12.10.2019

Wigry Suwałki trenują. Grają ligowi rywale i kadrowicze [wyniki, tabela]

W dwóch piątkowych spotkaniach 13. kolejki Fortuna I ligi Stomil Olsztyn zremisował 1:1 z Termalicą Nieciecza, a Sandecja Nowy Sącz zremisowała z Chojniczanką 4:4. Wigry Suwałki przełożyły swój wyjazdowy mecz z GKS Jastrzębie na 22 października.

Takich przełożonych spotkań w tej kolejce jest aż pięć, a powodem są powlania pierwszoligowców do reprezentacji młodzieżowych i juniorskich.

Z suwalskiego zespołu do reprezentacji Polski U-19 na mecze z Anglią i Albanią powołania otrzymali  Paweł Gierach (na zdjęciu przy piłce) i Konrad Matuszewski. Mecz z Anglią podpieczni selekcjonera Bartlomieja Zalewskiego zagrali wczoraj w Opolu i ulegi rywalom 2:5. Paweł Gierach wystąpił w tym starciu od początku drugiej połowy, a Kondrad Matuszewski nie zagrał ani minuty.

Polska - Anglia 2:5 (1:3)

Bramki: Bartosz Białek 7, Javier Ajenjo Hyjek 71-karny - Bartłomiej Mruk 9-samoboj,Dejan Tetek 23, Joseph Gelhardt 30-karny, 47, Nonso Madueke 89

Polska: Marcel Lotka - Jakub Kamiński (72 Marcel Wędrychowski), Filip Dymerski, Bartłomiej Mruk, Michał Bogacz,  Nicola Zalewski (72 Oskar Nowak), Alexander Krakowiak-Castro (46 Paweł Gierach), Javier Ajenjo Hyjek, Michał Karbownik, Filip Marchwiński (85 Marcin Szpakowski), Bartosz Białek (86 Dawid Kocyła).

Anglia: James Trafford - Luke Matheson (79 Yunus Musah), Nathan Wood, Jeriel Dorsett, Matthew Bondswell (79 Haydon Roberts), Jeremy Sarmiento (62 Alexander Mighten), Dejan Tetek (62 Jensen Weir), Miguel Azeez, Cole Palmer (86 Fabio Carvalho), Morgan Rogers (79 Nonso Madueke), Joseph Gelhardt (79 Sam Greenwood).

Z Albanią młodzi Biało-Czerwoni zmierzą się w poniedziałek, 14 października o 14.00 w Tiranie.

Przerwa w rozgrywkach ligowych przyda się nowemu trenerowi Wigier, Pawłowi Crettiemu na lepsze poznanie i przygotowanie drużyny do zaplanowanego na ten piątek, 18 października o godz. 18.00 spotkania z Odrą Opole. Dla naszego zespołu, który nie wygrał od sześciu kolejek, mecz z zajmującą ostatnie miejsce ekipą z Opola będzie bardzo dobrą okazją do przerwania czarnej serii. Jeszcze niedawno napisalibyśmy "wymarzoną" okazją, ale Odra pod wodzą Piotra Plewni nowego trenera wydostaje się z letargu, zaczyna grać naprawdę ładny futbol. Przed tygodniem wygrała 2:1 w Chojnicach.

Wyniki i pary 13. kolejki

11 października (piątek):

Stomil Olsztyn - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (0:0)

Bramki: Szymon Sobczak 63, Miko Miković 48

Sandecja Nowy Sącz - Chojniczanka Chojnice 4:4 (3:2)

Bramki: Thiago 7, Marcin Flis 18, Radosław Kanach 33, Michal Piter-Bučko 54 - Toni Conejo 1, Emil Drozdowicz 45, Mateusz Bartosiak 47, Mateusz Kuzimski 63

12 października (sobota):

Radomiak Radom - Podbeskidzie Bielsko-Biała, godz. 14:00

GKS Bełchatów - Olimpia Grudziądz, godz. 17:00

Mecze GKS Tychy - Miedź Legnica, GKS 1962 Jastrzębie - Wigry Suwałki, Puszcza Niepołomice - Warta Poznań, Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec i Odra Opole - Stal Mielec zostały przełożone na 22-24 października.