03.04.2023

BBTS Bielsko-Biała – Ślepsk Malow Suwałki. Wstęp do walki o 9. miejsce [u nas relacja na żywo]

Asseco Resovia Rzeszów wygrała fazę zasadniczą PlusLigi, a ostatnio sięgające po prymat zespoły ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskiego Węgla zajęły na tym etapie 4. i 3. miejsce.

Pary ćwierćfinałowe play-off o mistrzostwo Polski (do trzech wygranych, gospodarzami pierwszego i drugiego oraz ewentualnie piątego meczu będą zespoły z wyższych miejsc w tabeli) tworzą: Asseco Resovia – Stal Nysa, Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn, Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa.   

Z PlusLigi spada beniaminek, BBTS Bielsko-Biała, a na 15. miejscu rozgrywki zakończył i już ma wolne Cerrad Enea Czarni Radom.

W dwumeczu o 13. miejsce (gospodarzem pierwszego meczu jest niżej notowany zespól, w przypadku remisu decyduje złoty set) zmierzą się Cuprum Lublin i Barkom Każany Lwów.

Dzisiaj okaże się, kto pojedzie do GKS-u Katowice na pierwsze spotkanie dwumeczu o 11. pozycję, no i kto zagra o 9. miejsce.   

Ślepsk Malow będzie pewny gry o 9. lokatę, jeżeli w rozpoczynającym się o 17:30 spotkaniu pokona BBTS Bielsko-Biała za 3 punkty. Jeżeli zaś wygra lub przegra po tie-breaku, będzie musiał czekać na rozstrzygnięcie wieczornego meczu LUK Lublin – PGE Skra Bełchatów.

W grudniu w Suwalki Arenie drużyna Dominika Kwapisiewicza wygrała z mającym w składzie byłych siatkarzy Ślepska Wojciechem Siekiem i Adrianem Hunkiem  BBTS-em 3:0, w setach do 21, 19 i 15. O tym, czy dzisiaj Biało-Niebiescy powtórzą ten wynik, przekonają się Państwo śledząc nasza relacje na żywo. Zapraszamy od godz. 17:30.

WD

Fot. Miłosz Kozakiewicz

 

Wyniki i pary 30. kolejki PlusLigi

Piątek, 31.03.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Cuprum Lubin   3 : 2 (22:255, 25:22, 25:11, 21:25, 15:13)

GKS Katowice – Asseco Resovia Rzeszów  0 : 3 (18:25, 21:25, 21:25)

Sobota, 1.04.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel  3 : 1 (23:25, 25:23, 25:22, 25:20)

Niedziela, 2.04.

Trefl Gdańsk – Projekt Warszawa   3 : 2 (21:25, 25:17, 25:23, 15:25, 15:12)

Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Enea Czarni Radom  3 : 1 (24:26, 25:21, 25:13, 25:21)

Poniedziałek, 3.04.

BBTS Bielsko-Biała – Ślepsk Malow Suwałki  17:30

LUK Lublin – Skra Bełchatów   20:30

 

Tabela

 

  1.

Asseco Resovia Rzeszów 

30

72

78:30

   2596:2292

  2.

Aluron Warta Zawiercie

30

68

77:37

   2659:2390

  3.

Jastrzębski Węgiel

30

67 

77:34

   2646:2347

  4.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

30

64

73:41

   2664:2462

  5.

Projekt Warszawa

30

60  

70:42

 2664:2397

  6.

Trefl Gdańsk

30

57

66:44

 2557:2422 

  7.

Indykpol AZS Olsztyn

30

54

65:48

 2630:2544

  8.

PSG Stal Nysa

30

44

54:54

   2362:2403

  9.

LUK Lublin

29

40 

53:62

 2529:2582

10.

PGE Skra Bełchatów

29

39

55:64

 2598:2599

11.

Ślepsk Malow Suwałki

29

38

71:84

   2414:2506

12.

GKS Katowice

30

32

41:66

 2374:2470

13.

Barkom Każany Lwów

30

30

42:70

 2344:2597

14. 

Cuprum Lubin

30

27

42:75

 2512:2711

15.

Cerrad Enea Czarni Radom

30

14

27:83

 2297:2627

16.

BBTS Bielsko-Biała           

29

  8

22:84

 2135:2530

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.26.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie