01.03.2020

PlusLiga: Ślepsk Malow ósmy, ale punkty zdobyły Zawiercie i Olsztyn. Visła spadła

Alurot Virtu Zawiercie za trzy punkty wygrał ze Skrą i, podobnie jak Indykpol AZS Olsztyn, który rozegrał jeden mecz mniej, traci do Biało-Niebieskich tylko dwa oczka.

W niedzielę przed godz. 23.00 zakończyło się spotkanie, w ktorym Visła Bydgoszcz przegrała 2:3 z Cuprum Lubin. Ta porażka już definitywnie przesądziła o spadku bydgoszczan z PlusLigi.

Z sześciu rozegranych do  niedzieli spotkań 22. kolejki PlusLigi trzy zakończyły się wynikami po 3:2, dwa po 3:1, jedno 3:0. Ostatni w tej kolejce mecz MKS Będzin – AZS Olsztyn  zaplanowano na wtorek. Dzień później, w środę w Gdańsku zaległy mecz 17. kolejki Trefl Gdańsk – MKS Ślepsk Malow Suwałki.     

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Czarni Radom  1 : 3 (23:25, 42:44, 25:22, 21:25)

MKS Ślepsk Malow Suwałki: Szerszeń (18), Bołądź (24), Takvam (9), Rohnka (1), Sapiński (8), Tuaniga (10) - Filipowicz i Stańczak (libero) oraz Szwaradzki(4), Siek, Klinkenberg (8), Rudzewicz (1), Gonciarz (1)  

Cerrad Enea Czarni Radom: Pajenk (12), Kędzierski (2), Boruch (2), Sander (18), Włodarczyk (10), Butryn (34) - Ruciak i Masłowski (libero) oraz Grzechnik (1), Protopsaltis, Firszt

MVP meczu: Karol Butryn (Cerrad Eneea Czarni Radom)

Najlepszy zawodnik MKS Ślepsk Malow: Bartłomiej Bołądź

Pozostałe wyniki i pary 22. kolejki:

Sobota, 29.02.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk  3 : 2 (25:18. 25:15, 22:25, 22:25, 15:12)

Jastrzębski Węgiel – Resovia Rzeszów  3 : 0  (25:18, 25:20, 25:22)

Verva Warszawa – GKS Katowice  3 : 2 (19:25, 17:25, 25:21, 25:23, 15:13)

Niedziela, 1.03.

Aluron Virtu Zawiercie – Skra Bełchatów 3 : 1  (25:21, 20:25, 25:20, 25:14)

BKS Visła Bydgoszcz – Cuprum Lubin  2 : 3  (29:27, 23:25, 25:20, 20:25, 12:15)

W meczu BKS Visła z Cuprum gospodarzy poprowadził Marcin Ogonowski – dotychczasowy asystent, który w piątek zastąpił trenera Przemysława Michalczyka.

Wtorek, 3.03.

MKS Będzin – AZS Olsztyn  20:30

Zaległy mecz 17. kolejki

Środa, 4.03.

Trefl Gdańsk – Ślepsk Malow Suwałki  20:30

Tabela: 

   1.

 Verva Warszawa

 23

 59

 65:21

 2026:1841

   2.

 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

 23 

 58 

 64:22

 2055:1858

   3.

 Jastrzębski Węgiel 

 23

 48

 53:31

 1971:1778

   4.

 PGE Skra Bełchatów

 23

 48

 55:30

 1999:1858

   5.

 Trefl Gdańsk

 22

 35

 46:41

 1983:1939

   6.

 GKS Katowice

 23

 32

 47:53

 2194:2184

   7.

 Cerrad Czarni Radom 

 21

 31

 41:42

 1871:1891

   8.

 Ślepsk Malow Suwałki 

 22

 28

 38:49

 1975:2010

   9.

 Indykpol AZS Olsztyn

 21

 26

 39:45

 1869:1890

 10.

 Aluron Virtu Zawiercie

 22

 26

 34:48

 1829:1889

 11.

 MKS Będzin

 22

 24

 36:50

 1925:1981

 12.

 Cuprum Lubin

 23

 23

 33:53

 1823:1972

 13.

 Asseco Resovia Rzeszów 

 23

 21

 32:57

 1871:2027

 14. 

 BKS Visła Bydgoszcz

 23

 12

 26:67 

 1884:2157 

Zwycięzcy 1-8 z 4-5 oraz 2-7 z 3-6 w półfinale (do 2 wygranych)

Poz. 1-8 - play off: pary 1-8; 2-7; 3-6; 4-5 (do 2 wygranych)

Poz. 9-12 – o miejsca 9-12 pary: 9-10; 11-12 dwumecz, przy stanie 1:1 złoty set;

Poz. 13 - utrzymanie się w PLS

Poz. 14 - spadek do I ligi

 

Zestaw par 23. kolejki:

Piątek, 6.03.

Skra Bełchatów – Czarni Radom  17:30

Aluron Virtu Zawiercie – Resovia Rzeszów  20:30

Sobota, 7.03.

BKS Visła Bydgoszcz – Ślepsk Malow Suwałki  17:00

AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn – Koźle  20:30

Niedziela, 8.03.

Trefl Gdańsk – Verva Warszawa  18:00

GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel  20:30

Poniedziałek, 9.03.

Cuprum Lubin – MKS Będzin  20:30

tm

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.01.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.63% 4.4871 4.5777
USD 0.07% 4.0963 4.1791
GBP 0.30% 5.0822 5.1848
CHF 0.75% 4.2445 4.3303
01.04.2020

Praca na obwodnicy

Dodaj nowe ogoszenie