14.06.2023

Sebastian Lisicki zawodnikiem Ślepska Malowu, ale część sezonu spędzi w BAS-ie Białystok

Sebastian Lisicki, ostatnio grający w pierwszoligowym Chrobrym Głogów, został nowym zawodnikiem Ślepska Malowu Suwałki. 22-letni przyjmujący podpisał z klubem trzyletni kontrakt.

Sebastian Lisicki przechodzi jednak obecnie przez proces rehabilitacji, będący efektem kontuzji kolana, której doznał w czasie ligowego meczu 25 marca 2023 roku. Po powrocie na boisko, Lisicki zasili szeregi pierwszoligowego BAS Białystok, gdzie spędzi część sezonu 2023/2024.

Przypomnijmy, że suwalski klub poinformował już o pozyskaniu środkowych Konrada Stajera (LUK Lublin), Joaquina Gallego (Argentyna, Sporting Lizbona) i Jakuba Macyry (Jastrzębski Węgiel) oraz przyjmujących Zigi Sterna (Słowenia, niemiecki Friedrichshafen) i Ernesta Kaciczaka (Krispol Wrzesnia).

Czekamy jeszcze na ogłoszenie nazwiska rozgrywającego, który będzie rywalizowal o miejsce w składzie z Matiasem Sanchezem.      

Sebastian Lisicki urodził się 14 maja 2001 roku w Sierpcu. Pierwsze, siatkarskie kroki stawiał w Małachowiance Volleyball Team Płock przy wsparciu trenera Jacka Łazowego, skąd trafił do sekcji juniorskiej KS Metro Warszawa, gdzie spędził dwa lata trenując m.in. pod okiem trenerów Wojciecha Szczuckiego i Jacka Jankowskiego.

W kolejnych dwóch sezonach talent Lisickiego rozwijał się na tyle intensywnie, że trafił wreszcie do seniorskiego, drugoligowego zespołu KS Metro Warszawa, gdzie doskonalił swoje umiejętności pod skrzydłami trenera Marcina Lubiejewskiego.

Dobre występy w znanym, warszawskim ośrodku zaowocowały transferem szczebel wyżej - do Chrobego Głogów, występującego w Tauron 1. Lidze, bedącej zapleczem siatkarskiej elity. To właśnie poprzez świetne występy w drużynie z Dolnego Śląska Sebastian Lisicki przyciągnął uwagę działaczy Ślepska Malowu Suwałki, którzy zdecydowali się zakontraktować obiecującego przyjmującego na kolejne trzy sezony. 

25 marca 2023 roku, w czasie ligowego meczu z BAS-em Białystok, Lisicki doznał jednak groźnej kontuzji kolana i musiał poddać się pilnej operacji, a następnie rozpocząć długi proces rehabilitacji. Nie zmieniło to jednak planów włodarzy Ślepska Malowu Suwałki wobec zawodnika, którzy zdecydowali się wesprzeć Sebastiana Lisickiego w powrocie na boisko, a następnie wypożyczyć do wspomnianego wcześniej pierwszoligowego BAS-u Białystok, gdzie spędzi część nowego sezonu.

- Rozpocząłem swoją przygodę z siatkówką dość późno, bo w wieku 17 lat i dołączenie do klubu występującego na co dzień w PlusLidze to dla mnie spełnienie marzeń, a jednocześnie duże wyzwanie. Nie zadowala mnie jednak rola rezerwowego, zamierzam więc walczyć ze Ślepskiem Malow Suwałki o najwyższe cele. Rehabilitacja kolana przebiega w mojej ocenie pomyślnie i krok po kroku przybliżam się do powrotu na parkiet. Cieszę się, że już niedługo będę mógł ponownie poczuć smak ligowej rywalizacji - powiedział powracający do zdrowia Sebastian Lisicki.

- Mamy świadomość jak dużym potencjałem dysponuje Sebastian, dlatego zdecydowaliśmy się związać z nim wieloletnim kontraktem - móówi Wojciech Winnik, prezes Ślepska Malowu. - Kontuzja, która z impetem zatrzymała jego szybko rozwijającą się karierę, będzie z pewnością bodźcem, który jeszcze bardziej nakręci go do ciężkiej pracy i szybkiego powrotu na parkiet. Wspieramy Sebastiana pod kątem mentalnym, organizacyjnym, jak i rehabilitacyjnym, zapewniając mu dostęp do opieki fizjoterapeutyczno-lekarskiej. W naszej ocenie dobrym przetarciem przed rozpoczęciem walki o miejsce w biało-niebieskiej szatni będzie wypożyczenie "Lisa" do zaprzyjaźnionej Białostockiej Akademii Siatkówki, występującej na pierwszoligowych boiskach, gdzie będzie mógł po raz kolejny udowodnić swoją wartość i wspomóc białostoczan w walce o fazę play-off Tauron 1. Ligi. Witamy Sebastiana w klubie, życzymy mu dużo zdrowia i cieszymy się, że jest z nami - dodaje Wojciech Winnik. 

Sebastian Lisicki

• Data i miejsce urodzenia: 14.05.2001, Sierpc,
• Wzrost: 197 cm
• Waga: 90 kg

Klubowa kariera Sebastiana Lisickiego

• SPS Chrobry Głogów • 2022-2023
• KS Metro Warszawa • 2020-2022

Źródło: Ślepsk Malow Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.20.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
19.04.2024

MAGAZYNIER

Dodaj nowe ogoszenie