14.10.2022

Ślepsk Malow – Projekt Warszawa. Możemy być świadkami historycznego wydarzenia [relacja na żywo]

Projekt Warszawa, obok ZAKSY i Jastrzębskiego Węgla, należy do wielkiej trójki, z którą Ślepsk Malow Suwałki jeszcze nigdy w PlusLidze nie wygrał.

W sześciu dotychczasowych spotkaniach z mistrzem i wicemistrzem Polki Biało-Niebiescy wygrywali najwyżej jednego seta. Przeciwko Projektowi raz udało się im ugrać dwa sety. Dwa lata temu przegrali w Warszawie po tie-breaku i dopisali sobie 1 punkt.

Olbrzymie nadzieje na historyczne zwycięstwo suwalski zespół miał w poprzednim sezonie, w którym prowadzony przez Andreę Anastasiego Projekt borykał się z zakażeniami koronawirusem i nie awansował do play-off. W marcu Ślepsk Malow dowodzony już przez Dominika Kwapisiewicza w niewielkiej hali na Kole rozegrał naprawdę dobry mecz, ale po twardej walce przegrał 1:3.

Teraz stołeczny zespół, z którego latem odeszło siedmiu graczy, na czele z Bartoszem Kwolkiem, ma problem z kontuzjami dwóch spośród czterech przyjmujących. Dodajmy, że mówimy o mistrzu olimpijskim, Francuzie Kevinie Tillie i Arturze Szalpuku, byłym mistrzu świata.

Bez tych asów warszawska drużyna, którą trenuje Włoch Roberto Santilli, wyraźnie przegrała z GKS Katowice i Asseco Resovią Rzeszów oraz z olbrzymim trudem (przegrywała już 0:2 w setach) pokonała po tie-breaku najsłabszy na razie w stawce Barkom Każany Lwów.

W okresie przygotowawczym Ślepsk Malow mierzył się z Projektem w meczach kontrolnych trzykrotnie. Najpierw, w Warszawie, jeszcze bez Matiasa Sancheza, Mirana Kujundzicia i Andreasa Takvama, przegrał 0:4 i 1:3.  Za to tuż przed inauguracją sezonu, na turnieju w Nowym Dworze Mazowieckim, drużyna Dominika Kwapisiewicza pokonała warszawian 3:0.

Ślepsk Malow gra jeszcze nierówno, ale swój duży potencjał pokazał ostatnio w wygranym pierwszym secie spotkania z liderem, Asseco Resovią w Rzeszowie. Jeżeli Biało-Niebieskim uda się wznieść na taki poziom w sobotę w Suwałki Arenie, spokojnie mogą powtórzyć wynik z Nowego Dworu.

Dominik Kwapisiewicz uczula swoich zawodników na silną zagrywkę rywali. Od dobrego przyjęcia i finalizacji pierwszych akcji zależeć będzie rezultat. Zważywszy na kontuzje najlepszych przyjmujących warszawskiej drużyny, drugim kluczem do zwycięstwa będzie dobra zagrywka Biało-Niebieskich.

Suwalscy siatkarze liczą na pomoc kibiców. Tych, którym nie dane będzie zasiąść na trybunach hali Suwałki Arena, zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo. Początek sobotniego spotkania godz. 17:30.

Wyniki i pary 4. kolejki PlusLigi siatkarzy

Czwartek, 13:10

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - BBTS Bielsko-Biała 3 : 0 (25:18, 25:23, 25:20)

MVP: David Smith