Nie patrzę na wiek, patrzę na jakość.

- Klub w przeszłości nigdy nie blokował awansu sportowego i dalszego rozwoju swoim trenerom i zawodnikom, i w tym przypadku postąpiliśmy podobnie. Lubimy działać bezkonfliktowo, dlatego podaliśmy sobie z Dawidem Szulczkiem ręce i tak jak w dobrej atmosferze spotkaliśmy się przed rokiem, tak i teraz żegnamy się w dobrym klimacie. Życzymy trenerowi wielu sukcesów i satysfakcji z pracy z zespołem Warty na poziomie Ekstraklasy – powiedział na stronie internetowej suwalskiego klubu Marek Wołągiewicz, wiceprezes Wigier.

Następcę Dawida Szulczka w Wigrach powinniśmy poznać jeszcze dzisiaj wieczorem.

WD

Źródło: Warta Poznań, Wigry Suwałki 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
11.30.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.6671 4.7613
USD 0.00% 4.1324 4.2158
GBP 0.00% 5.5117 5.6231
CHF 0.00% 4.4663 4.5565
30.11.2021

sprzedam sanki

29.11.2021

PRACOWNIK BIUROWY

29.11.2021

kierowca kat.C+E

Dodaj nowe ogoszenie