05.03.2017

AGH Kraków – Ślepsk 0:3. Niespodzianki nie było

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym I ligi siatkarzy w Krakowie ósmy po rundzie zasadniczej zespół gospodarzy AGH przegrał 0:3 ze Ślepskiem Suwałki, najlepszą po 22. kolejkach drużyną. Suwalczanie zrobili zatem pierwszy krok na drodze do półfinału play-off. Drugi powinni postawić już w piątek (prawdopodobnie) w Suwałkach. Ślepsk do awansu potrzebuje dwóch wygranych setów.

- Było to jedno z naszych najlepszych spotkań w tym sezonie –spotkanie w Krakowie podsumował trener Ślepska Dima Skoryy. –Wyszliśmy na parkiet bardzo skoncentrowani i dominowaliśmy w każdym elemencie: zagrywce, bloku, przyjęciu, obronie, co pozwoliło Lipińskiemu dobrze rozgrywać piłki i kończyć atakiem pierwsze akcje. Kontrolowaliśmy spotkanie od początku do końca. Cieszymy się z tej wygranej 3:0 i już myślimy o meczu rewanżowym.

Przypomnijmy, że w tym sezonie w rundzie zasadniczej w Krakowie także wygrał Ślepsk, ale tylko 3:2 i to w sytuacji, kiedy przegrywał już w setach 0:2. Tym razem dreszczowca nie było.

Już od pierwszych piłek pierwszego seta widać było większą determinację w zespole gości, którzy ze stanu 2:2 szybko odjechali rywalom na 9:4. Akademikom udało się zmniejszyć stratę do dwóch punktów ale tyko na chwilę (7:9; 8:10 i 9:11). Goście, dzięki odrzucającym zagrywkom, dobrej grze w obronie i precyzyjnym rozegraniu Piotra Lipińskiego ponownie powiększyli przewagę aż do siedmiu punktów (24:17). Pierwszej piłki setowej Ślepsk  nie wykorzystał bowiem Wojciech Winnik zagrał w siatkę,. Drugą gospodarze obronili blokując atak Kamila Skrzypkowskiego, ale przy trzeciej  ataku z przesuniętej krótkiej Daniela Szaniawskiego nie mieli już nic do powiedzenia i seta 25:19 wygrał Ślepsk.

W secie drugim goście 2-3 punktową przewagę utrzymywali od początku aż do stanu 21:19 przy którym Nowosielski zagrał w aut, a Rawiak zdobył punkt zagrywką i Ślepsk prowadził już 23:19. Na punkt zdobyty przez Mordyla odpowiedział Szaniawski i było 24:20.  Dwa ostatnie punkty w secie, najpierw dla gospodarzy na 24:21, a następnie dla gości na 25:21 to efekt zepsutych zagrywek.

Set trzeci miał podobny przebieg ale tylko do połowy. Przy stanie 14:10 Ślepsk, po ataku Winnika w boisko, dwóch Żakiety ale w aut,  bloku na Maruszczaku i asie Rudzewicza prowadził już 19:10 i stało się jasne, ze tego seta i meczu przegrać już nie może. Przy stanie 24:15 akademicy obronili trzy piłki meczowe, ale przy czwartej zabrakło im szczęścia. Wynik seta na 25:18 i meczu na 3:0 dla Ślepska ustalił Kamil Skrzypkowski obijając blok gospodarzy.

Faworyt odrobił swoje zadanie i w rewanżu w Suwałkach wystarczą mu wygrane dwa sety żeby po raz czwarty zagrać w półfinale play-off.

AGH Kraków – Ślepsk Suwałki 0:3 (19:25, 21:25, 18:25)

AGH: Mordyl, Fornal, Adamski, Żakieta, Surma, Kania - Bik i Woroniecki (libero) oraz Nowosielski, Maruszczyk, Gajdek, Ściślak, Błądziński
Ślepsk: Lipiński, Skrzypkowski, Rudzewicz, Rawiak, Winnik, Szaniawski - Andrzejewski (libero) oraz Lesiuk, Hunek, Tomczak