18.02.2016

Ślepsk liderem, klęska GKS-u. Rozgromili Energę w godzinę z prysznicem

Tylko nieco po nad godzinę trwało środowe spotkanie 21. kolejki I ligi Energa Omis Ostrołęka – Ślepsk Suwałki. Goście wygrali pewnie 3:0 i nie tylko utrzymali pozycję lidera. Na trzecie miejsce, po sensacyjnej przegranej 1:3 z KPS Kęty spadł GKS Katowice. W Ostrołęce cały mecz w zespole Ślepska rozegrał Kamil Lewiński i był to bardzo, bardzo udany występ Lewego

Gospodarze tylko na początku każdego seta dotrzymywali kroku suwalczanom. Wraz z upływem czasu rosła przewaga gości, którzy byli lepsi w każdym elemencie siatkarskieog rzemiosła.

Pierwszy punkt w meczu atakiem po bloku zdobył Krzysztof Zapłacki, a następny dla Ślepska dołożył Plizga atakując w siatkę. Wprawdzie gospodarzom udało się wyrównać, ale to było wszystko na co im pozwolili rywale. Na pierwszą przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu Ślepska 8:5, na drugą 16:12. Największy udział w powiększaniu przewagi mieli Rudzewicz, Urbanowicz i Lewiński. Błędy zawodników Andrzeja Dudźca, w połączeniu z odrzucającą zagrywką, szczelnym blokiem i skutecznym atakiem gości sprawiły, ze pierwszego seta suwalcznie wygrali 25:17, a przysłowiową kropkę nad „i” postawił Adrian Hunek.

W secie drugim walka punkt za punkt trwała do stanu 4:4. Błąd gospodarzy i atak Zapłackiego dały gościom dwupunktowe prowadzenie (6:4) i wprowadziły nerwowość w poczynania Energi. Nic zatem dziwnego, że powoli, ale rosła przewaga Ślepska: 8:5 na pierwszej przerwie technicznej, 16:9 na drugiej, aby na koniec seta osiągnąć aż 10 punktów (25:15 po asie Rudzewicza).  I

Set trzeci to już zupełnie jednostronne widowisko. Siatkarze z Suwałk grając widowiskową siatkówkę konsekwentnie „odjeżdżali” rywalom. Na pojedyncze punktowe akcje Energi gościem odpowiadali seriami .i ich przewaga rosła: 8:4, 16:10, 23:11. Ostatnie dwa punkty w meczu zdobyli Lewiński obijając blok i Cichocki atakując po antence. Set 25:12 i mecz 3:0 dla Ślepska.

MVP meczu został Jakub Urbanowicz, chociaż kandydatów było jeszcze kilku, m.in. Krzysztof Zapłacki i Kamil Lewiński.

Energa Omis Ostrołęka – Ślepsk Suwałki 0:3 (17:25, 15:25, 12:25)

Energa Omis: Cichocki, Zimoń, Nowosielski, Faryna, Plizga, Szaniawski - Kołodziej (libero) oraz Tomczak, Ostrowski, Zalewski, Szwaradzki
Ślepsk: Urbanowicz, Gonciarz, Zapłacki, Lewiński, Rudzewicz, Hunek - Andrzejewski (libero) oraz Szczytkov, Mendak, Skrzypkowski.

Pozostałe wyniki:

AGH – Spała  1:3 (20:25; 26:24; 22:25; 18:25)

Siedlce – Wałbrzych 2:3 (25:20; 17:25; 20:25; 25:18; 12:15)

Krispol – Camper  3:0 (25:20; 25:17; 25:17)

Espadon – Nysa  3:0 (25:20; 25:19; 25:20)

Warta – Hutnik 3:0 (25:0; 25:0; 25:0)

Kęty - GKS  3:1 (25:23; 25:19; 19:25; 32:30)