07.11.2015

Ślepsk – Camper 3:0. Ślepsk jednak wciąż trzeci [zdjęcia]

Pomimo wygranej 3:0 z Camperem i wpadce GKS Katrowice z KSP Siedlce (1:3) siatkarze Ślepska pozostali na trzecim miejscu ustępując wiceliderowi Espadonowi Szczecin stosunkiem małych punktów o 0,001, tak, tak, o jedną tysięczną punktu. A wystarczyło oddać Camperowi jeden punkt mniej w którymś z setów.

Pierwsze dwa sety Ślepsk wygrał zdecydowanie po 25:19, nie dając rywalom jakichkolwiek szans na wyrównaną walkę. Camper wprawdzie dwoił się i troił, ale nie potrafił znaleźć sposobu na urozmaiconą zagrywkę, szczelny blok i skuteczne ataki gospodarzy.

I kiedy wydawało się, że taką samą formalnością będzie set trzeci, gospodarze nieco zwolnili rękę i goście zaczęli zdobywać punkty. To Camper prowadził w tej partii od początku różnicą 1-2 punktów. Ślepsk po raz pierwszy w tym secie objął prowadzenie 8:7 po autowym ataku Pruskiego, ale cieszył się nim tylko w czasie technicznej przerwy. Na 8:8 wyrównał Owczarz atakiem po przekątnej, a prowadzenie Camerowi dał  Piórkowski zdobywając punkt zagrywką. Aż do stanu trwała wymiana siatkarskich ciosów i na tablicy co druga akcja pojawiał się wynik remisowy. Na drugą przerwę siatkarze schodzili przy prowadzeniu Campera 16:15 i jak się później okazało było to ostatnie prowadzeni wyszkowian w tym meczu. Od stanu 18:18 Ślepsk, po ataku z krótkiej Hunka i zagrywce Winnika odskoczył na 20:18, na co antychmiast zareagował trener Blomberg. Pomogło na chwilę, bo po wznowieniu punkt zdobył Owczarz, ale natychmiast odpowiedział Hunek. Goście zmniejszyli stratę do jednego punktu po zagrywce Urbanowicza w siatkę, ale ataku Owczarza w aut Ślepsk prowadził 22:20. I już do końca seta i meczu grano punkt za punkt, ale to Camper musiał gonić rywali. 22:1 – Woroniecki z drugiej; 23:21 – Zapłacki po bloku, 24:22 zepsuta zagrywka Szczytkova, 24:22 skuteczny atak Urbanowicza i czas dla trenera gości, 24:23 Pruski po bloku i po ataku z krótkiej Rudzewicza 25:23 w secie i 3:0 w meczu dla Ślepska.

To druga wygrana Ślepska  z Camperem w  piątym meczu tych drużyn w Suwałkach.

Po meczu w zespole gospodarzy zapanowała radość bowiem wydawało się, że Ślepsk awansuje na pozycję wicelidera. I był nim do zakończenia spotkania w Krakowie, w którym Espadon pokonał 3:0 Hutnika. Szczecinianie zrównali się ze Ślepskiem punktami, mieli identyczny stosunek setów (po 0,500) i o kolejności na miejscach 2-3 decydował stosunek małych punktów. Ten po przeliczeniu lepszy o 0,001 ma Espadon i to on awansował na drugie miejsce, a Ślepsk powrócił na trzecie, które zajmował po 5. kolejkach.

- Nie zagraliśmy ta, jak powinniśmy, jak graliśmy w sparingach. Ślepsk zagrał bez fajerwerków, ale poprawnie i to dziś na nas wystarczyło. Cóż, musimy szukać pierwszego w sezonie zwycięstwa w następnym meczu – podsumował spotkanie Sebastian Wójcik, były siatkarz Ślepska, a od kilku sezonów Campera.

- Cieszę się ze zwycięstwa za trzy punkty i bez straty seta, bo to ważne zwycięstwo – po meczu mówił Dima Skoryy, szkoleniowiec Ślepska. - Bardzo dobre spotkanie zagrał Krzysiek Zapłacki, który trzymał przyjęcie i pewnie kończył trudne piłki w ataku i nic dziwnego, ze został wybrany MVP meczu. Trochę nerwów było w trzecim secie, w którym wyszkowianie postawili wszystko na jedną kartę, ale końcówka tej partii też należała do nas. Jeszcze raz podkreślę, że na zwycięstwo pracował cały zespół i za tę walkę, charakter dziękuję chłopakom. Przed nami kolejne trudne wyzwanie, bo będzie to dwumecz we Wrześni z Krispolem. W następną sobotę gramy tam mecz ligowy, a dzień później awansem spotkanie piątej rundy Pucharu Polski. Oba mecze są dla nas tak samo ważne, zrobimy wszystko, żeby oba wygrać i sprawić frajdę naszym kibicom.

MKS Ślepsk Suwałki - KS Camper Wyszków 3:0 (25:19, 25:19, 25:23)

Ślepsk: Winnik, Rudzewicz, Zapłacki, Urbanowicz, Hunek, Szczytkov - Andrzejewski (L) oraz Lewiński, Gonciarz,
Camper: Piórkowski, Główczyński, Pruski, Wójcik, Szulik, Owczarz – Nurczyński oraz Gniewek i Woroniecki

MVP meczu: Krzysztof Zapłacki (Ślepsk)

Pozostałe wyniki 6. kolejki:

SMS PZPS Spała - KPS Kęty 3:0 (25:18, 25:23, 25:14)

AGH Kraków - Aluron Virtu Warta Zawiercie 1:3 (21:25, 25:14, 24:26, 17:25)

GKS Katowice - KPS Siedlce 1:3 (25:18, 23:25, 23:25, 23:25)

UKS Hutnik Kraków - KS Espadon Szczecin 0:3 (19:25, 17:25, 23:25)

TS Victoria PWSZ Wałbrzych - Energa Omis Ostrołęka 3:1 (25:27, 25:12, 25:23, 25:15)

AZS Stal Nysa - APP Krispol Września 0:3 (17:25, 19:25, 21:25)