17.07.2022

Ekscytujący weekend z siatkówką plażową. Będzie gorąco na Polarnej Plaży

Ślepsk Malow Suwałki i Mateusz Czunkiewicz, libero Biało-Niebieskich przygotowują nam solidną, dwudniową porcję emocji, atrakcji i rozrywki.

W najbliższą sobotę i niedzielę, 23 i 24 lipca na Beach Arenie nad Zalewem Arkadia rozegrany zostanie II Turniej Piłki Siatkowej Plażowej Mężczyzn "Polarna Plaża".

Do udziału w imprezie zgłosiły się 24 drużyny, które powalczą o trofea i premie, których pula, dzięki sponsorom, wynosi 10 000 zł. Pieniądze trafią do sześciu najlepszych duetów w proporcjach: 1. miejsce - 3 500 złotych; 2. miejsce - 2 500 złotych;  3. miejsce - 2 000 złotych; 4. miejsce - 1 100 złotych; 5-6. miejsce - 450 złotych.

- Turniej zostanie rozegrany systemem brazylijskim – opowiada Mateusz Czunkiewicz. – To oznacza, że każda z par rozegra przynajmniej dwa mecze, że jedna porażka nie eliminuje z zawodów. Przegrani trafią na prawą stronę turniejowej drabinki i w sobotę, drugiego dnia imprezy rozpoczną zmagania ćwierćfinałowe. Drużyny z lewej strony drabinki sobotnie mecze rozpoczną zaś od półfinałów.

Uwaga miejscowych kibiców będzie skupiona na siatkarzach Ślepska Malowu, którzy będą kończyć wakacje i przyjadą do Suwałk. Mateusz Czunkiewicz zagra w duecie z Piotrem Łukasikiem (dzisiaj już przyjmującym Czarnych Radom). Arkadiusz Żakieta z Adrianem Buchowskim, wystąpią też Cezary Sapiński oraz Mariusz Magnuszewski. Ten ostatni, nowy rozgrywający Ślepska Malowu, wygrał przed rokiem Polarną Plażę wespół z Damianem Załęskim. 

- Niezwykle groźni będą siatkarze specjalizujący się w grze na plaży – mówi Mateusz Czunkiewicz. – Zgłosiły się duety z Olsztyna, Warszawy, Białegostoku, Kętrzyna Suwałk i okolic. Do faworytów trzeba zaliczyć parę Paweł Pietkiewicz – Rafał Maluchnik, która niedawno wygrała toruńską Plażę Gotyku, jeden z najpopularniejszych festiwali siatkówki plażowej w kraju.

Kibice też będą mogli wygrać

Turnieje siatkówki plażowej zazwyczaj wzbudzają największe zainteresowanie wśród płci przeciwnej, ale Polarna Plaża powinna przyciągnąć całe rodziny.

Rodzice i opiekunowie będą mogli skupić się na boiskowych wydarzeniach, ponieważ maluchy znajdą zajęcie w nowej strefie dziecka, utworzonej dzięki niezawodnej współpracy z firmą ASPI. Będzie strefa chill, no i konkursy z nagrodami dla kibiców.

- W sobotę turniej potrwa od 9:00 do 18:00, a w niedzielę – od 9:30 do 15:00 – przewiduje Mateusz Czunkiewicz. - W godz. 11 – 13 przeprowadzone zostaną konkursy, w których główną nagrodą będzie hulajnoga elektryczna. Do wygrania będą też klubowe gadżety. Żeby je wygrać, wystarczy być na imprezie, zrobić sobie zdjęcie i wysłać na profil turnieju.

Polarna Plaża będzie miała też charakter dobroczynny. W trakcie zawodów odbędzie się "Piknik Charytatywny Dla Pawła", który ma na celu zebranie środków na rehabilitację Pawła Dydzińskiego. Suwalczanin walczy o lepsze życie. Zbiórka odbędzie się m.in. dzięki Suwalskiemu Stowarzyszeniu Opieki Paliatywnej, a organizatorem wydarzenia jest Fundacja Teraz Wschód. Początek pikniku o godzinie 14:00. Na wszystkich obecnych czekać będzie mnóstwo atrakcji - zapewniają organizatorzy.

Wojciech Drażba


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.21.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
21.09.2023

Szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie