26.03.2022

Znicz Pruszków – Wigry Suwałki 2:2. Stracili prowadzenie 2:0, ale są na 5. miejscu [gole, opinie]

Drużyna Wigier Suwałki zremisowała 2:2 w Pruszkowie z miejscowym Zniczem i awansowała na 5. miejsce w tabeli, wyprzedzając rezerwy Lecha Poznań.

Można się cieszyć, bowiem Biało – Niebiescy wiosną jeszcze nie przegrali i z trudnego terenu przywiozą jeden punkt, ale dziś pozostanie jednak niedosyt, bo w tym meczu prowadzili 2:0.

Piłkarze Grzegorza Mokrego z jedną zmianą w wyjściowym składzie (za pauzującego za kartki Kacpra Michalskiego wybiegł od pierwszej minuty Michał Ozga) świetnie rozpoczęli spotkanie ze Zniczem i już w 5 minucie objęli prowadzenie. Po dalekim zagraniu z własnej połowy przez Bojana Gvozdenovicia piłkę na prawej stronie boiska otrzymał Mariusz Rybicki i posłał ją w pole karne na 5. metr do Mateusza Lewandowskiego. Napastnik suwalczan ze spokojem ją sobie opanował, podbił i mocnym strzałem do siatki wyprowadził Biało – Niebieskich na prowadzenie.

Szybka utrata bramki nieco podłamała gospodarzy, którzy wyglądali na lekko zagubionych i przez to nie potrafili zbudować groźnej akcji pod bramką Hieronima Zocha. Podwyższyć prowadzenie starali się za to piłkarze w białych trykotach i można było to zrobić już w pierwszym kwadransie. Po wyprowadzonej akcji przez Mateusza Sowińskiego piłkę otrzymał Mariusz Rybicki i dograł na 16 metr do wbiegającego Michała Ozgi. Niestety prawy obrońca Wigier stracił futbolówkę i akcja spełzła na niczym.

W 25 minucie suwalczanie dopięli swego. Po rzucie rożnym i dośrodkowaniu Bartłomieja Babiarza futbolówkę mocnym strzałem głową do bramki rywala skierował Rudinilson Silva i Biało – Niebiescy prowadzili 2:0.

Wydawało się, że zwycięstwo Wigier w tym meczu przyjdzie z łatwością i po utracie drugiego gola w tak krótkim czasie gospodarze całkowicie będą zrezygnowani. Tak się jednak niestało i to Znicz zaczął odważniej atakować głównie za sprawą grającego w tamtym sezonie w barwach Wigier, a teraz wypożyczonego z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza Michała Orzechowskiego. Wahadłowy Znicza szukał swoimi licznymi dośrodkowaniami kolegów w polu karnym i po kilku z nich gospodarze oddawali mocne, ale na szczęście niecelne uderzenia.

W 39 minucie na próby gospodarzy groźnie odpowiedział Mariusz Rybicki. Znów po dalekim zagraniu z własnej połowy, pomocnik Wigier przyjął sobie futbolówkę, zwiódł rywala i będąc przed polem karnym oddał mocny strzał na bramkę, ale świetnie wybronił go Rafał Misztal. Szkoda, bo przy wyniku 3:0 można było być pewnym zwycięstwa w tym meczu.

Tuż przed przerwą dośrodkować piłkę w pole karne próbował Mariusz Gabrych. Futbolówka odbiła się od nogi Tomasza Lewandowskiego i Hieronim Zoch musiał sparować na rzut rożny. Tym razem to gospodarze zamienili korner na bramkę kontaktową. Piłka po strzale głową niepilnowanego Marcina Bochenka wpadła do bramki suwalczan.

Kontaktowy gol dał nadzieję gospodarzom na zmianę rezultatu w drugiej połowie. Pruszkowianie zaczęli grać odważniej, co dawało szansę Wigrom na szybkie przechodzenie z obrony do ataku. Po rzucie rożnym dla Znicza kontratak wyprowadził Mateusz Sowiński i obsłużył prostopadłym podaniem Mateusza Lewandowskiego, który wychodziłby na czystą pozycję gdyby nie minimalny spalony, odgwizdany przez arbitra.

W 58 minucie znów pachniało trafieniem Mateusza Lewandowskiego. Po rzucie wolnym i wrzuceniu piłki w pole karne głową uderzył Lewandowski i futbolówka o centymetry minęła poprzeczkę bramki i wylądowała na górnej siatce.

Znicz atakował, a Wigry starały się zadać decydujący cios po kontrataku. Po kolejnej takiej próbie w 69 minucie i prostopadłym dograniu Mariusza Rybickiego, znów na spalonym złapany został Mateusz Lewandowski.

W 75 minucie gospodarzy przed utratą trzeciej bramki uratował bramkarz Rafał Misztal. Wtedy to dwójkową akcję przeprowadzili Mateusz Sowiński i Werick Caetano, który zmienił Bartłomieja Babiarza. Strzał na bramkę oddał Sowiński, ale dobrze zachował się w polu karnym golkiper Znicza Pruszków.

Chwilę później Mikołaj Łabojko faulował na linii 16. metra zwinnego Shumę Nagamatsu. Gospodarze mieli rzut wolny i dogodną okazję do wyrównania, której nie zmarnowali. Do piłki podszedł wprowadzony za Michała Orzechowskiego Mateusz Możdżeń i pięknym mocnym strzałem obok prawego słupka doprowadził do remisu.

- Mecz ułożył się niesamowicie dla gości. Piata minuta, pierwsza akcja, szybki atak i od razu bramka, a za chwilę druga ze stałego fragmentu gry. To było niesamowicie trudne żeby wrócić do tego meczu. Rywal w średnim pressingu czekał na odbiór i wyprowadzanie szybkich ataków, a my musieliśmy angażować większą ilość zawodników do gry piłką na tej trudnej murawie. Jestem niesamowicie dumny, a zawodnicy pokazali niesamowity charakter i doprowadziliśmy do remisu – komentował szkoleniowiec gospodarzy Mariusz Misiura.

W końcowych minutach meczu piłkarze Wigier odpowiedzieli uderzeniem Patryka Mularczyka, ale znów skutecznie interweniował bramkarz gospodarzy. Nic nie dało także wejście na boisko Bartosza Prętnika i napastników: Michała Żebrakowskiego i Kosei Iwao.

- Nie jestem z tego meczu zadowolony, mimo tego że zaczęliśmy punktować na wyjazdach. Prowadzimy na wyjeździe 2:0 i zespół taki jak my, który chce się włączyć w walkę o miejsca barażowe to powinien bardziej kontrolować ten mecz i przede wszystkim w kontekście stałych fragmentów gry – skomentował mecz trener Wigier Suwałki Grzegorz Mokry.

W następną niedzielę Biało-Niebiescy przed własną publicznością powalczą o komplet punktów z kandydującym do awansu beniaminkiem z Chorzowa. Mecz z Ruchem zaplanowano na godzinę 15:00.

Zobacz bramki z meczu Znicz Pruszków  - Wigry Suwałki :

Pomeczowe opinie trenerów Wigier Suwałki i Znicza Pruszków :

Znicz Pruszków - Wigry Suwałki 2 :2 (1:2)

Gole: 0:1Mateusz Lewandowski 5, 0:2 - Rudinilson 25, 1:2 - Marcin Bochenek 45, 2:2 - Mateusz Możdżeń 77

Żółte kartki: Lukas Hrnicar, Martin Baran - Werick Caetano, Bojan Gvozdenović

Znicz: Piotr Misztal - Marcin Bochenek, Igor Lewczuk, Martin Baran (72. Gian Mendez), Michał Orzechowski (54. Mateusz Możdżeń), Krystian Pomorski, Kamil Niewiadomski, Lukas Hrnciar, Shuma Nagamatsu, Maciej Machalski (46. Tymon Proczek), Mariusz Gabrych (81. Jakub Ostrowski)

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Patryk Mularczyk (85. Kosei Iwao), Rudinilson, Tomasz Lewandowski, Bojan Gvozdenović, Michał Ozga, Bartłomiej Babiarz (64. Werick Caetano) Mikołaj Łabojko, Mariusz Rybicki (73. Michał Żebrakowski), Mateusz Sowiński (85. Bartosz Prętnik), Mateusz Lewandowski

Pozostałe wyniki:

Wisła Puławy - Sokół Ostróda 2 : 0 (1:0)

Gole: Krystian Puton 42, Maciej Kona 48

Żółte kartki: Wojciech Mazurowski, Kamil Kurowski, Ernest Dzięcioł, Filip Dymerski (wszyscy Sokół)

Czerwona kartka: Dawid Wojtyra (Sokół, 45 min. za brutalny faul)

Pogoń Siedlce - Garbarnia Kraków 0 : 2 (0:0)

Gole: Bartłomiej Purcha 48 (z karnego), Grzegorz Marszalik 53

Żółte kartki: Wojciech Trochim, Maciej Wichtowski, Maciej Górski, Maciej Kołoczek – Grzegorz Marszalik, Kacper Rogoziński, Jakub Kuczera, Donatas Nakrošius,

Hutnik Kraków - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1 : 0 (0:0)

Gol: x Lelek 85

Śląsk II Wrocław - Chojniczanka Chojnice 1 : 2 (1:0)

Gole: Sebastian Bergier 37 (z karnego) – Artur Pląskowski 62, Sam van Huffel 68

Żółte kartki: xJehor Macenko, Olivier Wypart – Michał Grobelny, Łukasz Wolsztyński

Motor Lublin - Lech II Poznań 2 : 1 (0:0)

Gole: Michał Fidzukiewicz 61 (z karnego), Paweł Moskwik 86 – Igor Kornobis 90

Żółta kartka: Filip Wójcik, Paweł Moskwik (Motor)

10 goli – Damian Michalik (Stal Rzeszów), Artur Pląskowski (Chojniczanka),

9 goli – Sebastian Bergier (Śląsk II Wrocław), Jean Franco Sarmiento (Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Piotr Giel (KKS 1925 Kalisz),

8 goli – Carlos Daniel (Wisła Puławy), Krzysztof Danielewicz (Stal Rzeszów), Michal Klec (Garbarnia), Michał Mokrzycki (Ruch Chorzów), Adrian Paluchowski (Wisła Puławy), Daniel Szczepan (Ruch Chorzów)

7 goli – Michał Feliks (Garbarnia Kraków), Tomasz Foszmańczyk (Ruch Chorzów), Mariusz Gabrych (Znicz), Tomasz Mikołajczak (Chojniczanka Chojnice), Szymon Skrzypczak (Chojniczanka Chojnice),