30.04.2023

Ślepsk Malow ogłasza pierwszego z siedmiu, a może i ośmiu odchodzących. Andreas Takvam zmieni klub

Andreas Takvam, środkowy Ślepska Malowu, zmienia barwy klubowe i nie będzie reprezentował biało-niebieskich w sezonie 2023/2024 – poinformował oficjalnie suwalski klub.

Odchodzą - przychodzą

Nieoficjalnie wiemy, o czym już pisaliśmy kilkukrotnie, że drużynę trenera Dominika Kwapisiewicza opuści 7, a niewykluczone że nawet 8 zawodników. Obok Andreasa Takvama, odejdą kolejni środkowi – Cezary Sapiński i Przemysław Smoliński, przyjmujący Miran Kujundzić, Dominik Depowski i Adrian Buchowski oraz rozgrywający Mariusz Magnuszewski. Ósmym odchodzącym z zespołu, który w klubie pełniłby już  inną rolę, może zaś być 38-letni środkowy Łukasz Rudzewicz, który ze Ślepskiem przeszedł drogę od III ligi do PlusLigi. W tym sezonie na boisku pojawił się on w 8 spotkaniach, głównie by zaserwować i zdobył 1 punkt.  

Klub już dużo wcześniej ogłosił, że w drużynie nadal będą występować rozgrywający Matias Sanchez, atakujący Bartosz Filipiak, przyjmujący Paweł Halaba i libero Mateusz Czunkiewicz. Pozostana też drugi atakujący Arkadiusz Żakieta i libero Paweł Filipowicz.  Najgłośniej mówiło się o tym, że do tej szóstki może dołączyć Bartosz Firszt z Cerrad Enea Czarnych Radom. Jak donosi siatka.org, w kręgu zainteresowań Ślepska Malowu pozostają Konrad Stajer (LUK Lublin), Jakub Macyra (Jastrzębski Węgiel) i Argentyńczyk Joaquin Gallego (Sporting Lizbona). Mówi się tez o siatkarzach z Serbii i Słowenii.

Andreas Takvam zawodnikiem mistrza Polski i Europy?

Andreas Takvam, który karierę ropoczynał w norweskim Nyborgu, a potem grał w Effectorze Kielce, niemieckim VFB Friedrichshafen i Ślepsku Malowie, przymierzany jest do ZAKSY Kędzierzyn Koźle (co potwierzać może zdjęcie wykonane po niedawnym meczu Ślepska z ZAKSĄ w Suwałki Arenie).

Niemal 30-letni reprezentant Norwegii rozegrał w Suwałkach cztery pełne sezony i był jednym z najważniejszych ogniw zespołu po awansie do PlusLigi.

 - Andreas wniósł do naszej drużyny jakość, jakiej potrzebowaliśmy po historycznym dołączeniu klubu do najwyższej klasy rozgrywkowej. To zawodnik, który każdego roku rozwijał się razem z nami i dokładał ważne cegiełki do osiąganych przez nas wyników. Zaufanie i warunki do rozwoju, którymi obdarzyliśmy Andreasa przez ostatnie cztery sezony, zaprocentowały ofertami z większych ośrodków. Dziękujemy Andy'emu za znaczący wkład w zwycięstwa Ślepska Malow Suwałki w PlusLidze i życzymy powodzenia w dalszej karierze - mówi Wojciech Winnik, prezes Ślepska Malow Suwałki.

Statystyki Andreasa Takvama w barwach Ślepska Malowie Suwałki:

• Rozegrane mecze: 96
• Punkty: 812
• Asy serwisowe: 29
• Punkty zdobyte w ataku: 591
• Punkty zdobyte blokiem: 192

Finał i mecze o 3. miejsce

W PlusLidze w piątek zakończył się dwumecz o 5. miejsce. Zajął je Projekt Warszawa, który po zwycięstwie 3:1 w Gdańsku, u siebie, w pożegnalnym meczu Mariusza Wlazłego, przegrał z Treflem 2:3.

W najbliższy wtorek boje o brąz rozpoczną Asseco Resovia Rzeszów i Aluron CMC Warta Zawiercie, a w środę pierwszy mecz wielkiego finału Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn Koźle.

5. miejsce Projekt Warszawa

6. miejsce Trefl Gdańsk

7. miejsce PSG Stal Nysa

8. miejsce Indykpol AZS Olsztyn

9. miejsce Ślepsk Malow Suwałki

10. miejsce LUK Lublin

11. miejsce GKS Katowice

12. miejsce PGE Skra Bełchatów

13. miejsce Cuprum Lubin

14. miejsce Barkom Każany Lwów

15. miejsce Cerrad Enea Czarni Radom

16. miejsce – spadek z PlusLigi BBTS Bielsko-Biała

Tekst i fot. Wojciech Drażba

Źródło: Ślepk Malow Suwaki 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.14.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
14.04.2024

Hydraulik

14.04.2024

Serwis domowy.

13.04.2024

Kierowca C+E

Dodaj nowe ogoszenie