12.09.2022

Memoriał Józefa Gajewskiego. Bartłomiej Bołądź i Josh Tuaniga znowu w Suwałkach, karnety na PlusLigę

Nowy sezon PlusLigi siatkarzy ruszy w październiku, a już tradycyjnie na dwa tygodnie przed jego rozpoczęciem w Suwałkach zostanie rozegrany turniej z udziałem czterech plusligowych klubów.

W najbliższy czwartek i piątek, 15 i 16 września w Suwałki Arenie już po raz 13. zostanie rozegrany Memoriał Józefa Gajewskiego, zmarłego w 2010 r. prezydenta Suwałk, który rok wcześniej sprowadził z Augustowa do naszego miasta drużynę Ślepska, ówczesnego beniaminka I ligi.     

Bilety na każdy memoriałowy dzień, obejmujące dwa mecze, kosztują 10 zł. Ich sprzedaż rozpocznie się w środę,14 września w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Suwałki Plaza, gdzie w godzinach od 14:00 do 18:00 kibice biało-niebieskich będą mogli też spotkać się z siatkarzami i wykonać pamiątkowe zdjęcia.

W czwartek i piątek natomiast, w kasach hali Suwałki Arena będzie można kupić już nie tylko bilety na Memoriał, ale także karnety na mecze Ślepska Malowu na cały sezon PlusLigi. Karnet normalny kosztuje 400 zł, o 20 zł więcej niż rok temu.

- Proszę zwrócić uwagę na to, że liga została powiększona z 14 do 16 drużyn i rozegramy u siebie przynajmniej dwa mecze więcej - tłumaczy Wojciech Winnik, prezes suwalskiego klubu. - Mówię "przynajmniej", bo naszą ambicją jest zakwalifikowanie się do czołowej ósemki i jeżeli to nam się uda, w cenie karnetu będą także mecze play-off o Mistrzostwo Polski. 

W letniej przerwie w zespole Dominika Kwapisiewicza doszło do sporych zmian. Ślepsk Malow sprowadził reprezentantów Argentyny - rozgrywającego Matiasa Sancheza oraz Serbii - przyjmującego Mirana Kujundzicia oraz rozgrywajacego Mariusza Magnuszewskiego, atakujących Bartosza Filipiaka i Arkadiusza Żakietę oraz przyjmujacego Dominika Depowskiego.

Odeszło siedmiu graczy, w tym trzech najbardziej znanych, którzy pojawią się w Suwałkach na Memoriale ze swoimi nowymi drużynami. Josh Tuaniga reprezentuje Indykpol AZS Olsztyn, Bartłomiej Bołądź - Trefl Gdańsk, a inny były kadrowicz Piotr Łukasik - Czarnych Radom.

- Memoriałowe mecze transmitować będzie Polsat Sport, ale liczymy na liczną obecność naszych sympatyków na trybunach, nie tylko zresztą na Memoriale, ale podczas całego sezonu - mówi Wojciech Winnik. 

Suwalski klub przedłuża umowy z dotychczasowymi sponsorami i zawiera z nowymi. Jest szansa, że, mimo kryzysu, finansowanie utrzyma się na dotychczasowym poziomie.   

- Marzymy o tym, by, jak to było przed pandemią, głównym sponsorem klubu byli kibice - zdradza prezes Ślepska Malowu.

W debiutanckim sezonie 2019/2020 niemal wszystkie spotkania w Suwałki Arenie obejrzał komplet 2400 widzów. W poprzednim średnia spadła o połowę.

- Będziemy zadowoleni, jeżeli w nadchodzacych rozgrywkach średnia liczba widzów na trybunach sięgnie 1700 - mówi Wojciech Winnik.

Obok znakomitej atmosfery, kibiców może przyciągnąć do hali tylko bardzo dobra drużyny. Biało-Niebiescy dotychczas przegrali oba sparingi z Projektem Warszawa oraz z LUK Lublin i Czarnymi Radom. Sezon tuż, tuż, pora schodzić z treningowych obciążeń i zasygnalizować zwyżkę formy. Najlepiej już w czwartkowym meczu memoriałowym z Indykpolem AZS Olsztyn.

Przed rokiem Ślepsk Malow triumfował w Memoriale Józefa Gajewskiego. Najpierw pokonał ukraiński Barkom Każany Lwów, który niedługo zadebiutuje w PlusLidze, a w zaciętym, niemal trzygodzinnym finale wygrał z Treflem Gdańsk 3:2.

Wojciech Drażba

Memoriał Józefa Gajewskiego:

15 września (czwartek) / Hala Sportowo-Widowiskowa Suwałki Arena

godz. 17:30 • Mecz Trefl Gdańsk - Cerrad Enea Czarni Radom

godz. 19:10 • Uroczyste otwarcie XIII Memoriału Józefa Gajewskiego

godz. 19:30 • Mecz Ślepsk Malow Suwałki - Indykpol AZS Olsztyn

16 września (piątek) 

godz. 17:30 • Mecz o III miejsce - przegrani z dnia pierwszego (po zakończeniu meczu o III miejsce nastapi wręczenie pucharów za miejsca III - IV)

godz. 19:30 • Finał - wygrani z dnia pierwszego (po zakończeniu meczu finałowego nastapi wręczenie pucharów za miejsca I - II)

godz. 21:00 • Ceremonia zakończenia XIII Memoriału Józefa Gajewskiego oraz wręczenie pucharów i nagród

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.22.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
21.09.2023

Szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie