23.02.2015

Komplet punktów w Rzeczycy. Ślepsk mocniejszym wiceliderem

Siatkarze wicelidera I ligi Ślepska Suwałki pojechali w sobotę do Rzeczycy po zwycięstwo w meczu z Caro, zajmującym przedostatnie miejsce i je przywieźli. Nie było wprawdzie siatkarskich fajerwerków, ale nie one były najważniejsze. Pewne 3:0 to jest to, o co chodziło i co, na trzy kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej, pozwoliło utrzymać bezpieczną, trzypunktowa przewagę nad trzecim w tabeli SMS PZPS 1 Spała.

W Rzeczycy trener Piotr Poskrobko Ślepska wrócił do podstawowego ustawienia. Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją na ławce „na wszelki wpadek” zasiadł Łukasz Makowski. Wszedłby na parkiet gdyby w Ślepsk miał kłopoty z przyjęciem zagrywki rywali. Wprawdzie suwalczanie nie przyjmowali perfekcyjnie, ale nawet w takiej sytuacji potrafili wyprowadzać skuteczne kontry. Duża w tym zasługa rozgrywającego Kacpra Gonciarza, który został MVP meczu z Caro. To kolejny dobry mecz „Goncia” i szósty z rzędu, a 16. w tym sezonie zwycięski Ślepska.

- O naszej wygranej zadecydowało większe doświadczenie i zimniejsze głowy chłopaków w decydujących momentach trzeciego seta – podsumowuje mecz Piotr Poskrobko, szkoleniowiec Ślepska. – To był mecz walki, bo gospodarze za honor postawili sobie wygranie z nami przynajmniej jednego seta. Robili co mogli, a raczej na ile im pozwalaliśmy, ale to wystarczyło tylko na doprowadzenie do emocjonującej końcówki w ostatniej partii. Caro ma niezły zespół  z zawodnikami mającymi na koncie występy w I i Plus Lidze, to jednak nie przekłada się na lokatę w debiucie I lidze. Wprawdzie podobnie jaki z Avią nie zagraliśmy najlepszego meczu, ale nie oddaliśmy rywalom nawet jednego seta. Nie jesteśmy w formie z meczu z Camperem, ale  nawet mając okres słabszej gry wygrywamy mecze, a to świadczy o klasie drużyny.

Teraz w rozgrywkach I ligi mamy dwutygodniową przerwę. Następna, 24. kolejka zaplanowana została na 7 marca, z wyłączeniem jednego meczu. Otóż spotkanie Ślepsk Suwałki – AGH AZS Kraków odbędzie się w niedzielę, 8 marca o godz. 13.30, a na żywo transmitować je będzie TVP Regiony. Już dziś zapraszamy do hali OSiR i przed telewizory.

Po tym meczu kolejne dwa tygodnie przerwy w rozgrywkach i ostatnie dwa mecze rundy zasadniczej. W 25. kolejce (21.03.) Ślepsk zagra na wyjeździe z Kęczaninem Kęty, a w 26. (25.03.) podejmie Aluron Vitru Wartę Zawiercie.

Mecz Caro Rzeczyca – Ślepsk w relacjach mediów

bialystok.sport.pl – portal Gazety w Białymstoku, lokalnego wydania Gazety Wyborczej

Siatkarze Ślepska wykonali plan

I-ligowy Ślepsk Suwałki wygrał 3:0 wyjazdowy mecz z Caro Rzeczyca i umocnił się na pozycji wicelidera w tabeli.

W porównaniu do środowego meczu w Suwałkach z Avią Świdnik trener Ślepska Piotr Poskrobko zmienił skład wyjściowy. Z Avią raczej bez problemu wygrali w większości zmiennicy, a w niedzielę w meczu z Caro od pierwszego seta na boisko wyszli już zawodnicy podstawowi.

W sumie suwałczanie nie stracili w niedzielę nawet partii, ale były momenty, że przedostatni zespół w I-ligowej tabeli prowadził wyrównaną grę. Tak było od początku drugiej odsłony, gdy zawodnicy Ślepska trochę "zluzowali" zagrywkę, a to pozwoliło na lepsze przyjęcie gospodarzom i trochę skuteczniejszą grę w ataku. Dopiero po tym, jak w polu zagrywki kilkoma trudnymi zagraniami popisał się Kamil Skrzypkowski, suwałczanie odskoczyli na trzy punkty, a przewagę do końca seta jeszcze powiększyli.

Trzecia odsłona zaczęła się od prowadzenia Caro 4:1 i praktycznie do samej końcówki gospodarze mieli szansę na wygraną. Jednak przy stanie 22:23 przyjmujący Adam Sobolewski zaserwował w siatkę. W odpowiedzi mecz asem zakończył Skrzypkowski.

W sumie po nie najlepszym pojedynku Ślepsk zdobył trzy punkty.

Portal siatka.org

Caro nie dało rady Ślepskowi, trzy punkty pojechały do Suwałk

Bez niespodzianki obyło się w meczu kończącym 23. kolejkę Krispol I Ligi, w którym Caro Rzeczyca przegrało u siebie ze Ślepskiem Suwałki 0:3. Pojedynek nie był porywającym widowiskiem, goście zrealizowali swój cel i utrzymali 2. miejsce w tabeli.

Mecz fatalnie rozpoczął się dla gospodarzy, którzy nie radzili sobie z przyjęciem serwisów Kacpra Gonciarza, a w dodatku na środku pomylił się Rafał Kuźma, w efekcie czego Ślepsk szybko uzyskał znaczące prowadzenie. Wprawdzie dobra gra Adama Sobolewskiego zarówno w polu serwisowym, jak i w ataku pozwoliła na chwilę beniaminkowi wrócić do gry, ale jego błędy oraz kunszt Wojciecha Winnika w ataku spowodowały, że suwalczanie ponownie zaczęli uciekać przeciwnikom. Coraz lepiej prezentowali się oni w bloku, a w ataku akcji nie mógł skończyć Paweł Kaczorowski, przez co powiększał się dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami. Pojedyncze oczka zdobywane przez Cezarego Stanisławajtysa nie były w stanie poderwać Caro do walki. Zrobiły to dopiero dwie zagrywki Sobolewskiego, a kiedy na środku zatrzymany został Mariusz Schamlewski, musiał interweniować Piotr Poskrobko, prosząc o czas. Chwilę później punktowym serwisem popisał się jeszcze Wojciech Pawłowski, ale końcówka należała do wicelidera Krispol I Ligi. Wykorzystał on błędy rywali i stosunkowo pewnie triumfował w tej części spotkania (25:19).

Na początku drugiej partii oba zespoły szły łeb w łeb. W szeregach gospodarzy poprawiła się skuteczność w ataku, ale psuli oni mnóstwo zagrywek. Natomiast punktowymi serwisami po drugiej stronie siatki popisali się Krzysztof Modzelewski i Gonciarz, przez co zaczęła uwidaczniać się niewielka przewaga Ślepska. W końcu także gracze z Rzeczycy, a konkretniej Patryk Kucharski, popisali się trudnym serwisem, a wynik zaczął oscylować wokół remisu. Gracze z Rzeczycy dzielnie walczyli do stanu 16:16, ale wówczas skutecznym zbiciem popisał się Modzelewski, a na zagrywce pojawił się Skrzypkowski. W tym ustawieniu gospodarze stracili trzy oczka, które praktycznie przesądziły o losach drugiego seta. Wprawdzie w końcówce gościom przytrafiły się dwa błędy, ale nie miały one już większego wpływu na rezultat tej części spotkania. Ostatecznie padła ona łupem suwalczan 25:19, a kropkę nad i postawiła w niej zagrywka Winnika.

W pierwszych minutach trzeciej odsłony przeciwników zagrywką pocelował Sobolewski, a dzięki temu Caro uzyskało trzypunktowe prowadzenie. Straty po stronie gości próbował odrabiać Modzelewski, ale podopieczni trenera Sobczyńskiego grali odważniej w ataku, mogli też liczyć na błędy rywali, przez co po raz pierwszy w meczu zeszli na przerwę techniczną z dwupunktową przewagą. W pewnym momencie beniaminek wygrywał nawet 10:7, ale skuteczna postawa duetu Skrzypkowski/Winnik spowodowała, że przyjezdni błyskawicznie odrobili straty, a z czasem zaczęli wychodzić na prowadzenie. Kiedy w ataku pomylił się Pawłowski, sytuacja ekipy z województwa łódzkiego zrobiła się trudna, bowiem przegrywała już trzema punktami. Ale tym razem nie zamierzała tanio sprzedawać skóry. Stać było ją na zryw, w którym między innymi dzięki asowi Michała Korycińskiego doprowadziła do remisu. Jednak po raz kolejny nie była w stanie utrzymać równego poziomu gry przez dłuższy czas. W decydujących momentach zaporą nie do przejścia na siatce był Łukasz Rudzewicz, gospodarze popełnili kilka błędów, a sukces gości przypieczętowała kolejna punktowa zagrywka Skrzypkowskiego (25:22).

Caro Rzeczyca - Ślepsk Suwałki 0:3 (19:25, 19:25, 22:25)
Caro: Pawłowski, Małachowski, Stanisławajtys, Kuźma, Sobolewski, Kaczorowski, Wroniecki (libero) oraz Kucharski, Wilkoński i Koryciński
Ślepsk: Winnik, Gonciarz, Skrzypkowski, Modzelewski, Rudzewicz, Schamlewski, Andrzejewski (libero) oraz Kluth i Rawiak