12.01.2019

Wigry Suwałki testują pięciu graczy. Martin Adamec wraca do Jagiellonii

Poważnego osłabienia doznał doznał suwalski pierwszoligowiec, którego wiosną czeka obrona przed spadkiem. Jagiellonia Białystok skróciła wypożyczenie do Wigier Martina Adamca, który jesienią był wiodącym piłkarzem Biało-Niebieskich.

Martin Adamec, młodzieżowy reprezentant Słowacji był motorem napędowym suwalskiego zespołu. Środkowy pomocnik nie tylko rozgrywał, ale wykorzystywał swój duży atut - strzał z dystansu. Zagrał w 19 na 20 meczów ligowych (za żółte kartki pauzował w 14. kolejce) i zdobył w nich 6 goli. Najskuteczniejszy piłkarz Wigier wystąpił też we wszystkich 3 spotkaniach Pucharu Polski.

 

 

20-letni Słowak dołączył do zespołu Jagiellonii, z którym pojedzie na zgrupowanie do Turcji. Kibicom Wigier pozostaje mieć nadzieje, że Martin Adamec nie znajdzie uznania w oczach Ireneusza Mamrota i Jaga odda go na wiosnę do Suwałk, gdzie nadal na wypożyczeniu z niej będą grać Damian Węglarz, Paweł Olszewski, Jonatan Straus, Karol Mackiewicz, Paweł Kaczmarczyk i Dawid Polkowski.

Oprócz Martina Adamca, zimą z Wigier odeszli Aron Stasiak (powrót do Pogoni Szczecin) oraz Hieronim Zoch (koniec kontraktu). Suwalski klub sprowadził zaś na pół roku stopera Lechii Gdańsk i reprezentanta Polski U-20 Adama Chrzanowskiego oraz Sebastiana Bergiera, napastnika Sląska Wrocław, który jesień spędził w Stali Mielec.

Właśnie zaplanowane na czerwiec w Polsce finały mistrzostw  świata do lat 20 dają nadzieję, że na Bergierze i Chrzanowskim się nie skończy. Kluby ekstraklasy, z myśla o korzystnej sprzedaży,  będą chciały, by ich zawodnicy - reprezentanci kraju U-20 pokazali się w finałach MŚ z jak najlepszej strony. Jeżeli  ci zawodnicy nie mają szans na regularne występy w ekstraklasie, będą  posyłani na wypożyczenie do I ligi.

Na razie, jednak Wigry testują pięciu piłkarzy - dwóch zagranicznych i trzech z niższych lig, w tym jednego młodego bramkarza. Ich nazwiska, taka nastała moda, spowodowana obawami o możliwe ruchy kolejnych menedżerów, będą utrzymywane w tajemnicy, dopóki nie zostana podpisane z nimi umowy. W ciągu tygodnia spodziewanych jest kolejnyvch kilku testowanych.

W środę i czwartek piłkarze przechodzili badania i sprawdziany, piątkowy trening został odwołany z powodu tęgiego mrozu (w Suwałkach w ciągu dnia bylo -16 stopni C). 

W sobotę cała piątka testowanych na tyle dobrze wypadła w grze wewnętrznej, że trenerzy Ariel Jakubowski i Donatas Vencevicius sprawdzą ich także w zaplanowanym na 19 stycznia sparingu w hali w Mariampolu z litewskim FK Poniewież. W grze wewnętrznej wystąpiło 24 zawodników. Zabrakło Bartosza Mroczka oraz nadal narzekających na urazy Jonatana Strausa, Wojciecha Kuriaty i  Arkadiusza Najemskiego.

Wojciech Drażba

Fot. Milosz Kozakiewicz, Wojciech Drażba 

Kadra Wigier na sobotnią grę wewnętrzną: 5 testowanych oraz Damian Węglarz - Paweł Olszewski, Adrian Piekarski, Adam Chrzanowski, Adrian Karankiewicz, Adrian Jurkowski, Bartosz Olszewski, Piotr Kwaśniewski Robert Bartczak, Filip Karbowy, Damian Pawłowski, Dawid Polkowski, Paweł Kaczmarczyk, Bartosz Bida, Jakub Świątek, Bartosz Gużewski, Karol Mackiewicz, Sebastian Bergier, Kamil Sabiłło

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.09.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.27% 4.4382 4.5278
USD 0.14% 3.9172 3.9964
GBP 0.15% 4.9308 5.0304
CHF 0.28% 4.1733 4.2577
09.07.2020

Klatka dla chomika

09.07.2020

Citroen Berlingo

Dodaj nowe ogoszenie