16.07.2016

Wigry Suwałki. W ostatnim sparingu 6:1 z MKS Ełk, na puchar do Świtu [zdjęcia]

Suwalscy pierwszoligowcy w sobotnie przedpołudnie wysoko pokonali trzecioligowy zespól z Eku, a potem czekali na wieści z Nowego Dworu Mazowieckiego. Dowiedzieli się, że tam czeka ich kolejny mecz, już o stawkę.

Miniony sezon I ligi Wigry zakończyły na 10. miejscu i dzięki temu do rozgrywek o Puchar Polski przystąpią od pierwszej rundy. Zaraz po sparingu z MKS Ełk (na zdjęciach) rozjechali się na dwa dni do domów. Do Suwalk wróca w poniedziałek i i tygodniowym cyklem rozpoczną przygotowania do pierwszego w sezonie poważnego  starcia, bo w pucharze chcą zajść jak najdalej.

O tym samym myslą w Nowym Dworze, gdzie w rundzie wstępnej PP trzecioligowy Świt niepodziewanie wyeliminowal Znicz Pruszków, beniaminka I ligi. Gospodarze objeli prowadzenie 20 minut przed końcem. W ostatniej minucie stracili jednak dopiero co wprowadzonego na boisko  i prawie natychmiast z niego wyrzuconego za faul taktyczny Sebastiana Cucha oraz bramkę, którą z rzutu karnego wbił im  Maciej Machalski. Pachniało dogrywką, ale gracze Świtu zdobyli się na zabójczy finisz. Zwycięskiego gola zdobył dla nich  Karol Drwęcki.

Mecz sparingowy

Wigry Suwałki – MKS Ełk 6:1 (1:0, 2:0, 2:0, 1:1)

Bramki: 1:0 – Damian Kądzior 3, 2:0 – Damian Kądzior 44, 3:0 – Mateusz Radecki 57, 4:0 – Adrian Karankiewicz 80, 5:0 – Vaclav Cverna 88, 5:1 – Mateusz Furman 99, 6:1 Kuke.

Wigry (I i II kwarta): Hieronim Zoch  - Jakub Bartkowski, Maciej Wichtowski, Tomasz Jarzębowski, Frank Adu Kwame, Damian Gąska, Rafał Augustyniak, Mateusz Radecki, Miłosz Kozak, Damian Kądzior, Kamil Adamek.

Wigry (II i III kwarta): Hieronim Zoch (90 Krzysztof Sztukowski) – Janusz Bucholc, Rafał Remisz (70 Jakub Bartkowski), Vaclav Cverna, Adu Kwame (90 Damian Kądzior), Łukasz Wroński, Adrian Karankiewicz, Robert Dadok, Filip Rusiak, Kamil Zapolnik, Kuku.

MKS Ełk: Wojciech Muzyk - Łukasz Gryko, Adam Finfando, Tomasz Porębski, Ołeksadr Bieriezowskij, Michal Hryszko, Marcin Malinowski, Mateusz Firman, Pawel Adamiec, Michał Świderski, Tomasz Tuttas.

Ponadto grali: Adam Radzikowski, Konrad Radzikowski, Marcin Sirant, Jakun Ciuńczyk, Daniel Samluk, Łukasz Wesołowski, zawodnik testowany.

Runda wstępna Pucharu Polski

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Znicz Pruszków 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 -Rafał Maciejewski 71, 1:1 – Maciej Machalski 90-karny, 2:1 - Karol Drwęcki 90.

Żółte kartki: Olczak, Przysowa (Świt), Stryjewski, Banaszewski (Znicz). Czerwona kartka: Sebastian Cuch (90. minuta, Świt, za faul taktyczny). Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

Świt: Mateusz Prus -  Krzysztof Napora,  Radosław Kamiński,  Karol Drwęcki,  Przemysław Przysowa (86 Sebastian Cuch), Konrad Perzyna, Sebastian Olczak (56 Marcin Kozłowski), Konrad Karaszewski, Krystian Pomorski, Rafał Maciejewski, Bartłomiej Stryjek (67 Adam Trojak).

Znicz: Piotr Misztal - Marcin Rackiewicz, Rafał Zembrowski,  Maciej Mysiak,  Michał Kucharski (81 Grzegorz Janiszewski), Krzysztof Kopciński (71 Daniel Nawrocki), Mateusz Długołęcki, Maciej Machalski, Maksymilian Banaszewski,  Mateusz Stryjewski , Przemysław Kita.

Pozostałe mecze:

Rominta Gołdap, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - wolny los.
Wda Świecie - Rozwój Katowice 3:0
GKS 1962 Jastrzębie - Olimpia Grudziądz  1:0
Świt Skolwin (Szczecin) - Polonia Bytom  karne 4:5 (0:0, p.d. 0:0)
JKS 1909 Jarosław - ROW 1964 Rybnik pd. 2:3 (2:2, 2:2)
KS Stilon Gorzów Wielkopolski - Pogoń Siedlce  0:3
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Stal Mielec 0:2
Odra Opole - Siarka Tarnobrzeg     0:3
Miedź II Legnica - GKS Bełchatów  1:4
ŁKS 1926 Łomża - GKS Tychy pd. 2:3 (1:1, 2:2)
KKS 1925 Kalisz - MKS Kluczbork pd. 5:4
Garbarnia Kraków - Puszcza Niepołomice  0:1
Chełmianka Chełm - Olimpia Zambrów  pd. 1:3
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Znicz Pruszków  2:1
Pogoń Lębork - Kotwica Kołobrzeg  0:6
Radomiak Radom - Stal Stalowa Wola  4:0
Nadwiślan Góra - Legionovia Legionowo 0:3 wo gospodarze wycofali się z rozgrywek
Raków Częstochowa - Wisła Puławy  pd. 2:1 (1:1, 1:1)
Błękitni Stargard Szczeciński - Gryf Wejherowo  4:1

I runda - 23-24 lipca
Uczestniczy 20 zwycięzców rundy wstępnej i 12 zespołów I ligi z sezonu 2015/16 z miejsc 1-12.