24.10.2020

Sezon bez kibiców: Ślepsk Malow przeżywa porażkę z Vervą, koronawirus w Olsztynie [zdjęcia, opinie]

Z zaplanowanych w kalendarzu rozgrywek PlusLigi siedmiu spotkań w 9. kolejce rozegrano aż jedno, a było to spotkanie Ślepska Malowu z Vervą Warszawa (1:3). Sześć pozostałych odwołano.

Mecz z uchodzącą za faworyta Vervą siatkarze suwalskiej drużyny rozpoczęli od błyskotliwego zwycięstwa 25:20 w pierwszym secie. W następnych zabrakło im tego animuszu, no i na pewno dopingu kibiców. W szczycie pandemii, ktora rujnuje siatkarski kalendarz, mecze odbywają się bez udziału publiczności.

- W pierwszym secie stworzyliśmy dużą przewagę przede wszystkim dobrym serwisem. Warszawianie nie mogli poradzić sobie z dokładnością, a przede wszystkim z wyprowadzeniem akcji, więc szybko zdobyliśmy dużą przewagę, natomiast w kolejnych setach grali zdecydowanie równiej od nas i my drugi, trzeci set straciliśmy bardzo mocno skuteczność w pierwszej akcji, również kontratak był dla naszym słabszym elementem. Graliśmy na tyle, na ile nas było stać – tłumaczył  wywiadzie dla PLS TV Andrzej Kowal, trener Biało-Niebieskich.

A tak ocenił mecz Jakub Ziobrowski, atakujący Vervy, który w poprzednim sezonie także wygrał w Suwałkach, w barwach Cuprum Lubin.

- Myślę, że w pierwszym secie mieliśmy lekki falstart i jeszcze nie wyszliśmy z szatni. Myślę, że podbudowało nas to, żeby w następnych setach być bardziej skoncentrowanym. Bardzo cieszymy się, że wywozimy tutaj z Suwałk, myślę, że z dość trudnego terenu, trzy punkty – mówi Jakub Ziobrowski, który w tym spotkaniu zdobył 19 punktów. – Dobrze gra mi się w Suwałkach, rok temu również dobrze mi się tu grało. Wspaniała hala, super obiekt, tylko pozazdrościć takiego miejsca do trenowania i grania.

W środę Ślepsk w Arenie (g. 17:30) podejmie Czarnych Radom, z którymi we wtorek na ich parkiecie wygrał pewnie 3:0.

W sobotę, w zaległym meczu 8. kolejki, Jastrzębski Węgiel pokonał 3:0 (25:19, 25:19, 33:31) Trefl Gdańsk. MVP meczu został Mohamed Al Hachdadi (Jastrzębski Węgiel).

Jak poinformował rzecznik prasowy Mateusz Lewandowski, drużyna Indykpolu AZS Olsztyn od minionej soboty przebywa na kwarantannie. Kilka dni później siatkarze oraz członkowie sztabu szkoleniowego zostali poddani testom na obecność wirusa SARS-CoV 2. W rezultacie wszystkich przeprowadzonych badań aż 14 osób uzyskało wynik pozytywny.

U większości członków drużyny zaobserwowano objawy świadczące o obecności wirusa SARS-CoV 2 w ich organizmie: gorączka przekraczająca 38°C, bóle głowy, bóle mięśni i stawów, katar czy ogólne osłabienie.

"Pozytywne wyniki testów wydłużą okres izolacji siatkarzy oraz członków sztabu szkoleniowego Indykpolu AZS Olsztyn. Klub będzie wnioskował do Polskiej Ligi Siatkówki o zmianę terminów kolejnych zaplanowanych spotkań. O nowej dacie zaległych konfrontacji, a także powrocie do treningów, klub będzie informować na bieżąco" - podano w komunikacie.