13.01.2023

Ślepsk Malow Suwałki – Barkom Każany Lwów. Początek spełniania życzeń i marzeń [relacja na żywo]

Sobotni mecz w Suwałki Arenie rozpocznie się o godz. 20:30 i wielu kibiców zastanawia się, czy zdąży wrócić do domu przed północą, czy będzie to już początek niedzieli.

Dywagacje nie są bezpodstawne, gdyż aż osiem z 19 dotychczasowych spotkań z udziałem Barkomu rozstrzygało się w tie-breakach, trwało po około 3 godziny. Ukraiński zespół nie zwykł odpuszczać. Raz wygrał w stosunku 3:2 i siedmiokrotnie przegrywał w pięciu setach.

Po słabszym początku sezonu, kiedy seryjnie przegrywał, w tym 1:3 ze Ślepskiem Malowem (na zdjęciu), beniaminek PlusLigi przestał płacić frycowe. Jest już na 13. miejscu w tabeli, a swój dorobek zawdzięcza nie tylko wspomnianym wygranej i przegranym po tie-breakach, ale też trzem zwycięstwom po 3:0. Takim wynikiem drużyna Ugisa Krastinsa pokonała ostatnio GKS Katowice i mocno podbudowana, gotowa do rewanżu za jesienną porażkę z Biało-Niebieskimi, melduje się w Suwałkach.

– Przygotowujemy się do walki, jak do każdego meczu. Wszyscy wiedzą, że walczymy do końca z każdym zespołem. To zwycięstwo z GKS-em daje nam moc. Patrzymy do przodu i jesteśmy gotowi na podjęcie niełatwego zadania w Suwałkach – zapowiedział w klubowych mediach Julius Firkal, słowacki przyjmujący Barkomu.

Oprócz Słowaka, w drużynie ze Lwowa, która z powodu  wojny trenuje i gra w roli gospodarza w Krakowie, z obcokrajowców występują turecki rozgrywający Murat Yenizpazar i Norweg Jonas Kvalen. Gwiazdami są jednak Ukraińcy – środkowy Władysław Szczurow, który zajmuje 2. miejsce w rankingu najlepiej blokujących PlusLigi oraz Wasyl Tupczij, najlepszy atakujący PlusLigi i trzeci wśród punktujących.

- Wyłączyć z gry Tupczija i dobrze przyjmować piłki posyłane przez niezwykle mocno zagrywających Ukraińców – to podstawowe zadania na ten mecz – zapowiada Dominik Kwapisiewicz. Trener Ślepska Malowu martwi się, czy wszyscy z jego podopiecznych będą gotowi do walki na 100 procent. Wie za to, że cały zespół musi zagrać na najwyższych obrotach, wykrzesać z siebie maksimum, a nie 60-70 proc. sił, możliwości i umiejętności.

Bez pełnego zaangażowania i determinacji, a nie przez tylko jeden set,  jak  to było ostatnio w Warszawie, nie ma mowy o przerwaniu serii czterech kolejnych porażek. Na Święta i Nowy Rok Biało-Niebiescy odbierali życzenia „samych sukcesów” i „spełnienia marzeń”. Te życzenia same się nie spełnią. Owszem, pomóc mogą kibice, ale wszystko w głowach i rękach siatkarzy, którzy w sobotę mogą rozpocząć piękną serię, bo później czekają ich mecze z Katowicami, Cuprum Lubin, z pogrążoną w kryzysie Skrą Bełchatów czy Czarnymi Radom.

Do trudnego spotkania z Barkomem suwalski zespół pieczołowicie przygotowywał się przez cały tydzień. Chciałoby się, żeby szybko wygrał za 3 punkty, a nie męczył w pięciu setach. Jak będzie, ci z  Państwa, którzy nie zasiądą na trybunach Suwałki Areny, dowiedzą się z naszej relacji na żywo. Zapraszamy od godz. 20:30.