11.03.2022

Ślepsk Malow – Skra Bełchatów 0:3. Jak się nie kończy akcji, to tak kończy się mecz [foto]

Wszyscy liczyli na więcej walki, na więcej emocji, ale skończyło się tylko na dobrej zabawie kibiców obu drużyn. Skra przyjechała do Suwałk jak po swoje i wywiozła komplet punktów, pozostawiając gospodarzy w kłopotliwej sytuacji.

Ślepsk Malow po kolejnej porażce pozostaje na przedostatnim miejscu, a tracąca do niego 7 punktów Stal Nysa może w już w te sobotę  zmniejszyć tę różnicę.

- Zrobimy wszystko, żeby PlusLiga została w Suwałkach – zapewnia Dominik Kwapisiewicz, trener Biało-Niebieskich. – W meczu przeciwko Skrze, z wyjątkiem drugiego seta, w którym byliśmy blisko rywala, zabrakło nam wiary. Tak klasowy zespół, jak Bełchatów, nie wybacza błędów. Kiedy traciliśmy jedną szansę, stwarzaliśmy przeciwnikowi następną. Nawet kiedy mieliśmy dobre przyjęcie, a Josh Tuaniga wielkie pole manewru, nie kończyliśmy pierwszych akcji. W takim meczu jednym Bartkiem Bołądziem nie da się wygrać.

Bartłomiej Bołądź zdobył 22 punkty, a jego koledzy byli daleko, daleko w tyle. Najdłużej przebywający na parkiecie z przyjmujących Kevin Klingenberg dorzucił 4 oczka, a Paweł Halaba i  środkowi Andreas Takvam i Cezary Sapiński, którego w drugim secie zmienił Łukasz Rudzewicz, - po 3.

Dla porównania, spójrzmy jak wyrównana była drużyna Skry. Aleksander Atanasijević zdobył 12 punktów, Mateusz Bieniek 10, Holender Dick Kooy 9, Miliad Ebapidopour 8. Nawet rozgrywający, Grzegorz Łomacz, wybrany MVP spotkania, zdobył 3 punkty.

- Kontrolowaliśmy ten mecz od początku do końca - cieszy się Grzegorz Łomacz. – Graliśmy pewnie, bez przestojów, nasza wygrana ani na chwilę nie podlegała wątpliwości.

- Cieszymy się z kompletu punktów na trudnym terenie, gdzie kilka udanych akcji gospodarzy wprawia publikę w entuzjazm – wtóruje mu Kacper Piechocki, libero Skry. – Koncentrowaliśmy się na tym, żeby zamknąć mecz w trzech setach, no i spokojnie się to nam udało.

Trener Ślepska Malowu ostatnio zaskakiwał przeciwników różnymi parami przyjmujących. Mecz ze Skrą zaczął duetem Kevin Klinkenberg – Paweł Halaba i dosyć szybko musiał wymienić tego drugiego na Piotra Łukasika. Zmiennik także nie dawał rady przebić się przez blok bełchatowian, a na zadaniowej zmianie zagrywkę zepsuł Mateusz Laskowski  i Biało-Niebiescy szybko przegrali pierwszą odsłonę 17:25.

Drugi set także zaczął się pod dyktando zespołu Slobodana Kovaća, Skra prowadziła 9:6, ale w tym momencie dobrze zaczął funkcjonować suwalski blok, dzięki któremu był remis 11:11.  W tym momencie klasę dwukrotnie pokazał jednak Milad Ebapidour, zła decyzję o „kiwce” podjął Josh Tuaniga, blokiem zatrzymany został Klinkenberg i zrobiło się 13:16. Kolegów ze Ślepska Malowu już na boisku skutecznym blokiem wsparł kapitan  Łukasz Rudzewicz oraz Adrian Buchowski, który zmienił Pawła Halabę, punkt atakiem ze środka, a potem asem dołożył Andres Takvam, Bartłomiej Bołądź obił blok i miejscowi złapali kontakt 22:23. Niestety, zaraz z przesuniętej krótkiej piłkę w parkiet wbił Mateusz Bieniek, a Bartłomiej Bołądź nadział się na blok i Ślepsk Malow przegrał te partię 22:25.

Trzeci set, podobnie jak pierwszy,  przebiegał bez historii z tą różnicą, że na początku jednym punktem prowadzili gospodarze. Przy stanie 9:9 przyjezdni pozostawili blok nas Klinkenbergu, podopieczni Dominika Kwapisiewicza nie skończyli kolejnej piłki, złą decyzję o kiwce lewą ręką podjął Adrian Buchowski i zrobiło się 10:13 a zaraz 10:17. Nic nie dała zmieniła Josha Tuanigi na Łukasza Makowskiego. Ślepk Malow przegrywał już 10:18, seta przegrał 19:25 i cały mecz 0:3.

- Bełchatów pokazał jak się gra w siatkówkę, konsekwentnie,- od zagrywki po atak – nie kryje podziwu Adrian Buchowski, przyjmujący Ślepska Malowu. – W drugim secie „podczepiliśmy się” pod ich grę, mogliśmy wygrać, ale nie dało się ich złamać – chwali przeciwników.

- Mecz toczył się pd dyktando Skry – dodaje Łukasz Makowski, drugi rozgrywający suwalskiej drużyny. – Bełchatowianie strzelali zagrywką, która wyłamywała ręce. Nasze coraz słabsze przyjęcie powodowało błędy, których na tym poziomie się nie wybacza.

W fazie zasadniczej PlusLigi podopieczni Dominika Kwapisiewicza rozegrają jeszcze trzy spotkania. Za tydzień pojadą do Asseco Resovii Rzeszów, a potem podejmą Trefl Gdańsk i GKS Katowice. Muszą wygrać przynajmniej jedno z tych spotkać, by nie drżeć o pozostanie „na tym poziomie”, czyli w Lidze Mistrzów Świata.