14.06.2022

Ślepsk Malow Suwałki ma drugiego rozgrywającego. Mariusz Magnuszewski podpisał umowę na rok

Mariusz Magnuszewski został nowym zawodnikiem Ślepska Malowu Suwałki. 25-letni rozgrywający związał się z klubem rocznym kontraktem, z możliwością przedłużenia umowy o kolejne dwa lata.

Mariusz Magnuszewski rozpoczął przygodę z siatkówką w Białostockiej Akademii Siatkówki Białystok, w której spędził sześć lat. Dobra postawa mierzącego 194 cm zawodnika zaowocowała angażem do młodzieżowej drużynie Jastrzębskiego Węgla, z którą w latach 2013-2016 zdobył trzy medale Mistrzostw Polski: jeden złoty i dwa srebrne.

W sezonie 2016/2017 bialostoczanin dołączył do drugoligowej Victorii PWSZ Wałbrzych, skąd trafił do AZS-u Częstochowa, z którym wywalczył Mistrzostwo 1. Ligi w 2018 roku. W kolejnych latach reprezentował barwy MCKiS Jaworzno, Cuprum Lubin oraz KPS-u Siedlce.

Bardzo dobre występy w zespole z Siedlec, rywalizującym obecnie w TAURON 1. Lidze, zaowocowały powrotem Mariusza Magnuszewskiego do PlusLigi i podpisaniem umowy ze Ślepskiem Malowem Suwałki. W druzynie Dominiika Kwapisiewicza Magnuszewski będzie walczyl o miejsce na rozegraniu z reprezentantem Argentyny, Matiasem Sanchezem. 

 - Mariusz jest bardzo ambitnym i kreatywnym zawodnikiem, który udowodnił swoją wartość na zapleczu PlusLigi. Posiada sporo atutów łączących siatkówkę halową i plażową - mówi Wojciech Winnik, prezes Ślepska Malowu. - Nie bez znaczenia przy podpisywaniu umowy był fakt, że pochodzi on z Białegostoku, co sprawia, że będzie mógł rozwijać swój siatkarski warsztat blisko rodzinnego miasta, w którym rozpoczynał swoją siatkarską przygodę. W naszej ocenie rywalizacja Mariusza z Matíasem o pozycję na boisku zapowiada się bardzo ciekawie. To rozgrywający, którego stać na wejście na jeszcze wyższy poziom. Wierzymy, że w biało-niebieskich barwach jego kariera nabierze rozpędu - dodaje Wojciech Winnik. 

Po serbskim przyjmującym Miranie Kujundziciu i Argentyńczyku Matiasie Sanchezie, Mariusz Magnuszewski jest trzecim oficjalnie ogłoszonym nabytkiem suwalskiego plusligowca. Drużynę Ślepska Malowu opuściło natomiast do tej pory 6 graczy: Bartłomiej Bołądź, Josh Tuaniga, Kevin Klinkenberg, Piotr Łukasik, Łukasz Makowski i Mateusz Laskowski.

Źródło: Ślepsk Malow Suwałki

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Ślepsk Malow Suwałki


Trefl Gdańsk

06.10.2022
21:00

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
10.06.2022 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.7590 4.8552
USD 0.00% 4.7928 4.8896
GBP 0.00% 5.4483 5.5583
CHF 0.00% 4.8609 4.9591
Dodaj nowe ogoszenie