20.03.2023

Ślepsk Malow, po porażce w Lublinie, spadł na 10. miejsce. Skra sprawiła kolejną sensację

Trzy kolejne przegrane - z Jastrzębskim Węglem, Indykpolem AZS Olsztyn i w ostatnią sobotę z LUK Lublin – oddaliły Biało-Niebieskich od czołowej ósemki.

Niespodziewanie, po wygranych z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 3:0 i Jastrzębskim Węglem 3:2 do awansu do play-off zbliżyła się Skra Bełchatów, która zepchnęła suwalską drużynę z 9. miejsca.  

Bełchatowianie wejdą do ósemki, jeżeli pokonają Indykpol AZS Olsztyn i LUK Lublin, a Stal Nysa, której pozostał już tylko jeden mecz, nie wygra z Projektem Warszawa.

Do play-off, i to nie oglądając się na wyniki Nysy i Skry, wciąż może awansować nasza drużyna, która ma do rozegrania jeszcze trzy mecze – u siebie we wtorek z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i w sobotę z Aluronem CMC Wartą Zawiercie oraz na wyjeździe 3 kwietnia z BBTS-em Bielsko-Biała.  

WD

Fot. Grzegorz Winicki / plusliga.pl



 

LUK Lublin – Ślepsk Suwałki  3 : 1 (25:21. 25:23, 29:31, 25:16)

LUK: Jan Nowakowski 10, Mateusz Malinowski 23, Nicolas Szerszeń 17, Mateusz Jóźwnik, Konrad Stajer 6, Wojciech Włodarczyk 15 - libero Szymon Gregorowicz oraz Torelli Mello Tavares,

Ślepsk Malow: Matias Sanchez 15,  Bartosz Filipiak 28,  Miran Kujundźić 14, Andreas Takvam 10, Adrian Buchowski 13, Cezary Sapiński 5 - libero Mateusz Czunkiewicz oraz Arkadiusz Żakieta, Mariusz Magnuszewski, Paweł Halaba

MVP: Mateusz Malinowski (LUK)

Pozostałe wyniki i pary 28. kolejki PlusLigi

Czwartek,  16.03.

GKS Katowice – Trefl Gdańsk  0 : 3 (22:25, 20:25, 21:25)

Piątek, 17:03.

PSG Stal Nysa – Asseco Resovia Rzeszów  1 : 3 (18:25, 25:27, 25:22, 17:25)

Sobota, 18.03.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Barkom Lwów  3 : 1 (25:14, 25:13, 17:25, 25:15)

Niedziela, 19.03.

Cerrad Enea Czarni Radom – ZAKSA Kędzierzyn – Koźle  1 : 3 (10:25, 25:22, 22:25, 23:25) 

Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów  2 : 3 (22:25, 25:22, 25:19, 21:25, 13:15)

Poniedziałek, 20.03.

BBTS Bielsko-Biała – Projekt Warszawa  17:30

Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn  20:30

 

Tabela

 

  1.

Asseco Resovia Rzeszów 

27

  65

 70:26

   2317:2031

  2.

Aluron Warta Zawiercie

28

  63

71:34

   2453:2215

  3.

Jastrzębski Węgiel

27

62

70:29

   2373:2096

  4.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

27

55

64:39

   2394:2232

    5.

Trefl Gdańsk

28

55

62:39

 2363:2217 

  6.

Projekt Verva Warszawa

27

54

 62:36

 2277:2128

  7.

Indykpol AZS Olsztyn

27

46

56:45

 2343:2290

  8.

PSG Stal Nysa

29

43

52:51

   2270:2304

  9.

PGE Skra Bełchatów

28

39

55:61

 2534:2524

10.

Ślepsk Malow Suwałki 

27

38

 49:53

   2267:2337

11.

LUK Lublin

28

37 

50:61

 2431:2495

12.

GKS Katowice

28

32

41:60

 2262:2320

13.

Barkom Każany Lwów

29

27

39:69

 2254:2518

14. 

Cuprum Lubin

27

25

37:66

 2220:2392

15.

Cerrad Enea Czarni Radom

28

14

26:77

 2164:2453

16.

BBTS Bielsko-Biała

27

  8

20:78

 1980:2350

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaległe mecze

Wtorek 21.03. (z 25. kolejki)

Ślepsk Malow Suwałki - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  17:30

Środa, 22.03.  (z 23. kolejki)

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel  17:30

 

Zestaw par 29 kolejki:

Czwartek, 23.03.

Barkom Lwów - BBTS Bielsko–Biała  17:30

Sobota, 25.03.

Ślepsk Malow Suwałki - Aluron CMC Warta Zawiercie  14:45   

Cerrad Enea Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel  17:30   

Cuprum Lubin - LUK Lublin  20:30      

Niedziela 26.03.

Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk  14:45

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - GKS Katowice  17:30                

Projekt Warszawa – PSG Stal Nysa  20:30

Poniedziałek 27.03.

PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn  20:30   

 

   

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.29.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie