13.12.2015

Ślepsk – Espadon 2:3 . Zadecydowała dłuższa ławka [zdjęcia]

W rozegranym awansem meczu 22. kolejki I lig siatkarzy Ślepsk Suwałki, chociaż prowadził 2:0, przegrał 2:3 z Espadonem Szczecin.

- Udało się nam wyeliminować z gry podstawowych zawodników Espadonu, ale ich zmiennicy zagrali jeszcze lepiej. To był mecz z gatunku tych, które najkrócej można podsumować, że kto zagrywa, ten wygrywa. Espadon wygrał zagrywką i mocniejszymi w tym dniu rezerwami – podsumował spotkanie Dima Skoryy, trener Ślepska.

Szczerze rzecz ujmując, to spotkanie mogło, a nawet powinno zakończyć się wygraną Espadonu 3:1, bowiem drugiego seta: „to nie my wygraliśmy, a Szczecin przegrał na własne życzenie” stwierdził D. Skoryy. Rzeczywiście w tej partii goście prowadzili już 24:22 i przegrali ja 24:26.

Mecz zaczął się od bardzo mocnego uderzenia gospodarzy, którzy w I secie zmietli wręcz z parkietu rywali wygrywają partię 25:12.

Drugiego lepiej zaczęli goście, którzy zdobyli trzy punkty przewagi. Ślepsk gonił wynik, a nawet dwukrotnie prowadził (15:14 i 17:15). Espadon szybko odrobił straty i po ataku Lenadro na tablicy pojawił się wynik 24:22 dla gości. Po obronie pierwszego setbola (atak Winnika) trener Skoryy zdecydował się na grę z dwoma rozgrywającymi. Pod siatką był Gonciarz, a na zagrywkę wszedł Szczytkov. I manewr ten okazał się trafnym posunięciem. Pojedynczy blok Gonciarza, as Szczytkowa i blok na Leandro sprawiły, że to  Ślepsk wygrał seta 26:24.

Set trzeci do stanu 14:14 to walka punkt za punkt, ale goniącym wynik cały czas był Ślepsk. Niestety, w końcówce goście odskoczyli suwalcznom na pięć punktów (17:22) i przewagi tej nie rozstrwonili wygrywając partię 25:22.

Set czwarty to ponownie pościg gospodarzy za rywalami. Ślepskowi udało się nie tylko dorobić straty, ale wyjść na prowadzenie 13:11. Było to jednak ostanie prowadzenie Ślepska w tym secie. Espadon, głównie dzięki zagrywce z przyjęciem której gospodarze mieli coraz większe problemy, przejął inicjatywę i wygrał partię 25:20.

Podobnie wyglądał tie-break. Wprawdzie przy zmianie stron Ślepsk prowadził 8:7, a po chwili 9:8 ale to było wszystko na co w tym dniu stać było gospodarzy i pozwolili goście. Set 15:12 i mecz 3:2 dla Espadonu.

Ślepsk Suwałki – Espadon Szczecin 2:3 (25:12, 26:24, 22:25, 20:25, 12:15)

Ślepsk: Gonciarz, Winnik, Urbanowicz, Zapłacki, Hunek, Rudzewicz, Andrzejewski (libero) oraz Mendak, Szczytkow, Pietkiewicz i Wasilewski

Espadon: Antosik, Leandrao, Pietruczuk, Wołosz, Gałązka, Cedzyński, Tołoczko (libero) oraz Guz (libero), Sladecek, Wajdowicz, Zemlik, Pietrzak i Noda