01.11.2015

Ślepsk – Spała 3:1. Coraz lepsza gra i wyższa lokata Ślepska [zdjęcia]

W piątej kolejce czwarte z rzędu zwycięstwo odnieśli siatkarze Ślepska Suwałki, dzięki któremu awansowali już na trzecie miejsce. Tym razem suwalczanie pokonali 3:1 SMS PZPS I Spała, zespół w którym grają aktualni mistrzowie Europy i Świata kadetów. Tym razem nad młodością rywali górę wzięło doświadczenie i spokój gospodarzy.

- Rozumiemy się i gramy coraz lepiej – podsumował mecz Dima Skoryy, trener Ślepska. – Z wyjątkiem trzeciego seta, w pozostałych chłopcy zrealizowali założenia taktyczne. W tej przegranej partii rywale rzucali w nas kamienie: zagrywką odrzucili nas od siatki, wychodził im blok i wyblok, bronili i wyprowadzali kontry. W czwartej wszystko wróciło od normy, wygraliśmy tego seta i cały mecz, chociaż właśnie w tym secie popełniliśmy stanowczo za dużo własnych błędów. Mecz za nami, musimy teraz odpocząć, przeanalizować grę i od poniedziałku przygotowujemy się do spotkania z Camperem.

Dodajmy, że MVP tego meczu został rozgrywający Ślepska Vitalij Szczytkov.

Ślepsk – Spała w mediach:

bialystok.sport.pl

Ślepsk Suwałki kroczy zwycięską drogą

Siatkarze Ślepska Suwałki wygrali czwarty mecz z rzędu w I lidze. W sobotę w swojej hali pokonali 3:1 drużynę SMS Spała.

Najbardziej wyrównany był pierwszy set, w którym Ślepsk wygrał 26:24. Suwalski zespół przegrał tylko w trzecim secie i to wyraźnie 18:25.

- Tylko w pierwszym secie była taka walka do końca, w której my wygraliśmy - opowiada Mateusz Kuśmierz, drugi trener Ślepska. - Trzeciego przegraliśmy poprzez dużą ilość własnych błędów, w pozostałych dwóch raczej kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. Po zawodnikach SMS-u było widać, że nie najlepiej czują się na naszej hali. Wiele razy mylili się, przy samej zagrywce popełnili 18 błędów. Ale to nie umniejsza tego, że my zagraliśmy bardzo dobrze. W porównaniu do poprzedniego meczu na rozegraniu za Kacpra Gonciarza wyszedł Vitalij Szczytkov i zagrał bardzo dobrze. Cieszymy się bardzo z trzech punktów, bo był to bardzo trudny rywal.

siatka.org

Komplet punktów i awans w tabeli Ślepska Suwałki

Ekipa Ślepska Suwałki pokonała w 5. kolejce pierwszej ligi młodych siatkarzy SMS-u Spała. Pojedynek rozgrywany w Suwałkach zakończył się w czterech setach, a komplet punktów pozwolił suwalskiej drużynie awansować w tabeli. Winnik i spółka dzięki wygranej przeskoczyli m.in. swoich rywali ze Spały.

Pojedynek dobrze w polu zagrywki rozpoczął Witalij Szczytkow, a Ślepsk wygrał trzy pierwsze akcje (3:0). Gospodarze starcia w kolejnych uderzeniach popełniali błędy, co sprawiło, że na tablicy wyników pojawił się remis. Wtedy ciężar gry wziął na siebie Zapłacki i po jego zbiciach powróciła trzypunktowa nadwyżka zespołu z Suwałk (9:6). Kiedy natomiast ten wspólnie z Rudzewiczem zagrał blokiem, dystans wynosił cztery punkty (12:8). Przez dłuższy czas grze przewodzili gracze z Suwałk, ale po wkroczeniu w decydującą fazę seta, miejscowi zaczęli tracić wypracowane prowadzenie. Przy zagrywkach Ziobrowskiego uczniowie ze Spały zbliżyli się z wynikiem na 21:22, a po skutecznym bloku remisowali 24:24. Dwie ostatnie akcje należały jednak do rywali, którzy wygrali partię premierową.

Kolejną odsłonę otworzyła wyrównana gra obu ekip i długi czas żaden z teamów nie był w stanie odskoczyć. Pojedynek toczył się ze wskazaniem na gospodarzy, którzy mogli liczyć także na rywali. Młodzi zawodnicy SMS-u okresami w secie popełniali błędy w ataku, co złożyło się na kolejne punkty w prowadzeniu Ślepska (13:10). W połowie seta przestój w szeregach spalskiej ekipy pozwolił punktować miejscowym, którzy po uderzeniach Winnika i Rudzewicza prowadzili 19:13. Po czasie, o który poprosił Sebastian Pawlik, SMS nadal popełniał błędy i niemal pewne było, że suwalska drużyna obejmie prowadzenie 2:0. W końcówce kilka udanych zagrań gości przedłużyło partię, ale finalnie i tak wygrana Ślepska była niezagrożona.

Mimo że trzecia odsłona rozpoczęła się od asa serwisowego Szczytkowa, chwilę później inicjatywa leżała już po spalskiej stronie siatki, a SMS po błędzie rywali prowadził 5:2. W kolejnych akcjach ciężar gry próbował wziąć na siebie Winnik, ale i jemu przydarzały się błędy i nadal na prowadzeniu utrzymywali się goście. Było tak do momentu, gdy w polu zagrywki pojawił się Zapłacki. Po jego asie serwisowym był już remis 11:11, ale długo na rewanż nie czekał Ziobrowski i punktując zagrywką wyprowadził swój zespół na kolejne prowadzenie 14:12, które od razu podwyższył błąd gospodarzy. Ślepsk szybko jednak wziął się za odrabianie strat i po zbiciu Hunka ponownie był remis – 17:17. Końcówka to popis młodych siatkarzy z SMS-u, którzy punktowali atakami i zagrywką, a także blokiem i wygrali w tej odsłonie 25:18.

Do stanu 4:4 w partii numer cztery trwała wyrównana walka, następnie ciężar ataku wziął na siebie Winnik, który przy wsparciu Ziobrowskiego, wypracował prowadzenie 7:4. Ślepsk radził sobie na boisku coraz pewniej i po dobrym zagraniu Urbanowicza prowadził już 10:5. Od tego momentu obie drużyny wymieniały się uderzeniami, ale gdy kontrę wykorzystał Winnik różnica znowu zaczęła rosnąć (16:9). Po przerwie technicznej SMS zerwał się jeszcze do walki, ale zdołał tylko odrobić trzy punkty. Końcówka pojedynku była mało efektowna, bowiem w poczynaniach obu ekip pojawiły się błędy. Ostatnie minuty należały do Rudzewicza, który zakończył walkę punktującą zagrywką, a gospodarze spokojnie dowieźli prowadzenie i zagarnęli w tym starciu komplet punktów.

Ślepsk Suwałki – SMS Spała 3:1 (26:24, 25:17, 18:25, 25:19)

Ślepsk: Szczytkov, Winnik, Urbanowicz, Hunek, Zapłacki, Rudzewicz - Andrzejewski (libero) oraz Gonciarz, Mendak, Wasilewski