03.09.2022

Wissa Szczuczyn - Wigry Suwałki 3:3. Nie można tak tracić goli, zaczynają się schody [zdjęcia]

Wigry przegrywały 0:2 i 1:3, ale zdołały wywieźć punkt z boiska Wissy, która dotąd była ostatnia w tabeli. Spadkowicz z III ligi jest teraz drugi od końca, a suwalski zespół spadł na pozycję wicelidera, dał się wyprzedzić Łomży, która rozgromiła 7:0 Czarnych Czarna Białostocka.

Biało-Niebiescy nie są już liderem, mimo że pozostają niepokonani. Zremisowali jednak drugi mecz z rzędu, a niemal w każdym z dotychczasowych spotkań szybko tracili bramki i musieli gonić wynik. W Siemiatyczach także przegrywali 0:2, ale zdołali odwrócić losy spotkania, wygrali 6:2. W Szczuczynie też dominowali w drugiej połowie, ale w starciu z nastawionym na kontry przeciwnikiem zabrakło wykończenia akcji, sił wystarczyło tylko na remis.

- Zagraliśmy bardzo słabo w obronie, trzy gole straciliśmy po katastrofalnych błędach, ale szybko odpowiadaliśmy tym samym rywalom. Mecz otwarty, ale szkoda goli straconych z naszej winy. Punkt wywieziony z gorącego Szczuczyna cieszy, ale musimy poprawić grę w defensywie – mecz podsumował trener Wigier Kamil Lauryn.

Szkoleniowiec nie mógł skorzystać z filarów defensywy - Filipa Kozłowskiego i Radoslawa Gulbierza. Obrońców dwukrotnie musiał wyręczać Piotr Słowikowski. Bramkarz Wigier kapitalnie spisał się w końcówce pierwszej połowy, dzięki niemu Biało-Niebiescy nie schodzili na przerwę przegrywając 1:3. Po 45 minutach było 2:1 dl gospodarzy, kontaktową bramkę dla Wigier, po dośrodkowaniu Dawida Kalinowskiego, głową zdobył Wojciech Milewski.

Zaraz po zmianie stron bliski wyrównania był wprowadzony za Wojciecha Mickiewicza Paweł Stasiński, ale trafił w poprzeczkę bramki strzezonej przez Krzysztofa Sztukowskiego, wychowanka Wigier, który jako jeden z nielicznych pozostał w Szczuczynie po spadku Wissy z III ligi.

Kiedy wydawało się, że Paweł Stasiński da bardzo dobra zmiane, przytrafił się mu katastrofalny błąd. Na 20. metrze od własnej bramki podał do przeciwnika i po chwili Wissa prowadziła już 3:1.

Obok Piotra Słowikowskiego, bohaterem suwalskiego zespołu mógł zostać Marcin Fiedorowicz, który najpierw strzałem z daleka zmniejszył różnicę na 2:3, a potem, po efektownym rajdzie i dokładnym uderzeniu w kierunku dalszego słupka doprowadził do wyrównania. W kolejnych akcjach pomocnik Wigier, nieistety,  w dalszym ciągu szukał indywidualnych rozwiązań, gubił sie w dryblingach i tracił piłkę zamiast podawać ją do kolegów.

Na początku sezonu Kamil Lauryn przewidywał, że od szóstej kolejki przed jego zespołem zaczną sie schody. Już w piatej Wigry zremisowały z Michałowem, teraz z Wissą, a przed nimi ciężkie spotkania z trzecią w tabeli Warmią Grajewo, trudnym na jego boisku KS Śniadowo oraz z liderem z Łomży.

WD, TM

Wyniki  i pary 6. kolejki

Sobota, 3.09.

Wissa Szczuczyn - Wigry Suwałki  3 : 3 (2:1)

Gole: gospodarze 5, 10 i 50 - Wigry: Wojciech Milewski 13, Marcin Fiedorowicz 54 i 63

Wigry: Piotr Słowikowski - Łukasz Trąbka, Piotr Sowulewski, Tomasz Rytelewski (46. Wojciech Łada), Dawid Kalinowski, Wojciech Milewski, Łukasz Kubrak (55. Gabriel Romatowski), Marcin Fiedorowicz, Wojciech Mickiewicz (46. Paweł Stasiński), Sebastian Zackiewicz, Piotr Lipiński

Żółte kartki: Olaf Łukasik, Przemysław Modzelewski, Olech Bażant, Oleksander Tupik – Radosław Gulbierz, Wojciech Łada, Sebastian Zackiewicz

ŁKS 1926 Łomża - Czarni Czarna Białostocka  7 : 0

Ruch Wysokie Mazowieckie - Orzeł Kolno  4 : 0

Warmia Grajewo - Promień Mońki  2 : 0