17.12.2021

Kolejka ruszyła, Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow Suwałki w niedzielę. Nie wolno zwątpić

W 11 dotychczasowych spotkaniach PlusLigi suwalska drużyna wygrała tylko 9 setów, najmniej w całej stawce. Ten dorobek będzie miała okazję poprawić w niedzielny wieczór w Gdańsku.

Łatwo nie będzie, ale nie wolno wątpić, bo ostatnia już w tym roku szansa na przerwanie czarnej serii 5 porażek z rzędu. Z Gdańska Biało-Niebiescy pojadą do Świdnika, gdzie we wtorek zagrają pucharowe spotkanie z Avią, a planowany na 29 grudnia mecz 13. kolejki z GKS w Katowicach został przełożony na 1 marca.

W suwalskim zespole kontuzjowany jest Jakub Ziobrowski, w Gdańsku drugim atakującym znowu będzie Mateusz Laskowski.

Trefl ostatnio wygrał dwa mecze. Po 3:0 pokonał Acceso Resovię w Rzeszowie i u siebie LUK Politechnikę Lublin. O sile drużyny trenowanej przez Michała Winiarskiego stanowią jego koledzy z drużyny, która sięgnęła po mistrzostwo świata w 2014 roku - Mariusz Wlazły (drugim atakującym jest były gracz Slepska Kewin Sasak) i Mateusz Mika oraz także doświadczeni Bartłomiej Lipiński, świetnie blokujący Argentyńczyk Pablo Crer i niemiecki rozgrywajacy Lukas Kampa.

Trener Andrzej Kowal przekonuje, że o wyniku rozstrzygnie zagrywka i przyjęcie. Przed tygodniem jego podopieczni stracili szansę na sukces przy serwach Macieja Muzaja z Asseco Resovii, teraz będą musieli być maksymalnie skoncentrowani, kiedy na zagrywce pojawi się Mariusz Wlazły.
Po drugiej stronie siatki umiejętności rażenia przeciwników zagrywką będą musieli sobie przypomnieć, bo przecież prezentowali je w poprzednich dwóch sezonach, Bartłomiej Bołądź, Cezary Sapiński i Josh  Tuaniga.

Będziemy trzymać kciuki za siłę mentalną Biało-Niebieskich. W ostatnim meczu z Asseco Resovią, po porażce w końcówce pierwszego seta, drugiego oddali bez walki do 18. Podobnie było przed rokiem w Gdańsku, kiedy mimo kilku setboli, przegrali pierwszą odsłonę 34:36. Momentalnie stracili wiarę - drugiego seta przegrali do 14, a trzeciego do 20.

W rewanżowym meczu poprzedniego sezonu suwalski zespół wygrał z osłabionymi brakiem Mariusza Wlazlego, Mateusza Miki i Bartłomieja Mordyla "Lwami Wybrzeża" 3:1 (na zdjęciu). Przypominamy o tym przede wszystkim dlatego, że tamtą wygraną drużyna Andrzeja Kowala przerwała jescze dluższą czarną serię - aż 6 kolejnych porażek.

Jak widać, Trefl jest dla Ślepska Malowu bardzo dobrym przeciwnikiem "na przełamanie". Czy to się potwierdzi w niedzielę późnym wieczorem, przekonają się Państwo śledząc naszą relację na żywo. Zapraszamy od godz. 20.30.

Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow Suwałki 20:30

Sędzia: Magdalena Niewiarowska (mazowieckie)

Rozegrane awansem 10.11.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel  3 : 0 (28:26, 25:22, 25:22)

MVP: Norbert Huber (ZAKSA)

Stal Nysa – Projekt Warszawa  1 : 3 (25:23, 23:25, 23:25, 19:25)

MVP: Andrzej Wrona (Projekt)

Kolejność w tabeli po każdej kolejce rozgrywek ustalana jest według liczby zdobytych punktów meczowych. W przypadku równej liczby punktów meczowych o wyższym miejscu w tabeli decyduje:

- liczba wygranych meczów,

- lepszy (wyższy) stosunek setów zdobytych do straconych,

- lepszy (wyższy) stosunek małych punktów zdobytych do małych punktów straconych.

Drużyny, które zajmą:
   a. 14 miejsce w klasyfikacji końcowej rozgrywek PlusLigi
oraz
   b. 2 miejsce w klasyfikacji końcowej rozgrywek TAURON 1.Ligi
zagrają baraż do trzech wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu o prawo gry w PlusLidze w sezonie 2022/2023. Gospodarzem pierwszego spotkania będzie 14 drużyna PlusLigi.
Uwaga: W przypadku nie powiększenia liczby drużyn w rozgrywkach PlusLigi sezonu 2022/2023 do 16- tu, 14 drużyna po fazie zasadniczej opuszcza rozgrywki PlusLigi, a baraż nie będzie rozgrywany
Drużyna, która zajmie 13 miejsce po zakończeniu fazy zasadniczej kończy rozgrywki w sezonie 2021/2022 na 13 miejscu w klasyfikacji końcowej.