21.04.2024

Barkom Każany Lwów – Ślepsk Malow Suwałki. Chcą pozostawić po sobie dobre wrażenie [relacja na żywo]

W niedzielę o 20:30 w Wieluniu rozpocznie się rewanżowy mecz o 11. miejsce w PlusLidze. W pierwszym spotkaniu zdecydowanie lepsza była suwalska drużyna, która pokonała Barkom 3:0, w setach do 19, 15 i 13.

W Suwałki Arenie z własną publicznością efektownie pożegnał się Łukasz Rudzewicz, który najpierw w Ślepsku, a potem Ślepsku Malowie spędził w sumie 20 lat. W zespole ma go zastąpić środkowy z Francji.

Oprócz Łukasza Rudzewicza, z drużyny ma odejść jeszcze czterech zawodników, którzy dzisiaj w Wieluniu w swoim ostatnim meczu w biało-niebieskich barwach będą chcieli pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie. W gronie następców, o czym pisaliśmy już w lutym, wymieniany jest brazylijski przyjmujący Henrique Honorato.

Na finiszu PlusLiga funduje niesłychane emocje. W sobotę poznaliśmy finalistów play-off. O mistrzostwo Polski zagrają zespoły, które zajmowały najwyższe miejsca po fazie zasadniczej. Awans Jatrzębskiego Węgla nastąpił jednak w dramatycznych okolicznościach Jastrzębianie najpierw wygrali w Rzeszowie 3:2, ale w Rewanżu przegrywali już 1:2 i 15:21 w czwartym secie. Udało się im jednak dogonić rywali i wygrać tę partię 29:27. Zacięty tie-break zakończył się ich zwycięstwem 15:13.

Wierzymy, że takiej dramaturgii nie będzie w niedzielę w Wieluniu. Podopiecznym Dominika Kwapisiewicza wystarczy wygrać dwa sety, by wypełnić stawiany im przed sezonem cel minimum, jakim było zajęcie miejsca 9-11. Na relację na żywo zapraszamy od godz. 20:30.