13.03.2015

Zagłębie – Wigry 3:0: Byliśmy słabsi [wyniki, tabela]

Piłkarze suwalskich Wigier przegrali dziś w Lubinie z Zagłębiem 0:3 i była to najwyższa porażka suwalczan w I lidze. Mecz ustawił samobójczy gol Macieja Wichtowskiego strzelony już w 5. minucie. Ale mecz przegrała cała drużyna, dziś wyraźnie słabsza od utytułowanego rywala.

- Zagraliśmy bardzo słabo. W pierwszej połowie Zagłębie dominowało. W drugiej, prowadząc 2:0 grało spokojniej, mieliśmy swoje szanse na strzelenie honorowego gola. Nie udało się. Byliśmy dizś słabsi w każdym elemencie, a Zagłębie pokazało nam miejsce w I-ligowym szyku. Cóż, z tej porażki trzeba wyciągnąć wnioski, ale nie wolno się nią załamywać. Musimy wziąć się w garść, bo w następną sobotę czeka nas mecz z gatunku za sześć punktów z Chrobrym Głogów. Musimy zrobić wszystko, żeby trzy punkty zostały w Suwałkach – spotkanie w Lubinie podsumował Karol Salik, kapitan Wigier.

A oto pomeczowe wypowiedzi trenerów obu drużyn:
Zbigniew Kaczmarek (trener Wigier): Zagraliśmy słabe spotkanie i trafiliśmy na bardzo dobrą grę zespołu Zagłębia. Totalna dominacja przez 90 minut. Nasz zespół nie dojechał na to spotkanie, nie potrafiliśmy wykonać naszego planu. Zagłębie pokazało swoją siłę, a my nie zagraliśmy na miarę swoich oczekiwań.
Piotr Stokowiec (szkoleniowiec Zagłębia): Grzechem byłoby narzekanie po takim wyniku i dobrej grze. Cieszymy się z rewanżu z rundy jesiennej. Dziś kontrolowaliśmy spotkanie, a Wigry ugrały "max" swoich możliwości. Cieszę się jak wygląda teraz ten klub, bo tam zaczynałem swoją karierę trenerską. Pierwsza bramka szybko ustawiła spotkanie. My mieszamy rutynę i młodość, dzisiaj zadebiutował Eryk Sobków. Chcemy jeszcze przyspieszać i pracować nad detalami. Nie zgubi nas pycha, jest u nas dużo spokoju i pokory, bo jeszcze nikt nie wywalczył sobie awansu po 21. kolejkach. Nie ma mowy o jakimś fetowaniu, bo czeka nas z pewnością wiele trudnych meczów. Chcemy zająć I miejsce w I lidze, to jest nasz cel i na końcu czeka nas awans do ekstraklasy.

Wyniki piątkowych spotkań:

Zagłębie Lubin - Wigry Suwałki  3:0 (2:0)
Gole: Maciej Wichtowski 5 (samobój), Krzysztof Piątek 27, Aleksander Kwiek 67
Żółte kartki: Todorovski, Dąbrowski - Karankiewicz
Zagłębie: Konrad Forenc - Djorde Ćotra, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Aleksandar Todorovski, Jakub Tosik, Łukasz Piątek, Arkadiusz Woźniak, Aleksander Kwiek (73 - Łukasz Janoszka), Miłosz Przybecki (62.Adrian Błąd), Krzysztof Piątek (87. Eryk Sobków)
Wigry: Karol Salik - Jakub Bartkowski, Maciej Wichtowski, Adrian Karankiewicz, Artur Bogusz, Nerijus Valskis, Michał Kopczyński, Marcin Tarnowski (73. Daniel Michałowski), Łukasz Moneta (73. Kamil Zapolnik), Robert Hirsz (46. Bartosz Biel), Kamil Adamek

Chrobry Głogów - Wisła Płock  2:3 (1:2)
Gol: Damian Piotrowski 6 (karny),  Tomasz Zając 87 – Krzysztof Janus 31 (karny), Mikołaj Lebedyński 45, Dimitar Iliev 60