23.04.2014

Wigry zremisowały w Legionowie [wyniki 26. kolejki]

Piąty remis Wigier, trzeci bezbramkowy, sprawił, że Wigry wprawdzie spadły z 3.na 4. miejsce w tabeli, ale odrobiły jeden punkt do wicelidera. Właśnie klęska Siarki Tarnobrzeg 0:4 w Pruszkowie ze Zniczem była największą niespodzianką tej kolejki.

Legionovia Legionowo - Wigry Suwałki 0:0

Żółte kartki: Stańczyk - Porębski  (2), Bartkowski

Czerwona kartka: Porębski (Wigry, 79 za 2 żółte)

Suwalczanie grają na dwóch wysuniętych zawodników: Radzio i Tuttasa.
W 11 i 12 min. groźne akcje gospodarzy, ale bez efektu bramkowego.
18 min. dwie akcje Wigier i też nic z tego nie wynika.
26 min. strzela Atanacković ale Matracki wybija piłkę na rzut rożny.
36 min. - Wigry strają się, ale nic z tego nie wynika. Strzelał Tarnowski, słabo i w środek bramki
41 min. - gospodarze odgryzają się strzałami Panu Bogu w okno
45+1 min. ależ szczęście było blisko, po błędzie bramkarza gospodarzy, który wybił piłkę pod nogi Atanackovica, Serb trafił w boczną siatkę

PRZERWA

Rozpoczęła się II połowa, oba zespoły bez zmian, ale za to z większym animuszem ruszyły na bramkę rywali.
55 min. w doskonałej sytuajci Radzio, ale po jego strzale głową piłka przelatuje nad poprzeczką
65 min. ponad godzina gry za nami, a na tablicy wynik, kóry nie satysfakcjonuje żadnej z drużyn, a na pewno nie Wigry
68 min. błąd Salika, na szczęście skończyło się na strachu, a raczej rzucie rożnym
72 min. wolny (kontrowersyjny) dla gospodarzy, po którym Calderon strzela z 18 m,ale kapitalną interwencją popisuje się Salik wybijając piłkę na rzut rożny
79 min. kiedy Wigry zodbyły przewagę w polu tracą zawodnika, Porębski odgląda drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. I tak zamiast grać o zwycięstwo trzeba będzie bronić remisu.
85 min. Stańczyk z kilku metrówe prosto w Salika, w rewanżu Atanacković za mocno do Michłowskiego
90 min. + 4 doliczone przez sędziego

Koniec meczu, piątego z rzędu zremisowanego przez Wigry.

- W tym meczu w końcu stworzyliśmy sobie sytuację, po których mogliśmy strzelić bramkę - mówi Bartosz Bujalski. -Moim zdaniem zagraliśmy
calkiem nieźe, tylko niestety nie potrafiliśmy udokumentować tego golem.

Wigry grały w składzie: Karol Salik - Jakub Bartkowski, Adrian Karankiewicz, Artur Bogusz, Tomasz Porębski, Kamil Lauryn,  Bartosz Bujalski (56. Mateusz Romachów, 90. Piotr Karłowicz), Aleksandar Atanacković, Marcin Tarnowski (67. Karol Mackiewicz),Tomasz Tuttas, Sebastian Radzio (81. Daniel Michałowski).

rezerwowi:  Andrzej Olszewski, Bartosz Widejko, Karol Mackiewicz, Daniel Michałowski, Mateusz Romachów, Povilas Luksys, Piotr Karłowicz,

Legionovia: Matracki - Goliński, Lendzion, Gurzęda, Pielak, Ryndak, Tomczyk (63` Broniszewski), Romanchuk,Tlaga (68. Stańczyk), Calderon, Czerkas (57. Janusiński).

gol: Damian Kosiorek 76`, Michał Fabijański 90+1`
Cz. k.: Mateusz Kantor (Stal, 60`, za 2 żółte)
Wisła Puławy - Stal Rzeszów 2:1 (od 17)
gole: Michał Paluch 24`, 52` - Rafał Lisiecki 79`
Motor Lublin - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0
gole: Damian Kądzior 78` i 80`
Znicz Pruszków - Siarka Tarnobrzeg 4:0
gole: Karol Grudniewski 38`, Michał Makowski 66`(samobój), Marcin Bochenek 78`, Adrian Paluchowski 90+1` - w 69` Marcin Figiel (Siarka) nie wykorzystał rzutu karnego

18:33

Mecze 26. kolejki  Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce i Stal Mielec - Concordia Elbląg przełożone na 30.04.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wisła Puławy 17:00

Martwi słabsza w tym roku dyspozycja debla Moreń/Szkudlarczyk. Para, które w ub. roku pukała do czołowej dwudziestki światowego rankingu, teraz jest już w czwartej dziesiątce. Czy to koniec marszu w dół? W Kazaniu zajmujący 31 miejsce na świecie Łukasz i Wojtek po trzysetowej walce przegrali 1:2 z rozstawioną z „4”, klasyfikowaną na 20 miejscu parą z  Danii Mads Conrad-Petersen/Mads Pieler Kolding.
Dobry mecz stoczyła i charakter pokazała Anna Narel. Jeden z większych talentów polskiego damskiego badmintona po rozstaniu z Hubalem trenuje w swoim klubie Badders Badminton Club Białystok. Ania marzy o starcie na IO, ale bez wsparcia ze strony PZBad., a na to raczej nie ma co liczyć, realizacja tego ambitnego planu wydaje się nieosiągalna. Narel, klasyfikowana na 202 miejscu na świecie, przegrała 0:2 (w I secie miała lotkę setową) z zajmującą 37 miejsce Szwajcarką  Sabrina Jaquet .
Od wygranej w I secie mecz z Turczynką Ozge Bayrak (121 w rankingu światowym) rozpoczęła grająca w Hubalu Białorusinka Alesia Zajceva (179 w rankingu). Niestety, był to dobry złego początek, bowiem kolejne dwa sety dla Turczynki i to ona zagra jutro w 1/16.

Bez problemu do kolejnej rundy awansowali  Michal Rogalski (Hubal) w singlu, debel Adam Cwalina/Przemysław Wacha i para mieszana Robert Mateusiak/Agnieszka Wojtkowska. Od drugiej rundy start na ME rozpocznie rozstawiona z „6” reprezentantka Francji i SKB Liptol-Malwo Suwałki Sashina Vignus Waran. Rywalką 33 na światowych listach Sashiny będzie notowana 30 pozycji niżej Ukrainka  Marija Ulitina.

Tak losowali i grali zawodnicy z polskiej ekstraklasy:

gra pojedyncza mężczyzn
Michał Rogalski (Hubal, 90. r. św.)
1/32 Samuel Cali (Malta, 1.490 r.św.) 21:6, 21:9
1/16 Jan O Jorgensen (1, Dania, 3. r. św.) 24.04.g. 14.00

gra pojedyncza kobiet
Sashina Vignes Waran (6, Francja, SKB Litpol-Malow, 33. r. św.)
1/32 wolny los
1/16 Marija Ulitina (Ukraina, 63. r.św.) 24.04. g. 10.00

Anna Narel (Badders Badminton Club Białystok, 202 r. św.)
1/32 Sabrina Jaquet (Szwajcaria, 37 r. św.) 22:24, 18:21
I set: 0:2, 2:2, 4:11, 11:11, 15:15, 15:17, 18:18, 18:20, 20:21, 22:21, 22:24
II set: 1:0, 1:1, 3:3, 5:3 5:5, 6:5, 6:6, 9:6, 11:7, 11:10, 13:10, 13:16, 15:16, 15:17, 17:20, 18:21

Alesia Zajceva (Białoruś, Hubal, 179. r. św.)
1/32 Ozge Bayrak (Turcja, 121. r. św.) 21:17, 21:23, 15:21

Adam Cwalina/Przemysław Wacha (25. r. św.)
1/16 Matijs Dierickx/Freek Golinski (Belgia, 52. r. św.) 21:12, 21:6
I set: 0:2, 4:2, 5:4, 7:5, 9:6, 11:7, 15:8, 16:10, 19:12, 21:12
II set: 2:0, 2:1, 7:1, 8:3, 11:4, 17:5, 21:6,
1/8 Vladimir Ivanov/Ivan Sozonov (3, Rosja, 19. r. św.) 24.04. g. 14.00
w półfinale na "1" Mathias Boe/Carsten Mogensen (Dania)

Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk (31 r. św.)
1/16 Mads Conrad-Petersen/Mads Pieler Kolding (4, Dania, 20 r. św.) 19:21, 17:21
I set: 0:2, 4:2, 7:4, 10:6, 10:9, 13:9, 14:11, 14:14, 17:17, 18:17, 18:19. 19:19, 19:21
II set: 2:0, 2:2, 3:2, 3:8, 5:8, 5:10, 6:12, 7:14, 8:15, 10:16, 12:19, 17:19, 17:21,