08.10.2022

Asseco Resovia Rzeszów – Ślepsk Malow Suwałki. Lubimy tę halę i tego rywala [u nas relacja na żywo]

Biało-Niebiescy wygrali aż 5 spośród 6 spotkań z Asseco Resovią w PlusLidze. W hali na Podpromiu czują się jak u siebie, we wszystkich 3 meczach zwyciężyli 3:1.

W swoich dwóch pierwszych sezonach w siatkarskiej elicie Ślepsk Malow wygrał wszystkie starcia z naszpikowaną polskimi mistrzami świata i gwiazdami ze Słowenii  Asseco Resovią po 3:1. Można to było tłumaczyć magia trenera suwalskiego zespołu Andrzeja Kowala, który wcześniej w Rzeszowie sięgał po tytuły  mistrza Polski i po medale w europejskich pucharach.

Piękna seria została przerwana w poprzednich rozgrywkach, kiedy Ślepsk Malow przechodzill długi kryzys. W Suwałki Arenie przegrał z Asseco Resovią 0:3, a kilka tygodni później z posadą pożegnał się Andrzej Kowal.  W końcówce sezonu Biało-Niebiescy odzyskali jednak patent na Asseco Resovię. Już pod wodza Dominika Kwapisiewicza po porywającym spotkaniu wygrali w Rzeszowie 3:1, chociaż w ostatnim secie przegrywali 14:20,  i zapewnili sobie pozostanie w PlusLidze.

Relację z marcowego spotkania zatytułowaliśmy „Warto wierzyć” i mając w świadomości powiedzenie, że wiara czyni cuda, suwalska ekipa, podbudowana dodatkowo czwartkowym zwycięstwem 3:1 nad Treflem Gdańsk (w fotogalerii poniżej), udała się w sobotni ranek do Rzeszowa, gdzie w niedzielę o 17:30 rozegra mecz z liderem po 2. kolejce.

- Wszystkie trzy sety wygrane z Treflem toczone były na przewagi i zwycięstwa po zażartych, nerwowych końcówkach dodały naszym zawodnikom pewności siebie – mówi Wojciech Winnik, prezes Ślepska Malowu. – Nie mamy czasu na odpoczynek, na szczęście w tak szalonym tempie liga toczyć się będzie tylko przez pierwsze dwa miesiące.  Dobre jest przynajmniej to, że niedzielny mecz w Rzeszowie nie będzie rozgrywany w porze wieczorowo-nocnej.

Co za dużo i za późno, to niezdrowo

Mecze rozgrywane na okrągło od poniedziałku do niedzieli czy rozpoczynane o 21:00 nie przyciągają kibiców do hal. W tym tygodniu wtorkowe spotkanie w Katowicach obejrzało z trybun 205 kibiców, w Lubinie było ich 390, na meczu ZAKSY, mistrza Europy w Kędzierzynie-Koźlu  – 509, a w Suwałkach – 800. Gdyby siatkarzom Ślepska Malowu i Trefla przyszło rozgrywać tie-breaka, czwartkowe spotkanie zakończyłoby się w piątek parę minut po północy. A w piątek przecież ruszyła już następna 3. kolejka spotkań.  LUK Lublin przegrał 1:3 z Jastrzębskim Węglem, dla którego było to trzecie z rzędu zwycięskie spotkanie.

W niedzielę miano niepokonanej będzie chciała zachować Asseco Resovia, która po siedmiu latach przerwy zamierza wreszcie wrócić na podium mistrzostw Polski. Latem do Fabiana Drzyzgi, Macieja Muzaja, Jakuba Kochanowskiego, Pawła Zatorskiego, Klemena Cebulja i Jana Kozamernika dołączyli Amerykanin Torey Defalco, który w barwach Indykpolu AZS Olsztyn urósł na najlepiej punktującego gracza PlusLigi oraz inny przyjmujący, Francuz  Thibault Rossard  włoskiej Piacenzy. Trenera Marcelo Mendeza, który przeniosl się do Jastrzębskiego Węgla, zastąpił w Rzeszowie Giampaolo Medei, w przeszłości szkoleniowiec drużyny Cucine Lube Civitanova, którą doprowadził do finału Ligi Mistrzów.

O tym, czy Ślepsk Malow Suwałki, z nowym rozgrywającym Matiasem Sanchezem z Argentyny, atakującym Bartoszem Filipiakiem i serbskim przyjmującym Miranem Kujundziciem, wybranym MVP meczu z Treflem Gdańsk znowu sprawi sensację w mogącej pomieścić 4 000 widzów Hali Podpromie przekonają się Państwo śledząc naszą relacje na żywo. Początek  niedzielnego meczu godz. 17:30.