21.11.2020

PlusLiga. GKS Katowice - Ślepsk Malow Suwałki 3:1. Bez odwetu [wyniki, tabela]

Na inaugurację sezonu przegraliśmy z GieKSą w Suwałki Arenie 0:3, a w sobotę u siebie znów pokonała nas ona za trzy punkty i przerwała naszą serię trzech kolejnych zwycięstw na wyjeździe.

Po wygranych w Będzinie, Nysie, a zwłaszcza w miniony wtorek z Asseco Resovią w Rzeszowie, siatkarze suwalskiej drużyny byli dobrej myśli na udany rewanż w Katowicach. Nadzieje potęgowała środowa sensacyjna przegrana katowiczan z Cuprum Lubin.

Podopieczni Andrzeja Kowala z Rzeszowa wrócili na chwilę do Suwałk, dwie noce spędzili we własnych łóżkach i do stolicy Górnego Śląska udali się z olbrzymią rządzą odwetu.

Andrzej Kowal zaczął tą samą szóstką, która triumfowała w Rzeszowie: Marcin Waliński, Tomas Rousseaux, Bartłomiej Bołądź, Cezary Sapiński, Mateusz Sacharewicz, Josh Tuaniga i znowu po nieudanym pierwszym secie w miejsce Tomasa Rousseaux wprowadził Kevina Klinkenberga.

Tej pierwszej partii Biało-Niebiescy nie musieli jednak przegrać. Od stanu 2:1 dla ekipy Grzegorza Słabego zaczęli się rozkręcać. Po udanych akcjach Marcina Walińskiego Ślepsk Malow prowadził 10:7 i 14:11.

Gospodarzy podźwignął jednak były reprezentant Polski Jakub Jarosz, ktory w przeciwieństwie do naszych graczy kończył ataki. Po kapitalnej serii zagrywek Jana Nowakowskiego, to GieKSa zyskała trzypunktową przewagę 18:15 i po pasjonującej końcówce wygrała na przewagi 28:26.

W drugim secie Ślepsk Malow zagrał lepiej, poprawił nie tyle atak, co blok i prowadził trzema-czterema oczkami przez wiekszość tej części meczu. Przy stanie 19:23, Jakuba Jarosza zmienił Wiktor Musiał, który w poprzednim sezonie wykorzystał kontuzję starszego kolegi i w Suwałkach został MVP spotkania. Dzieki Musiałowi gospodarze doprowadzili do stanu 23:24, ale w ostatniej akcji to Biało-Niebiescy zablokowali Musiała. Na tablicy pojawiło się 23:25 i 1:1 w setach.

Następne dwa sety w wykonaniu naszej drużyny to istny rollercoaster. Nasz zespół obejmował przewagę, by zaraz ją stracić. W trzeciej odsłonie atakowaliśmy chyba najgorzej i przegraliśmy wyraźnie. Katowice wygrały 25:21 i uwierzyły w zwycięstwo za trzy punkty.

Tak też się stało, mimo że w czwartym secie prowadziliśmy niemal cały czas. Było  6:2, 14:11 i 22:20 dla Ślepska. Niestety nasi siatkarze psuli za dużo zagrywek. GKS zdobył trzy punkty z rzędu, wyszedł na prowadzenie 23:22, wygrał seta 25:23 i mecz 3:1.

Trudno, w pięciu z rzędu wyjazdowych meczach - w Gdańsku, Bedzinie, Nysie, Rzeszowie i Katowicach zespół Andrzeja Kowala i tak zdobył aż 9 punktów  i plasuje sie na 3. miejscu w tabeli.

We wtorek Ślepsk Malow  także nie będzie na straconej pozycji. W miniony wtorek Aluron, który wraca do gry po codidowej przerwie,  sensacyjnie przegrał z ostatnią w tabeli Stala Nysa, którea odniosła tym samym pierwsze zwyciestwo w sezonie.