11.10.2015

Pewne zwycięstwo Ślepska nad Hutnikiem Kraków

W drugiej kolejce pierwsze zwycięstwo w sezonie 2015/16 odnieśli siatkarze Ślepska Suwałki. W sobotę trzeci zespół poprzedniego sezonu pokonał na wyjeździe beniaminka Hutnik Kraków 3:0 i awansował na 5. miejsce. Chłopcy zrobili to, co do nich należało – podsumował mecz trener Ślepska Dima Skoryy.

- To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne- mówił trener Skoryy. – W trackie gry w pierwszej połowie na halę weszła duża i bardzo głośna grupa kibiców piłkarskiej drużyny Hutnika, co zrobiło na nas wrażenie. Każda udana akcja gospodarzy przyjmowana była owacyjnie. Jestem pełen uznania dla moich chłopaków, że wytrzymali to „piekło”. Muszę przyznać, że krakowska „żyleta” dała pokaz fajnego dopingu. Warto byłoby postarać się stworzyć coś takiego w Suwałkach. A wracając do samego meczu – wygraliśmy bo popełniliśmy mniej błędów niż nasi rywale. Ale ten mecz już za nami, przeanalizujemy go i szykujemy się na spotkanie z Victorią.

Dodajmy, że z Victorią w poprzednim sezonie suwalczanie przegrali w rundzie zasadniczej u siebie i wygrali w Wałbrzychu, a w półfinale play off ulegli wałbrzyszanom 2:3. Victoria, po zwycięstwie w finale z Nysą, zdobyła złoto, a w meczach o brąz Ślepsk okazał się lepszy od Campera Wyszków.

A tak mecz Hutnik – Ślepsk opisały media:

uks-hutnik.pl - oficjalny portal Hutnika

Pierwsze koty za płoty

UKS Hutnik Kraków przegrał swój inaugurujący mecz w I lidze. Kilka dobrych akcji nie wystarczyło, aby pokonać przyjezdnych z Suwałk. Drużyna Ślepska zanotowała na swoim koncie pierwsze trzy punkty, a my liczymy na pierwszą wygraną już w przyszły weekend.

Przyjezdni rozpoczęli spotkanie od uzyskania trzypunktowej przewagi (0:3). Pierwszym efektywnym atakiem w drużynie gospodarzy popisał się Kamil Maruszczyk (1:3), ale to zawodnicy Ślepska dużo pewniej czuli się na boisku. Mieli dokładniejsze przyjęcie, a dodatkowo dwukrotnie zatrzymali naszych zawodników blokiem (3:8). Przewaga gości rosła (4:11), więc o pierwszą przerwę dla zespołu poprosił trener gospodarzy. Przy stanie 7:13 świetnym blokiem popisał się Bachmatiuk, a mocny atak dołożył Maruszczyk, ale wciąż daleko było do wyrównania wyniku na tablicy. Przyjezdni dużo mniej wysiłku wkładali w zdobywanie punktów, ale i Hutnicy, wspierani przez dużą publiczność, z każdym punktem zdawali się być mniej zdenerwowani. Przewaga Ślepska zmalała do trzech oczek (16:19). Przeciwnicy nie pozwolili jednak, by Hutnicy wyrównali wynik. Sprytnie obijali blok i korzystali z popełnianych przez krakowian błędów. Pierwszego seta zakończył atak Urbanowicza (20:25).

Druga partia rozpoczęła się wymianą ataków. Maruszczyk uderzył z prawego skrzydła, odpowiedział Zapłacki, Rudzewicz z środka – podobnie zaatakował Dudziński (4:4). Walkę punkt za punkt przerwał autowy atak Maruszczyka – Ślepsk wyszedł na dwupunktowe prowadzenie (5:7). Przewaga gości utrzymywała się (9:12; 11:13), ale krakowianie nie odpuszczali. Ferek sprytnie obił ręce, Bachmatiuk uderzył ze środka, i na tablicy pojawił się remis (13:13). Była to jednak sytuacja chwilowa. Gospodarzom nie udało się utrzymać koncentracji z początkowej fazy seta. Ślepsk szybko przejął inicjatywę w grze i ponownie punktowo odskoczył Hutnikowi (14:18; 16:20). Goście nie marnowali okazji do zdobycia punktów, ale i gospodarze dwoili się i troili, by je uzyskać. Przy stanie 18:22 Golec zmieścił piłkę w bloku, a Ferek zdobył asa serwisowego, a to przywróciło nadzieję na wyrównanie wyniku. Nadzieja jednak nie trwała długo. Ferek zepsuł kolejną zagrywkę, a Ślepsk zmobilizował się w końcówce seta. Goście wygrali drugą partię 21:25.

Na początku trzeciej odsłony obie drużyny prowadziły grę już wolniejszym tempem niż w poprzednich setach. Hutnicy, choć początkowo dotrzymywali punktowo towarzystwa przeciwnikom, później znowu zaczęli się mylić, co pociągało ze sobą straty punktowe (4:7; 7:10). Przy stanie 8:13 o czach poprosił trener Matras. Maruszczyk zaserwował asa, Dudziński uderzył ze środka, ale wciąż daleko było do odrobienia strat (11:16; 13:20). Zawodnicy Ślepska całkowicie zdominowali grę. Wkrótce przewaga przyjezdnych urosła do 10 punktów (13:23). Ostatecznie Ślepsk Suwałki wygrał trzeciego seta 15:25 i cały mecz 0:3.

bialystok.sport.pl

Szybka wygrana Ślepska z beniaminkiem

Przed tygodniem, w pierwszej kolejce nowego sezonu I ligi, siatkarze z Suwałk przegrali z beniaminkiem rozgrywek z Katowic. W sobotę zmierzyli się z innym nowicjuszem rozgrywek, ale tym zdecydowanie słabszym. GKS Katowice jest bowiem wymieniany w gronie faworytów rozgrywek, a Hutnik Kraków z powodu kłopotów finansowych miał w ogóle nie przystąpić do rywalizacji. Ostatecznie jednak wystartował, ale w sobotę wielkiego oporu siatkarzom Ślepska nie postawił. Pierwszego seta zespół z Suwałk wygrał do 20, drugiego do 21, a w trzecim rozbił rywali do 15.

- Ta wygrana wcale nie przyszła nam tak łatwo. Były dwa takie momenty w tym spotkaniu, kiedy rywale mogli się przełamać, ale na szczęście nie pozwoliliśmy im na to - mówi Dmitrij Skorij, trener Ślepska. - Szczególnie w drugim secie było gorąco, ale chłopaki wytrzymali presję. Zrealizowaliśmy, co do nas należało, zawodnicy wykonali założenia i możemy się cieszyć. Chcieliśmy się odbudować po porażce w pierwszej kolejce i to nam się udało. Od poniedziałku przygotowujemy się do kolejnego pojedynku.

UKS Hutnik Kraków – Ślepsk Suwałki 0:3 (20:25; 21:25; 15:25)

UKS Hutnik Kraków: Adamski, Dudziński, Bachamtiuk, Maruszczyk, Golec, Ferek, Galiński (l) oraz Ciupa, Kiwior, Kołek; trener: Zenon Matras

Ślepsk Suwałki: Gonciarz, Hunek, Rudzewicz Zapłacki, Winnik, Urbanowicz, Andrzejewski(l) oraz Shchytkov, Lewiński; trener: Dima Skoryy

Pozostałe wyniki 2. kolejki:

SMS PZPS Spała - KPS Siedlce 3:1 (25;23, 23:25, 25:22, 25:23)

Aluron Virtu Warta Zawiercie - KS Espadon Szczecin 0:3 (15:25, 21:25, 25:27)

KPS Kęty - Energa Omis Ostrołęka 3:1 (21:25, 25:17, 25:17, 25:21)

AGH Kraków - APP Krispol Września 1:3 (25:27; 23:25; 25:17; 24:26)

GKS Katowice - KS Camper Wyszków 3:0 (25:15; 25:16; 25:22)

UKS Hutnik Kraków - MKS Ślepsk Suwałki 0:3 (20:25, 21:25, 15:25)

TS Victoria PWSZ Wałbrzych - AZS Stal Nysa 3:2 (24:26, 25:23, 25:23, 20:25, 15:13)