22.11.2015

Espadon rozbity, zwycięska seria Ślepska trwa

W 9. kolejce ósme z rzędu zwycięstwo w I lidze odnieśli siatkarze Ślepska Suwałki, którzy w Szczecinie pokonali Espadon 3:1. W drugim secie suwalczanie wręcz zmietli z parkietu rywala, w barwach którego zadebiutował pozyskany przed kilkoma dniami Hiszpan Sergio Noda. Do serii Ślepska trzeba też dodać dwa wygrane mecze w Pucharze Polski.

Zdaniem wielu osób pierwszy set w wykonaniu Ślepska był najgorszym, a drugi najlepszym w tej rundzie.

Nie wiem czy były to najgorszy i najlepszy nasz set w rundzie, ale wiem że w tych dwóch setach ten wygrywał, co zagrywał. W trzecim i czwartym zaczęliśmy grać swoją siatkówkę. Trochę nerwowa była końcówka trzeciego seta, ale Rudzewicz wszedł na zagrywkę i zakończył partię. W tym meczu dobrze zagraliśmy zagrywką i blokiem, mieliśmy więcej asów. Wszyscy chłopcy, którzy byli na boisku zagrali dobre zawody. Gonciu (Kacper Gonciarz – dop. wł.) strzelił asa, Maciek (Mendak – dop. wł.) dobrze przyjmował, Lewy (Kamil Lewiński - dop. wł.)  i Tomaszek (Tomasz Wasilewski – dop. wł.) też wnieśli do gry coś nowego, s swojego, co procentowało punktami. Teraz zapominamy już o tym meczu i zaczynamy przygotowania do następnego z KPS Siedlce. To też nie będzie spacerek po punkty, a twarda walka o nie na parkiecie.

Warto podkreślić bardzo dobre prowadzenie meczu przez Pawła Morawskiego i Marka Głodka. Panowie robili swoje, byli konsekwentni, nie wdawali się w dyskusje z zawodnikami, którzy próbowali wymusić zmianę niekorzystnej, ich zdaniem, decyzji.

Wracając do wydarzeń na parkiecie. Początek pierwszego seta wymarzony dla Ślepska. Po dwóch asach Szczytkova, który został zresztą MVP meczu, i autowych atakach Pietruczuka oraz Leandro goście objęli prowadzenie 4:0, a po kolejnych udanych akcjach już nawet 7:1. I wówczas suwalska maszynka zacięła się, a Espadon zmniejszył straty do jednego punktu (7:6). Na pierwszą przerwę suwalczanie schodzili prowadząc 8:6, a na drugą 16:14. Przy wyni9ku 19:16 na zagrywkę w ekipie gospodarzy wszedł Pietruczuk i rozbił Ślepsk, bo Espadon zdobył dziewięć punktów nie oddają ani jednego. Ostatecznie pierwszego seta 25:18 wygrali gospodarze.

Pierwszy punkt w secie drugim obijając blok zdobył Zapałcki, ale natychmiast odpowiedział Pietruczuk. I był to koniec wyrównanej gry w tej partii. Pierwsza przerwa przy wyniku 8:3 dla Ślepska  po asie Winnika , druga 16:6 po dotknięciu siatki przez blok gospodarzy. I tak w zasadzie do końca seta: 20:10, 22:12, 25:13.

W secie trzecim od początku (2:0) aż do stanu  20:16 cały czas prowadzili gospodarze. Sygnał do ataku dały gościom dwa punkty Zapłackiego. Dwa następne zdobyli jednak zawodnicy Espadonu i na tablicy widniał wynik 22:19 dla szczecinian. Wówczas na zagrywkę wszedł Rudzewicz, skutecznymi atakami popisali się Urbanowicz i Hunek, a autowym Wołosz i goście przy stanie 24:22 mieli pierwszą piłkę setową. „Uratował ją” Leandro obijając suwalski blok, a po chwili nadział się na szczelny blok Urbanowicza i Hunka i było po secie,  czyli 25:23 dla Ślepska, który w meczu objął prowadzenie 2:1.

Jak się okazało spiker meczu dobrze przewidywał, mówiąc przed rozpoczęciem trzeciego seta, że może to być partia decydująca o losach całego meczu. I była.

Set czwarty zaczął się od prowadzenia 4:0 Ślepska, który czteropunktową przewagę (8:4) utrzymał do sygnału na pierwszą przerwę techniczną. Na drugiej i jak się okazało ostatniej przerwie przewaga Ślepska wzrosła do 6 pkt. (16:10).  I taką różnicą przy wyniku 25:19 zakończył się set. Decydujący punkt zdobył Hunek, po ataku którego piłka trafiła w Orłowskiego i opuściła boisko.

Po tym meczu Ślepsk utrzymał drugie miejsce w tabeli, ustępując liderowi SMS PZPS I Spała tylko gorszym stosunkiem setów. Oba zespoły mają już po 4. pkt. przewagi nad trzecim GKS-em Katowice i czwartym Espadonem.

Wyniki 9. kolejki:

KS Espadon Szczecin - MKS Ślepsk Suwałki  1:3 (25:18, 13:25, 23:25, 19:25)

APP Krispol Września - SMS PZPS Spała   0:3 (23:25, 13:25, 23:25)

KPS Siedlce - AZS Stal Nysa 1:3 (26:28, 25:18, 15:25, 10:25)

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Victoria PWSZ Wałbrzych  3:0 (32:30, 25:12, 27:25)

KPS Kęty - UKS Hutnik Kraków  0:3 (21:25, 15:25, 23:25)

AZS AGH Kraków - GKS Katowice 2:3 (21:25, 21:25, 25:19, 27:25, 16:18)

Energa Omis Ostrołęka - KS Camper Wyszków przełożony na 2.12.