07.06.2022

Ślepsk Malow. Mateusz Czunkiewicz nadal w biało-niebieskich barwach i z marzeniem o biało-czerwonych

Mateusz Czunkiewicz pozostanie w Ślepsku Malowie Suwałki na następny sezon. Niespełna 26-letni libero wypełni tym samym dwuletni kontrakt, podpisany przed rokiem.

W minionym sezonie mierzący 183 cm siatkarz zagrał w 24 spotkaniach

- Mateusz Czunkiewicz jest siatkarzem, którego boiskowy charakter, ambicja i waleczność przekładają się na postawę całego zespołu. Nie bez powodu został drugim kapitanem drużyny – mówi Wojciech Winnik, prezes suwalskiego klubu. -  W ostatnich dwóch sezonach, w barwach Ślepska Malow Suwałki, niejednokrotnie pokazywał, że warto na niego stawiać i obdarzyć zaufaniem. Wiemy, z rozmów stricte prywatnych, że "Czunek" marzy o grze z orzełkiem na piersi. Liczę więc na to, że trzeci sezon Mateusza będzie najlepszym w jego dotychczasowej karierze. Dobrze poznaliśmy jego największe atuty i wierzę, że wspólnie ze sztabem szkoleniowym, będziemy w stanie przekuć jego sportową energię na rozwój całego klubu.

- Mateusz dobrze czuje się w Suwałkach – dodaje Wojciech Winnik. - To właśnie tutaj założył rodzinę, ma wielu przyjaciół i stale się rozwija. Cenimy zawodników, którzy wykazują się zaangażowaniem nie tylko na parkiecie, ale również w sferze społecznej. To właśnie z inicjatywy Mateusza Czunkiewicza powstał turniej siatkówki plażowej "Polarna Plaża", realizowany obecnie wspólnie ze Ślepskiem Malowem. Cieszymy się, że są zawodnicy, którzy po sezonie nie wyjeżdżają z Suwałk, a prężnie działają na rzecz rozwoju lokalnego sportu. To postawa godna naśladowania – podkreśla prezes Ślepska Malowu Suwałki.

Trener Dominik Kwapisiewicz jest już spokojny o obsadę pozycji libero. Wcześniej suwalski klub poinformował bowiem o przedłużeniu umowy także z Pawłem Filipowiczem.

Obok Mateusza Czunkiewicza i Pawła Filipowicza, w zespole już oficjalnie pozostają środkowy Przemysław Smoliński oraz przyjmujący Paweł Halaba.

Ślepsk Malow opuścili zaś obaj rozgrywający Josh Tuaniga i Łukasz Makowski, atakujący Bartłomiej Bołądź i Mateusz Laskowski, który zastępował na tej pozycji kontuzjowanego Jakuba Ziobrowskiego, przyjmujący Piotr Łukasik i Kevin Klinkenberg.         

WD

Źródło: Ślepsk Malow Suwałki

Fot. Wojciech Drażba

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
11.30.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
28.11.2023

szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie