31.01.2021

PlusLiga. Przerwana zwycięska seria ZAKSY, Ślepsk Malow spadł na 10. miejsce

Na „19” zakończyła się seria zwycięstw ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która w niedzielnym, zaległym meczu z 10 kolejki, przegrała we własnej hali z Asseco Resovią Rzeszów 2:3.

W Olsztynie AZS pokonał 3:0 Trefl i awansował na 9 miejsce, spychając z niego Ślepsk. Już w poniedziałek zaległy mecz z 10. kolejki Skra Bełchatów - Ślepsk Malow  Suwałki (u nas od 17:30 relacja live).

„Nic nie może przecież wiecznie trwać

co zesłał los trzeba będzie stracić...” śpiewała Anna Jantar.

I słowa te potwierdziły się po meczu w Kędzierzynie Koźlu. Mecz bowiem od początku nie układał się po myśli lidera, który przegrał  pierwsze dwa sety. Wprawdzie po dwóch następnych na tablicy wyników widniał już remis 2:2, ale w decydującej partii ponownie inicjatywę przejęli goście. Na półmetku ostatniej partii prowadzili 8:6, 11:8, ZAKSA wyrównała na 11:11, ale po kilku minutach przegrywała 11:13 i 12:14. Dwa punkty po atakach Śliwki sprawiły, że na tablicy pojawił się wynik 14:14, ale było to wszystko, na co liderowi pozwolili rywale. Dwa punktowe ataki Karola Butryna i mamy nawet nie niespodziankę, ale sensację. Nie dziwi zatem, że MVP meczu został właśnie Karol Butryn.

Zaległy z 10. kolejki:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów 2 : 3 (19:25, 21:25, 25:17, 25:19,14:16)

MVP: Karol Butryn (Asseco Resovia)

W zespole ZAKSY zagrał Bartłomiej Kluth (2 pkt,), a w wyjściowej szóstce Resovii był Nicolas Szerszeń (zagrał w setach 1, 2 i 3 - zdobył 8 pkt.)

Wynik 23. kolejki

AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk  3 : 0 (25:21, 25:21, 25:17)

MVP: Jędrzej Gruszczyński (AZS)

W zespole Trefla w wyjściowej szóstce był Kewin Sasak, który zdobył 17 pkt. i był najskuteczniejszym zawodnikiem Trefla.