05.04.2014

Wigry ze Stalą bez happy - endu [zdjęcia]

Niestety, po niezbyt ciekawym meczu, podopieczni Donatasa Venceviciusa jedynie zremisowali ze Stalą Mielec. Jedyną bramkę dla Wigier w tym meczu zdobył w 53 minucie Aleksandar Atanacković. Było to zdecydowanie najsłabsze spotkanie Wigier rozgrywane w rundzie wiosennej.

O pierwszej połowie można powiedzieć w sumie tylko tyle, że się odbyła. Warto odnotować jedynie indywidualną akcję i strzał Bujalskiego z 13. minuty, który był jednak za słaby, żeby zaskoczyć bramkarza gości.

Druga połowa była nieco lepsza. W 49 minucie kolejna indywidualna akcja Bujalskiego, dogranie w pole karne, gdzie Tuttas minął się z piłką, a chwile później futbolówkę wybili obrońcy. Cztery minuty później Wigry wyszły na prowadzenie. Prawą stroną przedarł się Mackiewicz, po ziemi podał do Atanackovicia, który strzałem z pierwszej piłki pokonał golkipera Stali, po czym piłkarze wykonali "kołyskę" dla nowonarodzonego synka strzelca bramki.

Niestety biało-niebiescy prowadzili jedynie przez ponad 20 minut. W 75 minucie Łętocha, który na boisku pojawił się 10 minut wcześniej, strzałem głową dał Stali wyrównanie.

Kibice, po ostatnich meczach Wigier, wierzyli do końca w zdobycie zwycięskiej bramki, ale tym razem skończyło się bez "happy endu". Suwalczanie pozostali wprawdzie na trzecim miejscu w tabeli, ale tracą już 5 punktów do Siarki i Pogoni.

Pomeczowe komentarze trenerów:

Donatas Vencevicius (Wigry): Ciężko ocenić ten mecz. Wiadomo, że chcieliśmy wygrać, potrzebowaliśmy tych punktów. Mecz na pewno nie układał się po naszej myśli. W pierwszej połowie żaden z zespołów nie stworzył sobie sytuacji. Po zdobyciu pierwszej bramki, Stal miała gorszy moment gry. Trzeba był strzelić wtedy drugiego gola i wtedy byłoby wszystko jasne. Straciliśmy dziwną bramkę, bo piłka leciała bardzo długo, a nasz obrońca, który jest jednym z wyższych stoperów w tej lidze przegrał głowę. Szkoda, że nie udało się nam skończyć meczu bez straty gola, ale mamy jeszcze dużo spotkań i na pewno będziemy walczyć do końca.

Włodzimierz Gąsior (Stal): Chyba remis nikogo nie satysfakcjonuje. Oba zespoły chciały wygrać ten mecz, to było widaoczne przy wyniku 1:1, kiedy obie drużyny postawiły na otwartą grę, próbowały stworzyć sobie podbramkowe sytuacje. Nikomu się nie udało i mecz zakończył się remisem. Uważam, że był to mecz na niezłym poziomie. Przyjechaliśmy na najdłuższy wyjazd, po nieudanym początku sezonu szukaliśmy, nie ukrywam trzech punktów. Wigry strzeliły nam bramkę po naszym błędzie. Nie mieliśmy nic do stracenia, dokonaliśmy trzech zmian. Udało nam się strzelić gola na wagę remisu w końcówce. Szkoda, że los się do nas nie uśmiechnął i nie udało nam się zdobyć zwycięskiej bramki, ale jesteśmy zadowoleni z remisu na trudym terenie i z tak trudnym przeciwnikiem, jakim są Wigry.

Wigry Suwałki 1:1 (0:0) Stal Mielec

Bramki: 53' Atanacković - 75' Łętocha
Wigry: Salik - Żebrowski, Karankiewicz, Wenger, Atanacković, Tuttas,Mackiewicz, Lauryn, Michałowski (77' Wesołowski), Bujalski (66' Karłowicz), Porębski (78' Bartkowski)

Stal: Daniel - Załucki, Kardyś, Duda, Głaz, Skiba (57' Radulj), Buczyński (89' Bożek), Żubrowski, Słotwiński (73' Podstolak), Papka, Gawędzki (66' Łętocha)

Krystian Wójcik 29, Przemysław Rodak 48 - Damian Kądzior 58
żółte kartki: Zaniewski, Wocial - Karwan, Kądzior.
czerwona kartka: Piotr Karwan (47. Motor, za drugą żółtą).

4 kwietnia (piątek):
Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków 1:1
Michał Czarny 90 - Arkadiusz Jędrych 43
Żółte kartki: Adrian Bartkiewicz, Mateusz Argasiński, Patryk Tur, Wojciech Reiman - Arkadiusz Jędrych, Rafał Kosiec, Adrian Paluchowski
Czerwona kartka: Igor Biedrzycki (90, Znicz)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0:2
Gole: Piotr Koman 20, Krzysztof Brodecki 34
Żółte kartki: Konrad Kowalczyk, Krzysztof Brodecki, Maciej Wyszogrodzki (wszsyc Pelikan)

5 kwietnia (sobota):
Garbarnia Kraków - Olimpia Elbląg 0:2
Gole: Anton Kołosow 42`, Tomasz Sedlewski 79`
Czerwona kartka: Jakub Sypniewski (7`, bramkarz, Garbarnia)

Olimpia Zambrów - Legionovia Legionowo 0:2
Gole: Adam Czerkas 3`(karny), 42
Czerwona kartka: Łukasz Grzybowski (37, za 2 żółte, Olimpia)

Stal Rzeszów - Radomiak Radom 1:0
Gol: (w 52 Aleksejs Kolesnikovs (Stal) nie wykorzystał karnego) Rafał Lisiecki 88`
Czerwona kartka: Maciej Świdzikowski (51`, za 2 żółte, Radomiak)

Siarka Tarnobrzeg - Wisła Puławy 2:0
Gole: Dariusz Frankiewicz 4`, Marcin Truszkowski 52`

Wigry Suwałki - Stal Mielec 1:1
Gole: Aleksandar Atanacković 53` - Sebastian Łętocha 75`
Żółte kartki: Tomasz Tuttas - Sebastian Głaz, Damian Buczyński