29.06.2022

Cezary Sapiński pozostaje w Ślepsku Malowie Suwałki. Czekamy jeszcze na Takvama i kapitana

Cezary Sapiński pozostaje w Ślepsku Malowie na kolejny sezon! 28-letni środkowy wypełni tym samym ważny kontrakt - powiadomił suwalski klub. Do kompletu brakuje informacji o dalszej grze dla Biało-Niebieskich Andreasa Takvama i Łukasza Rudzewicza, kapitana drużyny.

Cezary Sapiński profesjonalną przygodę z siatkówką rozpoczął w stołecznym MKS MDK Warszawa, gdzie grał w latach 2010-2013.

Kolejnym etapem na siatkarskiej ścieżce Czarka były przenosiny do Augustowa. W barwach miejscowego UKS Centrum Augustów rozegrał dwa sezony: 2013/2014 i 2014/2015. W latach 2015-2017 reprezentował klub SKS Hajnówka, skąd trafił do Suwałk. W 2019 roku sięgnął po tytuł mistrzowski 1. Ligi i awansował z klubem do wymarzonej PlusLigi.

Mierzący 203 cm Sapiński cierpliwie czekał na swoją szansę w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale ostatecznie otrzymał ją, wykorzystał i stał się jednocześnie ważnym ogniwem suwalskiego środka siatki. Podobnie było w zakończonych sezonach 2020/2021 oraz 2021/2022, w czasie których był pewnym punktem drużyny, co zaowocowało kontynuacją gry w biało-niebieskich barwach.

- Czarek jest jednym z najdłużej grających zawodników w drużynie, co jest efektem jego systematycznego rozwoju, cierpliwej pracy i dużego zaufania do naszych działań – mówi Wojciech Winnik, prezes Ślepska Malowu. - To bardzo ambitny zawodnik, który stawia sobie coraz wyższe cele i rozwija się harmonijnie razem z klubem. Cieszymy się, że zostanie z nami na kolejny rok. Wiemy jakie są jego mocne strony i jednocześnie gdzie jest pole do poprawy. Ostatnie sezony pokazały jednak, że na Czarka zawsze możemy liczyć. To dla zespołu duża wartość. Wierzę, że najlepszy sezon w biało-niebieskiej koszulce ma jeszcze przed sobą - dodaje Wojciech Winnik.

Statystyki Cezarego Sapińskiego w PlusLidze:

• Rozegrane mecze: 71

• Punkty: 471

• Asy serwisowe: 78

• Punkty zdobyte po ataku: 303

• Punkty zdobyte blokiem: 90

Suwalską drużynę opuścili Bartłomiej Bołądź (Trefl Gdańsk), Josh Tuaniga (Indykpol AZS Olsztyn), Kevin Klinkenberg ((Foinikas Syros – Grecja), Piotr Łukasik (Czarni Radom), Łukasz Makowski i Mateusz Laskowski, a czekamy jescze na komuninikat w sprawie Jakuba Ziobrowskiego.

Do tej pory suwalski klub oficjalnie powiadomił o podpisaniu umów z Serbem Miranem Kujundzićem ((Paris Volley), Argentyńczykiem Matiasem Sanchezem (Tourcoing - Francja), Arkadiuszem Żakietą (Legia Warszawa), Dominikiem Depowskim (Warta Zawiercie), Bartoszem Filipiakiem (LUK Lublin) i Mariuszem Magnuszewskim (KPS Siedlce) oraz o pozostaniu na kolejny sezon Pawła Filipowicza, Mateusza Czunkiewicza, Pawła Halaby, Arkadiusza Buchowskiego, Przemysława Smolińskiego i Cezarego Sapińskiego. Czekamy na informacje dotyczące pozostania kolejnych dwóch środkowych - Andreasa Takvama i Łukasza Rudzewicza, kapitana druzyny.

Obecnie trener Dominik Kwapisiewicz dysponuje następującą kadrą:

rozgrywający: Matias Pages Sanchez (Argentyna), Mariusz Magnuszewski

atakujący: Bartosz Filipiak, Arkadiusz Żakieta

środkowi bloku: Cezary Sapiński, Przemysław Smoliński

przyjmujący: Paweł Halaba, Arkadiusz Buchowski, Miran Kujundzić (Serbia), Dominik Depowski

libero: Mateusz Czunkiewicz, Paweł Filipowicz  

WD

Źródło: Ślepsk Malow Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.22.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
21.09.2023

Szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie