11.01.2021

Wigry Suwałki się wzmacniają. Dzisiaj Mateusz Sowiński, we wtorek kolejny młodzieżowiec i pomocnik

Dzisiaj przeszli badania przesiewowe, a przygotowania do wiosennej rundy piłkarze Wigier rozpoczną wtorkowym treningiem na boisku.

- Chciałbym, żebyśmy obok zajęć w hali, gdzie będziemy pracować nad sprawnością, codziennie przez 70-90 minut trenowali także na boisku i szlifowali technikę oraz taktykę - mówi Dawid Szulczek, trener suwalskiej drużyny. 

We wtorek szkoleniowiec nie będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników, bowiem niektórzy muszą przejść dokładniejsze badania na obecnośc koronawirusa. Jest nadzieja, że już wszyscy stawią się na środowe testy, ale już nie stricte medyczne, tylko wydolnościowe.

Nie będzie w nich uczestniczył Martin Dobrotka, który zaraz po ostatnim meczu jesieni poddal się zabiegowi artroskopii kolana i do treningów z zespołem wróci z lutym. Ostrożniej w pełne przygotowania będzie też wchodził Michał Żebrakowski, który powinien być gotowy na sparing ze Świtem Nowy Dwór.

Transfery

Drużynę opuścili Josip Soljić i Oskar Furst, a także Paweł Gierach, który przebywa z Jagiellonią Białystok na zgrupowaniu na Cyprze.

- Być może odejdzie jeszcze jeden piłkarz, ale będzie to zależało od tego, ilu pozyskamy nowych graczy - mówi Dawid Szulczek.

W poniedziałek Wigry wypożyczyły na pół roku z Korony Kielce 19-letniego Mateusza Sowińskiego (na zdjęciu). W poprzednim sezonie mierzący 176 cm napastnik zdobył 6 goli dla III-ligowych rezerw kieleckiego klubu i zaliczył dwa epizody w ekstraklasie, a po spadku Korony, minionej jesieni także dwukrotnie wybiegł jako rezerwowy na boiska Fortuna 1 Ligi i w III lidze w 9 meczach strzelił 4 bramki.

- We wtorek sprowadzimy na wypożyczenie jeszcze jednego młodzieżowca, który gra na wahadle - zdradza Dawid Szulczek. - Na zasadzie transferu definitywnego pozyskamy natomiast 23-letniego ofensywnego środkowego pomocnika. Gracza na tej pozycji bardzo nam jesienią brakowało. Nazwiska ujawnimy po podpisaniu umów.

Trener opowiada, że kolejnych 5 zawodników przebywa w Wigrach na sprawdzianach. "Temat" testowania tych i ewentualnie kolejnych piłkarzy chce zamknąć jeszcze w styczniu. Także w tym miesiącu powinno być już jasne, czy jakiś łakomy dla drugoligowców kąsek nie pozostanie po zamknięciu kadr przez kluby ekstraklasy, która wznawia rozgrywki już 29 stycznia.

Druga liga rusza w końcu lutego, a do tego czasu Biało-Niebiescy rozegrają 9 meczów kontrolnych. Pierwszy sparing został zaplanowany już na tę sobotę, 16 stycznia z Wisłą Płock w Siedlcach.

Wojciech Drażba

Fot. Wigry Suwałki


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.28.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.13% 4.5000 4.5910
USD 0.18% 3.7010 3.7758
GBP 0.30% 5.0794 5.1820
CHF 0.03% 4.1704 4.2546
28.01.2021

kotki

Dodaj nowe ogoszenie