19.02.2015

Ślepsk – Avia 3:0. Wicelider zrobił swoje [zdjęcia, wyniki, tabela]

Jak było do przewidzenia w meczu 22. kolejki wicelider I ligi Ślepsk Suwałki pokonał 3:0 outsidera Avię Świdnik. Dla podopiecznych Piotra Poskrobko był to mecz z gatunku tych, które trzeba wygrać i cel został osiągnięty. Avii nie pomogło nawet to, że gospodarze zagrali praktycznie drugą szóstką. W II secie debiut w I lidze zaliczył Maciej Mendak, wychowanek SUKSS Suwałki.

- Maciek pokazał się z dobrej strony – podsumował debiut Mandaka trener Poskrobko. – Poza pierwszą zagrywką, którą przyjął nerwowo, zagrał poprawnie. Obaj: Maciek i ja z tego debiutu powinniśmy być zadowoleni.

Mecz nie stał na najwyższym poziomie, ale trudno było takiego oczekiwać patrząc nie tylko na pozycje zespołów w tabeli, ale i na składy, jakimi dysponowali trenerzy. Trenerowi Avii pole manewru ograniczyły jeszcze kontuzje przyjmujących Pawła Łęgowskiego i Macieja Sajdaka.

- Ciężko nam było przestawić się na siatkówkę jaką gra Avia – podsumował mecz Dima Skoryy, drugi asystent trenera Poskrobko. – Rywale prezentują  poziom i styl gry drugiej ligi: wysoka piłka, mocny atak i niech piłka leci tam gdzie chce. Inna sprawa do za duża ilość naszych błędów.

- W zasadzie pierwsze dwa sety bez historii. Dobrze graliśmy zagrywką, przyjmowaliśmy i to wystarczało na Avię – o spotkaniu mówi P. Poskrobko.   W trzecim secie, kiedy te elementy nieco siadły i trzeba było gonić wynik, graliśmy nierówno, popełnialiśmy dużo błędów w ataku, nie zawsze wychodziło nam zagranie tego, co chcieliśmy zagrać. Stąd nieco nerwowa końcówka, w której wpuściłem na przyjęcie Kamila Skrzypkowskiego. Na szczęcie właśnie w końcówce dobrą serię miał Karol Rawiak. Wygraliśmy i to jest najważniejsze. Ale materiału do analiz i przemyśleń mamy sporo. Na pewno w niedzielę w Rzeczycy zagramy już w innym ustawieniu i zrobimy wszystko, żeby zdobyć kolejne trzy punkty.

Mecz Caro Rzeczyca – Ślepsk Suwałki kibice będą mogli obejrzeć w niedzielę od godz. 13.30 na antenie TVP Regiony.

Ślepsk - Avia w relacjach mediów

aspsavia.pl - oficjalny portal ASPS Avia Świdnik

Avia pokonana przez wicelidera 1 ligi

Mecz 22 kolejki Krispol 1 Ligi Siatkarzy Avia zagrała w Suwałkach. Pomimo, że do Suwałk siatkarze Krzysztofa Lemieszka pojechali w dziesięciu (kontuzjowani Łęgowski i Sajadak) a Ślepsk to aktualny wicelider na parkiecie hali OSIR miejscowi kibice byli świadkami wyrównanej walki o każdy punkt. Najbardziej emocjonujący był trzeci set wygrany przez zawodników Piotra Poskrobko do 25.

bialystok.sport.pl - portal lokalnego Gazety w Białymstoku lokalnego dodatku Gazety Wyborczej

Wygrana Ślepska. Trzy punkty zgodnie z planem

Inny wynik niż pewna wygrana zawodników z Suwałk w środowym meczu byłaby sporą niespodzianką. Ślepsk jest wszak wiceliderem rozgrywek, a Avia zamyka ligową tabelę. Wszystko poszło po myśli gospodarzy konfrontacji, chociaż nie zagrali oni w najsilniejszym składzie.

W dwóch pierwszych setach siatkarze Ślepska nie mieli większych problemów z pokonaniem rywali. Kłopoty były za to w trzeciej odsłonie. W tej partii Avia prowadziła już 18:14. Zaraz jednak skutecznymi atakami popisali się Bartłomiej Kluth oraz Przemysław Smoliński i już był remis 18:18. Potem co prawda trwała jeszcze wyrównana walka, ale ostatecznie zwycięsko wyszli z niej gospodarze i tym samym zainkasowali trzy punkty. Kolejne do swego dorobku powinni dopisać w niedzielę. Zagrają wówczas na wyjeździe z przedostatnią drużyną rozgrywek Caro Rzeczyca.

Portal siatka.org

Ślepsk zgodnie z planem, trwa zła passa Avii

Bez niespodzianki obyło się w Suwałkach, gdzie Ślepsk, mimo że nie zagrał w najmocniejszym składzie, stosunkowo pewnie sięgnął po trzy punkty. Dzięki nim suwalska drużyna utrzymała pozycję wicelidera Krispol I Ligi, a Avia pogrążyła się na dnie tabeli.

Szkoleniowiec gospodarzy w starciu z ostatnim zespołem w tabeli dał odpocząć kilku podstawowym graczom, w ich miejsce desygnując do gry między innymi Jakuba Urbanowicza, Bartłomieja Klutha i Karola Rawiaka. W efekcie czego początek spotkania był dość nerwowy, a obie drużyny popełniały bardzo dużo prostych błędów. Dopiero kiwka Rawiaka spowodowała, że wicelider odskoczył od przeciwników na dwa oczka. Goście coraz częściej mylili się w polu serwisowym, a gospodarze z akcji na akcję łapali wiatr w żagle. As serwisowy Rawiaka w połączeniu z dobrą postawą Klutha w ataku sprawiły, że zaczął powiększać się dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami. Świdniczanie potrafili odpowiedzieć tylko pojedynczymi udanymi zbiciami, a obrazu ich gry nie poprawił ani czas wzięty na życzenie Krzysztofa Lemieszka, ani podwójna zmiana dokonana przez szkoleniowca żółto-niebieskich. W końcówce również Ślepskowi przytrafiło się kilka błędów, lecz nie zmieniły one losów premierowej odsłony. Padła ona łupem podopiecznych trenera Poskrobko 25:20, a kropkę nad i postawił w niej Rawiak.

Jednak w drugiej partii do ataku ruszyli siatkarze Avii. Ich dobra postawa w bloku oraz as serwisowy Mateusza Woźniaka pozwoliły im odskoczyć od przeciwników na trzy oczka. Na niemoc Ślepska błyskawicznie zareagował jego szkoleniowiec, ale przerwa na jego życzenie nie przyniosła poprawy gry jego podopiecznych. Chwilę później swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Dorian Poinc, a świdniczanie zwiększyli prowadzenie do czterech punktów. Jednak nie cieszyli się z niego zbyt długo, bowiem seria ich błędów spowodowała, że wynik zaczął oscylować wokół remisu. Z biegiem czasu gra przyjezdnych wyglądała coraz gorzej, a suwalscy siatkarze zaczęli kontrolować boiskowe wydarzenia. Przyzwoicie w ataku radził sobie Kluth, a kiedy na środku zameldował się Przemysław Smoliński, Ślepsk wygrywał już 16:12. W kolejnych minutach w dalszym ciągu mógł on liczyć na błędy przeciwników, a punktowy serwis Urbanowicza praktycznie pogrążył graczy z lotniczego miasta w tej części spotkania. W końcówce konto punktowe Avii podreperowali jeszcze Daniel Szaniawski i Adam Woźnica, ale i tak przegrała ona tego seta (20:25).

Na początku trzeciej odsłony w szeregi gospodarzy ponownie wdarła się dekoncentracja, której efektem było kilka prostych błędów. Za to goście coraz lepiej poczynali sobie w polu serwisowym. Punktowe zagrywki Jakuba Skwarka oraz Dawida Koniecznego sprawiły, że świdniczanie wypracowali sobie cztery oczka przewagi. W kolejnych minutach podopieczni trenera Poskrobko próbowali odrabiać straty, ale tym razem przychodziło im to z większym trudem, a oczka zdobywane przez Szaniawskiego pozwalały przyjezdnym utrzymywać stosunkowo korzystny wynik. W dodatku w tym fragmencie meczu suwalczanie popełniali błąd za błędem, co dodawało wiatru w żagle ich przeciwnikom. Jednak gospodarzy do walki poderwał Kluth, a na świetlnej tablicy szybko pojawił się remis. W następnych minutach trwała walka cios za cios, ale w decydujących momentach dało o sobie znać doświadczenie graczy Ślepska. Jego trzy oczka przypieczętował punkt zdobyty przez Smolińskiego (27:25).

Ślepsk Suwałki - Avia Świdnik 3:0 (25:20, 25:20, 27:25)
Ślepsk: Gonciarz, Kluth, Smoliński, Schamlewski, Rawiak, Urbanowicz, Andrzejewski (libero) oraz Mendak i Skrzypkowski
Avia: Misztal, Konieczny, Woźniak, Poinc, Woźnica, Szaniawski, Sadowski (libero) oraz Skwarek, Kwiecień i Dobrzyński