01.10.2016

Po 3:0 ze Spałą Ślepsk wiceliderem I ligi [zdjęcia]

Od pewnego zwycięstwa 3:0 z SMS PZPS Spała siatkarze Ślepska Suwałki rozpoczęli rozgrywki I ligi sezonu 2016/17. Po pierwszej kolejce suwalczanie są wiceliderami. Najlepszym siatkarzem meczu wybrany został środkowy Ślepska Łukasz Rudzewicz.

- Zagraliśmy dobry mecz i zrealizowaliśmy to, co sobie zakładaliśmy, czyli zdobyliśmy trzy punkty nie tracąc nawet seta – tak o meczu mówi Łukasz Rudzewicz, MVP spotkania. – Pierwszy set był nerwowy, nie wszystko wychodziło nam tak jak byśmy tego chcieli, ale końcówka należała do nas i to najważniejsze. Dwa następne już pod nasze dyktando i stąd wysokie wygrane. Rywale to wprawdzie już nie ten sam zespół, z którym rywalizowaliśmy w ubiegłym sezonie, który zdobył mistrzostwo Europy juniorów, ale widać, ze ci chłopcy też mają spory potencjał. Brakuje im jeszcze zgrania, ogrania, boiskowego cwaniactwa. To przed nimi. Nam także zdarzały się chwilowe przestoje, niedokładności. Jestem jednak przekonany, że z każdym meczem nasza gra będzie wyglądała coraz lepiej, a kibicom będziemy dostarczali wiele powodów do radości.

Najbliższą okazję siatkarze Ślepska będą mieli już w sobotę 8.10., kiedy to o godz. 16:00 w swojej hali podejmą lidera po pierwszej kolejce Kripsol Września.

Wracając do meczu z SMS Pierwszy punkt w tym meczu i w sezonie 2016/17 zdobył siatkarz gości Szymon Jezierski, ale był to punkt dla Ślepska, bowiem piłka po jego zagrywce wylądowała w siatce. Aż do stanu 19:19 trwała walka punkt za punkt, przy czym oba zespoły popełniły w tym, okresie aż 10 błędów przy zagrywce.

Cztery kolejne punkty podarowali suwalczanom rywale popełniając błędy lub atakując w aut i siatkę. Tę serię strat punktowym atakiem przerwał wprawdzie Szymański, a następnie szczelny blok rywali zatrzymując atak Winnika i doprowadzając do stanu 23:21, ale na więcej gospodarze już nie pzwolili. Piłkę setową Śelspk miał po dotknięciu siatki przez blok w rywali, a seta atakiem w aut zakończył Kowalczyk.

Drugi set to popis skuteczności Ślepska i bezradności młodych rywali. Suwalczanie prowadzili już różnicą nawet 11 punktów (13:4), ale ostatecznie pozwolić im zmniejszyć stratę do 9 oczek i, po obiciu bloku przez Skrzypkowskiego wygrali partię 25:16.

Początek trzeciej partii należał do gości, którzy prowadzili 2:0 i 4:3. I na tym w zasadzie się skończyło. Wprawdzie spalska młodzież starała się jak mogła, ale rozkręcony Ślepsk dyktował już swoje warunki do końca seta i meczu. Najpierw z 3:4 wyciągnął na 8:4, a następnie, pomimo wysiłku rywali, utrzymywał 1-2 punktową przewagę aż do stanu 14:13. Od tego momentu na trzypunktowe serie gospodarzy goście odpowiadali jednym punktem. Rosła zatem przewaga Ślepska, aby na koniec seta osiągnąć 8 pkt. Set 25:17 i mecz 3:0 dla Ślepska.

MKS Ślepsk Suwałki – SMS PZPS Spała 3:0 (25:21, 25:16, 25:17)

Ślepsk: Lipiński, Winnik, Skrzypkowski, Rawiak, Rudzewicz, Hunek – Andrzejewski (libero) oraz Lesiuk, Tomczak, Szaniawski, Linda

SMS PZPS Spała: Adamczyk, Jezierski, Domagała, Szymański, Miniak, Janikowski - Jaskuła (libero) oraz Kowalczyk, Rajchelt, Szugocki, Busch, Rejsner

MVP: Łukasz Rudzewicz