15.11.2015

Krispol - Ślepsk w PP jak w lidze, czyli 2:3

V runda Pucharu Polski (początek godz. 17.00) Krispol Września - Ślepsk Suwałki 2:3 (18:25, 17:25, 28:26, 27:25, 12:15). W VI rundzie zaplanowanej na 9.12. Ślepsk na wyjeździe zmierzy się ze zwycięzcą meczu SMS II Spała - Omis Ostrołęka
Relacja telewizyjna na stronie />

Krispol Września – Ślepsk Suwałki jest trzecią pucharową konfrontacją tych drużyn i trzecią we Wrześni. Oba dotychczas rozegrane mecze kończyły się po trzech setach. Pierwsze wygrał Krispol, drugie Ślepsk, trzecie...

Właśnie to jest pytanie dnia, tak się bowiem składało, że w poprzednich meczach pucharowych triumfował zespół, który w lidze przegrywał bezpośredni mecz. Wrześnianie liczą na powtórkę, suwalczanie na przerwanie tej serii. Bo gdyby patrzeć tylko ns historię, to do VI rundy powinien awansować Krispol, Ale pomimo całej sympatii do rywala i jego trenera Sławomira Gerymskiego, kciuki trzymamy i  zwycięstwa życzymy Ślepskowi.

Lepszy z tego meczu w VII rundzie (9.12.) zmierzy się z triumfatorem spotkania SMS PZPS II Spała – Energa Omis Ostrołęka (25.11.), który będzie też gospodarzem meczu.

A stawką na tym etapie będzie awans do VIII rudny, w której rywalem będzie drużyna z PlusLigi.

- Chcemy i zrobimy wszystko, żeby sowim kibicom sprawić prezent w postaci pucharowego meczu z drużyną z PlusLigi – zapewniają trenerzy i zawodnicy Ślepska. – Pamiętamy jakie było zainteresowanie spotkaniem z Cuprum Lubin, z którym na tym etapie zmierzyliśmy się przed rokiem tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Warto to powtórzyć ...

A tak wyglądają statystyki dotychczasowych spotkań Ślepsk – Krispol w Pucharze Polski:

2013/2014

III runda Krispol Września - Ślepsk Suwałki 3:0 (25:20, 25:19, 25:23)

2014/2015

VI runda: Krispol Września - Ślepsk Suwałki 0:3 (18:25, 16:25, 14:25)

2015-16

IV runda

Espadon Szczecin - Krispol Września 2:3 (25:21, 17:25, 21:25, 28:26, 9:15)

Camper Wyszków - Ślepsk Suwałki 2:3 (25:22, 25:22, 17:25, 16:25, 5:15)

V runda Krispol Września - Ślepsk Suwałki ...

x  x  x

składy drużyn:

Krispol: Szymeczko, Kurek, Banasiak, Iglewski, Dobosz, Jasiński, Torzewski, M`Baye, Olczyk, Karpiewski, Matuszak (L), Brzóstowicz, Dębiec (L), Zrajkowski

Ślepsk: Urbanowicz, Szczytkov, Mendak, Pietkiewicz, Zapłacki, Wasilewski, Gonciarz, Andrzejewski (L), Hunek, Rudzewicz, Winnik, Lewiński

I set 0:0, 8:4 Dobosz po bloku, przerwa techniczna, 12:14 atak Iglewskiego w siatkę, czas dla Krispolu, 13:16 Urbanowicz lekko o blok, druga przerwa techniczna, 13:17 Zapłacki obija blok, drug czas dla Krispolu, 18:25 zagrywka Rudzewicza i koniec seta

II set 0:0, 3:8 Winnik zagrywką, przerwa techniczna, 8:14 blok Zapłacki/Rudzewicz, czas dla Krispolu, 12:15 autowy atak Rudzewicza ze środka, czas dla Ślepska, 12:16 blok Rudzewicz/Winnik i druga przerwa techniczna, 15:19 plas Winnika nad blokiem, czas dla Krispolu, 17:25 as Szczytkova kończy seta

III set 0:0, 8:6 i blok na Urbanowiczu, przerwa techniczna, 15:16 autowa zagrywka Karpiewskiego, przerwa techniczna, 20:20 błąd Winnika, czas dla Ślepska, 21:22 Karpiewski po prostej w aut, czas dla Krsipolu, 22:23 Banasiak zagrywką, czas dla Ślepska, 23:24 Karpiewski do szóstej strefy ale w aut, czas dla Krispolu, 28:26 ewidentny atak w boisko, sędzina jednak robi swoje i set dla Krispolu, pogubiła się kobieta na słupku, oj pogubiła i zaczyna wypaczać sens sportowego widowiska

IV set 0:0 : 8:6 ewidentnie niesiona piłka pod nosem sędziny, ale ... przerwa techniczna, 11:12 Karpiewski po skosie w aut, czas dla Krispolu, 16:15 Jasiński i druga przerwa techniczna, sędziowanie na słupku to w tym meczu TRAGEDIA, 27:25 Olczyk zagrywką i mamy remis ze wskazaniem na sędzinę

V set 0:0, 1:4 po przekątnej w aut atakuje Dobosz, czas dla Krispolu, 4:6 wystawa Mendaka w antenkę, czas dla Ślepska, 6:8 Jasiński pakuje piłkę w siatkę, zmiana stron, 9:12 Banasiak zagrywką - czas dla Ślepska, 12:15 Zapłacki atakiem po skosie kończy mecz. Kolejna 5-setówka wygrana przez Ślepsk, szkoda tylko, że w ten zacięty mecz wmieszała się sędzina, zdecydowanie nawet nie najsłabsza, ale tragiczna postać tego spotkania