24.10.2013

Po wygranej w lidze, pora na Puchar Polski

W rozegranym w środę we Wrześni zaległym meczu 3. kolejki I ligi siatkarzy miejscowy Krispol przegrał 0:3 ze Ślepskiem Suwałki. Dzięki trzem punktom suwalczanie awansowali na pozycję wicelidera.W czwartek druga konfrontacja tych drużyn, ale już w III rundzie Pucharu Polski

Od początku podopieczni Piotra Poskrobko kontrolowali grę. I chociaż zdarzały się im chwile przestojów, to w końcowych momentach doświadczenie i zimne głowy suwalczan brały górę i to oni zdobywali punkty decydujące o wygranej w setach, a w konsekwencji i cały meczu.
W pierwszym secie goście szybko odskoczyli Krispolowi na 11:6 i stanęli, co wykorzystali gospodarze doprowadzając do remisu 14:14. Radość kibiców z Wrześni nie trwała jednak długo, bowiem podopieczni Piotra Poskrobko złapali swój rytm i na tablicy szybko pojawił się wynik 22:18.  Siatkarzom trenera Jankowiaka udało się wprawdzie zbliżyć na 23:21, ale Dima Skorij atakiem po prostej, a następnie Kamil Skrzypkowski, blokując piłkę przechodzącą, dali Ślepskowi wygraną 25:21.

Seta drugiego Ślepsk zaczął od prowadzenia 2:0 i szybko je powiększał aż do 20:13. I kiedy wydawało się, że suwalcznie postawią kropkę nad „i” do walki poderwali sie gospodarze. Dobre serwisy Damiana Dobosza i Tomasza Narowskiego poparte skutecznymi atakami Marcina Iglewskiego spowodowały, że Krispol zmniejszył stratę do dwóch punktów (20:22 i 22:24). Seta, ku zadowoleniu gości i rozpaczy miejscowych, dał punkt zdobyty blokiem na Iglewskim. Partia 25:22 a w meczu 2:0 dla Ślepska.

Po wyrównanym początku (6:6) w secie trzecim gospodarzom udało się wreszcie zdobyć kilkupunktową przewagę (13:10) i uwierzyć, że ten set nie musi być wcale setem ostatnim. Nadzieja trwała krótko, bowiem Ślepsk nie tylko odrobił straty, ale wyszedł na prowadznie 14:13. Gospodarze jeszcze walczyli i remis bądź jednopunktowa przewaga suwalczan utrzymywały się aż 23:23. Wówczas atak Kamila Skrzypkowskiego w boisko i Marcina Iglewskiego w aut dały Ślepskowi dwa punkty, zwycięstwo w secie 25:23 i w meczu 3:0.

- Zagraliśmy dziś lękliwie i bojaźliwie. Zabrakło nam detali, które decydują o końcowym zwycięstwie. Rywale dysponowali lepszą zagrywką, skuteczniejszym atakiem i przede wszystkim popełniali mniej błędów. Dzisiejszy mecz pokazał, że jeszcze nie umiemy poradzić sobie w sytuacji, gdy nie idzie Marcinowi Iglewskiemu. Choć nie można powiedzieć, że zagrał słabe spotkanie – skomentował na gorąco Marek Jankowiak, trener Krispolu Września.

- Grając tak, ja zagraliśmy dzisiaj ze Ślepskiem punktów się nie zdobędzie – podsumował mecz Jakub Rohnka, przyjmujący Krispolu, były zawodnik Ślepska. - Dostaliśmy lanie i tyle. Teraz trzeba z tego wyciągnąć wnioski, poprawć błędy i grać dalej. Liga dopiero wystartowała, a dla nas najważniejsze jest utrzymanie się na zapleczu PlusLigi.

Zadowolenia z końcowego wyniku nie ukrywał Piotr Poskorbko, trener Ślepska.
- Na tę trudną wyprawę (liga i PP z Krispolem, liga z Cuprum Mundo Lubin – dop. wł.) wyruszyliśmy z zamiarem zgarnięcia całaj puli i dziś zorbili śmy piwrwszy krok na tej drodze – mówił P. Poskrobko.  – Zagraliśmy bez fajerwerków, popełniliśmy sporo błędów, mieliśmy chwile przestojów, ale zrobiliśmy swoje, zdobyliśmy trzy punkty, zostaliśmy wiceliderem i to się liczy. Ten mecz już za nami, teraz myślimy o czwartkowym spotkaniu III rundy Pucharu Polski.

Krispol Września - Ślepsk Suwałki 0:3 (21:25, 22:25, 23:25)
Krispol: Jurkojć, Iglewski, Narowski, Chwastyniak, Rohnka, Murdzia, Dębiec (libero) oraz Dziurkowski, Dobosz, Kempiński i Bielicki
Ślepsk: Makowski, Winnik, Skrzypkowski, Skorij, Kałasz, Rudzewicz, Andrzejewski (libero) oraz Bell, Schamlewski i Modzelewski.

Mecz pucharowy oba zespoły zagrają w czwartek o godz. 18.00 w miejscowości Bugaj, odległej od Wrześni o ok. 15 km.
Zwycięzca  konfrontacji Ślepsk – Kripsol w IV rundzie 20.11.2013 spotka się u siebie z MKS Będzin.

Ślepsk i Krispol w Pucharze Polski:

Ślepsk Suwałki:
2005/2006
I runda: Ślepsk Augustów – Zawkrze AZS UWM Mława 1:3 (28:26, 15:25, 17:25, 20:25)
2006/2007
runda przedwstępna: Biebrza Lipsk – Ślepsk Augustów 0:3 (20:25, 21:25, 25:27)
I rudna: Ślepsk Augustów – Energa Trefl Gdańsk 0:3 (19:25, 16:25, 21:25)
2007/2008
I runda:  Ślepsk Augustów – Pronar Hajnówka 1:3 (18:25, 25:21, 21:25, 29:31)
2008/2009
runda przedwstępna Mlekpol Grajewo – Ślepsk Augustów 0:3 (7:25, 9:25, 21:25)
I runda: Ślepsk Augustów – Sudety Kamienna Góra 2:3 (17:25, 22:25, 27:25, 25:29, 20:22)
2009/2010
III runda: Ślepsk Suwałki (I liga) – Trefl Gdańsk 0:3 (20:25, 21:25, 20:25)
2010/2011
III runda: Pekpol Ostrołęka – Ślepsk Suwałki 1:3 (19:25, 25:19, 24:26, 18:25)
IV runda: Ślepsk Suwałki – Jadar Radom 3:1 (26:24, 23:25, 26:24 (a było 18:24), 25:16)
V runda: Ślepsk Suwałki – Rajbud GTPS Gorzów Wlkp. 1:3 (25:20, 21:25, 19:25, 19:25) i  2:3 (22:25, 25:22, 25:17, 22:25, 11:15)
2011/2012
II runda; Pekpol Ostrołęka – Ślepsk Suwałki 3:2 (25:18, 18:25, 25:17, 28:25, 15:7)
2012/2013
III runda: Camper Wyszków – Ślepsk Suwałki 2:3 (25:22, 25:17, 22:25, 13:25, 9:15)
IV runda: LKS Czarni Wirex Rząśnia – Ślepsk Suwałki 0:3 (12:25, 24:26, 22:25)
V runda: Czarni Radom - Ślepsk Suwałki 3:1 (25:27, 25:18, 25:19, 25:18)