25.06.2022

Wigry Suwałki wycofują się z 2. Ligi. Klubu nie stać na takie wydatki

Władze spółki akcyjnej zarządzającej suwalskim kubem zakomunikowały, że nie Wigry nie przystąpią do rozgrywek eWinner 2. Ligi. W nowym sezonie Biało-Niebiescy zagrają Podlaskiej IV Lidze.

Zarząd Klub Wigry Suwałki S.A. z przykrością informuje, iż z przyczyn finansowych nie może przystąpić do rozgrywek o Mistrzostwo II Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2022/2023.

W ostatnim czasie władze Klubu podjęły wiele starań, rozmów, spotkań, aby Wigry pozostały w rozgrywkach na szczeblu centralnym. Niestety sytuacja Spółki, a dodatkowo wciąż rosnące wymagania finansowe na tym poziomie rozgrywkowym, nie dają gwarancji, iż uda się zapewnić stabilny poziom finansowania Klubu w przyszłości. Istnieje ogromne ryzyko, że w drugiej części nadchodzącego sezonu, nie będziemy mogli spełnić wcześniej zaciągniętych zobowiązań, a co gorsze istniałoby ryzyko utraty płynności finansowej. To zaś oznaczałoby ogłoszenie upadłości Spółki.

W poczuciu odpowiedzialności za nasz Klub, jego historię, naszych piłkarzy, trenerów, zawodników szkolących się w Akademii, naszych pracowników oraz kibiców i całą społeczność Wigier Suwałki, jesteśmy zmuszeni podjąć tak dramatyczną decyzję. Przed jej ogłoszeniem konsultowaliśmy ją z Samorządem, partnerami i sponsorami.

Jesteśmy przekonani, że dzisiejszy krok – choć trudny – jest to ruch w kierunku uratowania przyszłości Wigier Suwałki i dający nam szansę na zachowanie ciągłości funkcjonowania Klubu w rozgrywkach piłkarskich. Drużyna przystąpi do rozgrywek IV Ligi Podlaskiej w sezonie 2022/2023.

Konferencja prasowa z Członkami Zarządu Klubu odbędzie się w dniu 27 czerwca (poniedziałek) 2022 roku, o godz.  11.00, w sali prasowej w siedzibie Klubu przy ul. Zarzecze 26 w Suwałkach.

xxx

Tyle komunikat. Od dłuszego czasu było wiadomo, że jeżeli Wigrom nie uda się awanować na zaplecze ekstraklasy, to finanse klubu mogą okazać się za skromne, by nadal występować na trzecim poziomie rozgrywkowym, który generuje niemal takie same koszty, co gra w Fortuna 1. Lidze. Koszty, zwłaszcza podróży i hoteli na wyjazdowe mecze, rosną. W budżecie brakuje około miliona zł, a suwalscy sponsorzy dzisiaj bardziej przejmują się losami swoich firm, niż piłkarskiej drużyny. 

Do przykrej decyzji zarządu Wigier niebawem wrócimy.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.29.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie