07.08.2021

PreZero Grand Prix PLS. Po porażce z Nysą Ślepsk Malow na miejscach 9-12.

Mecz Ślepska Malowu Suwałki z Alsecco Stal Nysa decydował o tym, która z drużyn walczyć będzie o czołowe lokaty, a kto zakończy turniej na miejscach 9-12. I chociaż pierwszego seta wygrali gracze z Suwałk, to przegrali dwa następne i mecz 1:2.

W pierwszym secie wygranym przez suwalską drużynę 25:23 dobrze radził sobie w ataku Mateusz Czunkiewicz i choć Stali Nysa nie można było odmówić walki, to jednak popsuty serwis po jej stronie zakończył zmagania w tej odsłonie.

Stal Nysa z przytupem rozpoczęła kolejną cześć zmagań, na prawym skrzydle nie zawodził Kamil Kwasowski (10:5), a swoje robił też Maciej Zajder (14:8). Suwalczanom wychodziły pojedyncze akcje, ale mieli spory problem z ciągłością gry (12:18). Na siatce skuteczny był za to Kamil Dębski (19:14), Ślepskowi udało się zatrzymać blokiem Bartosza Bućko (16:21), a potem kontrę skończył Przemysław Smoliński i dystans wyraźnie się zmniejszył (20:23). Suwalczanie nie byli jedna w stanie całkowicie zmniejszyć strat i Kamil Dębski doprowadził do remisu w spotkaniu.

Tie-breaka skuteczniej rozpoczęli gracze z Nysy, najpierw grając blokiem, a potem skutecznie zaatakował Kwasowski (5:2). Stal poszła zdecydowanie za ciosem, wygrywała przedłużone wymiany i szybko doprowadziła do piłki meczowej. Ślepsk Malow walczył, ale nie był w stanie odrobić strat (7:15).

Ośmiu graczy, którzy występowali w Krakowie wraca do Suwałk i od poniedzialku cały zespół, wyjąwszy zajętych reprezentacyjnymi obowiązkami Amerykanina Josha Tuanigi i Belga Kevina Klinkenberga, pod kierunkiem Andrzeja Kowala rozpocznie przygotowania do rozgrywek PlusLigi.

Ślepsk Malow Suwałki – Alsecco Stal Nysa 1:2 (25:23, 22:25, 7:15)

Składy zespołów:

Ślepsk: Laskowski, Makowski (1), Takvam (4), Sapiński, Filipowicz, Halaba (14), Smoliński (10) i Czunkiewicz (8)

Stal: Zajder (1), Szwaradzki (1), Dębski (14), Bućko (8), Kwasowski (16), Ruciak, Schamlewski (2) i Szczurek (3)

źródło: siatka.org, fot. plusliga.pl