16.01.2024

Wigry Suwałki ruszają z przygotowaniami i budową ekipy na III ligę. Bez siedmiu graczy [wideo]

W środę, 17 stycznia przygotowania do rundy rewanżowej IV ligi rozpoczyna suwalska drużyna, która do KS Wasilków, lidera, traci 2 punkty.

- Chcemy wygrać IV ligę już tak silnym składem, w którym po awansie będzie wystarczało dokonać tylko 2-3 zmian, by z powodzeniem rywalizować w III lidze – mówi Łukasz Jutkiewicz, prezes Wigier. – Zamierzamy też jak najwyżej zajść w rozgrywkach Pucharu Polski – dodaje.

Transfery do klubu mają być przeprowadzone w ciągu kilku tygodni. Na celowniku są zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i utalentowana młodzież, dla której występy w Wigrach maja być trampoliną do dużych karier.

- Gdybyśmy już teraz występowali  na szczeblu centralnym, pozyskalibyśmy dwóch bardzo dobrych piłkarzy – mówi Maciej Makuszewski, grający dyrektor sportowy Wigier. Ograniczeniem jest więc nasza obecna klasa rozgrywkowa, położenie Suwałk, no i , jak wszędzie, finanse. Jesteśmy jednak przekonani, że uda się nam wzmocnić skład.

- Szukamy zawodników, pasujących do naszego modelu gry, charakterystyki danej pozycji i charakterologicznie wkomponują się w zespół – dodaje Paweł Cimochowski, trener Biało-Niebieskich, który wlaśnie wrócił ze stażu w przygotowującej się do wiosennej rundy ekstraklasy Warcie Poznań u Dawida Szulczka i Arkadiusza Szczerbowskiego, na którym przebywał wraz z Damianem Sobolewskim i Patrykiem Sobolewskim.    

Pierwszym zimowym nabytkiem Wigier jest ukraiński stoper Pavlo Berezyanskiy. Dla kolejnych nowych trzeba zrobić miejsce. Do Znicza Biała Piska, który też walczy o awans jako wicelider IV ligi, ale warmińska mazurskiej, sam odszedł Marcin Fiedorowicz. Więcej minut na boisku, regularnej gry potrzebuje Mariusz Bucio i trwają poszukiwania odpowiedniego dla niego klubu. Pewności siebie musi także nabrać Paweł Fajkowski. Niewykluczone, że zostanie on wypożyczony do Rominty Gołdap, która akurat poszukuje napastnika.

- Większego ogrania w seniorskiej piłce potrzebuje również kilku naszych juniorów, którzy pójdą na wypożyczenie do klubów klasy okręgowej – zapowiada Maciej Makuszewski. – Kacper Babkowski i Piotr Sowulewski wiosną występować będą w Sparcie Augustów, a Dawid Andruszkiewicz i Leon Poniatowski w Pomorzance Sejny.

W tym tygodniu piłkarze Wigier przejdą badania i testy, podczas przygotowań rozegrają sparingi z Romintą Gołdap (27.01), Jagiellonią II w Białymstoku (31.01), Suduvą w Mariampolu (3.02), z ŁKS-em w Łomż (10.02), z Narwią Ostrołęka (17.02) i Mazurem Ełk (24.02).

Jeżeli zimowa aura będzie się utrzymywać, problemem będzie przygotowanie boisk na treningi i kontrolne mecze u siebie. Niewykluczone, ze trzeba będzie skorzystać ze stadionu ze sztuczną nawierzchnią w Augustowie.

- Na tydzień przed rozpoczęciem rundy zaplanowaliśmy grę wewnętrzną, a już 9 marca na stadionie na Zarzeczu w pierwszym ligowym spotkaniu podejmiemy MOSP Białystok – zapowiada trener Paweł Cimochowski.

 

 

Wojciech Drażba

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.30.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
29.05.2024

Inżynier Budowy

28.05.2024

praca

Dodaj nowe ogoszenie