06.02.2022

Ślepsk Malow Suwałki po kolejce pełnej niespodzianek pozostał na 11. miejscu

W sobotę suwalski zespół nieoczekiwanie przegrał 2:3 z ostatnią w tabeli Stalą Nysa. W niedzielę pięciosetowe spotkania rozegrały wyprzedzające Ślepsk Malow zespoły z Gdańska i Katowic.

GKS Katowice pokonał Cuprum Lubin, a w rozegranym awansem spotkaniu 23. kolejki, bo z powodu zakażeń odwołane zostaly mecze z udzialem Jastrzębskiego Węgla oraz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Trefl Gdańsk wygrał z Asseco Resovią Rzeszów. Dzieki zwycięstwom w tie-breakach, o 1 punkt powiększyły one przewagę nad Biało-Niebieskimi.

Niespodziewanie kontakt ze Ślepskiem Malowem "złapali" Czarni Radom. "Wojskowi" z Cerrad Enei zagrali dobry mecz, wykorzystali fakt, że przeżywająca plagę kontuzji Warta Zawiercie występowała bez nominalnego rozgrywającego (w tę rolę wcielił się Uros Kovacević) i na wyjeździe zdobyli 3 punkty.

W dolnej części tabeli zrobiło się bardzo ciasno. W poniedziałkowym meczu 19. kolejki Indykpol AZS Olsztyn podejmie walczącego o 8. pozycję beniaminka z Lubina.

WD, TM

Fot. Miłosz Kozakiewicz

Wyniki 19. kolejki:

Sobota, 5.02.

Ślepsk Suwałki - Stal Nysa  2 : 3 (25:18, 25:20, 18:25, 22:25, 10:15)    

MVP: Wassim Ben Tara (Stal) 

Ślepsk : Kevin Klinkenberg (6), Bartłomiej Bołądź (25), Andreas Takvam (11), Cezary Sapiński (8), Paweł Halaba (15), Josua Tuaniga (3) – libero Mateusz Czunkiewicz oraz Mateusz Laskowski (1), Piotr Łukasik (1), Łukasz Makowski, Adrian Buchowski (1), Łukasz Rudzewicz 

Stal: Maciej Zajder (12), Marcin Komenda, Zouheir El Graoui (17), Wassim Ben Tara (23), Moustapha M’Baye (8), Kamil Kwasowski (1) – Kamil Dembiec (libero) oraz Patryk Szwaradzki (1), Kamil Dębski, Bartosz Bućko (14), Patryk Szczurek 

 

Skra Bełchatów - Projekt Warszawa  3 : 1 (25:21, 15:25, 25:23, 25:20)

MVP: Grzegorz Łomacz (Skra)

 

Niedziela, 6.02.

Warta Zawiercie - Czarni Radom  0 : 3 (22:25, 16:25, 21:25) 

MVP: Paweł Rusin (Czarni)

 

GKS Katowice - Cuprum Lubin  3 : 2 (18:25, 25:17, 25:23, 19:25, 15:12)

MVP: Gonzalo Quiroga (GKS)

 

Poniedziałek, 7.02.                                                  

Indykpol AZS Olsztyn   - LUK Lublin  17:30 

MVP:

 

awansem z 23 kolejki

Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów  3 : 2 (20:25, 25:19, 25:19, 18:25, 15:13)

MVP: Lukas Kampa (Trefl)

 

Tabela:        

  1.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

16

  46

48:8

1371:1133

  2.

Jastrzębski Węgiel 

17

  43

46:14

1448:1230

  3.

PGE Skra Bełchatów

18

  40

48:27

1709:1615

  4.

Aluron Zawiercie

19

  37

43:30

1663:1640

  5.

Projekt Verva Warszawa

17

  29

36:32

1548:1508

  6.

Asseco Resovia Rzeszów 

18

  28 

35:32

1519:1497

  7.

Indykpol AZS Olsztyn

17 

  26

34:32

1446:1461

  8.

GKS Katowice

18

  23

32:39

1554:1621

  9.

Trefl Gdańsk

18

  21 

28:35

1393:1427

10.

LUK Lublin  

20

  18

28:40

1501:1557

11.

Ślepsk Malow Suwałki 

18

  17

23:42

1458:1523

12.

Cuprum Lubin

18

  17

28:45

1606:1692

13.

Cerrad Czarni Radom 

17

  16

20:40

1281:1434

14. 

Stal Nysa

19

    9

20:53

1543:1702

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejność w tabeli po każdej kolejce rozgrywek ustalana jest według liczby zdobytych punktów meczowych. W przypadku równej liczby punktów meczowych o wyższym miejscu w tabeli decyduje:

- liczba wygranych meczów,

- lepszy (wyższy) stosunek setów zdobytych do straconych,                                      

- lepszy (wyższy) stosunek małych punktów zdobytych do małych punktów straconych.

 

Drużyny, które zajmą:
   a. 14 miejsce w klasyfikacji końcowej rozgrywek PlusLigi
   b. 2 miejsce w klasyfikacji końcowej rozgrywek TAURON 1.Ligi
zagrają baraż do trzech wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu o prawo gry w PlusLidze w sezonie 2022/2023. Gospodarzem pierwszego spotkania będzie 14 drużyna PlusLigi.
Uwaga: W przypadku nie powiększenia liczby drużyn w rozgrywkach PlusLigi sezonu 2022/2023 do 16- tu, 14 drużyna po fazie zasadniczej opuszcza rozgrywki PlusLigi, a baraż nie będzie rozgrywany. Drużyna, która zajmie 13 miejsce po zakończeniu fazy zasadniczej kończy rozgrywki w sezonie 2021/2022 na 13 miejscu w klasyfikacji końcowej
 

 

Zestaw par 20. kolejki:

Piątek, 11.02.

LUK Lublin - Skra Bełchatów  20:30

Sobota, 12.02.                       

Projekt Warszawa - Resovia Rzeszów  14:45          

Cuprum Lubin - AZS Olsztyn  17:30           

Stal Nysa - Warta Zawiercie  20:30 

Niedziela, 13.02.

Jastrzębski Węgiel - Ślepsk Suwałki  14:45 

Poniedziałek, 14.02.

Czarni Radom - GKS Katowice  20:30

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Trefl Gdańsk  - przełożony na inny termin  

 

Rozegrany awansem z 23 kolejki

Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów  3 : 2 (20:25, 25:19, 25:19, 18:25, 15:13)

MVP: Lukas Kampa (Trefl)

 

Zaległe mecze

z 13. kolejki

Środa, 25.02.22

AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk  17:30

Niedziela, 1.03.22

GKS Katowice – Ślepsk Suwałki  17:30

Zaległe mecze 15. kolejki

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Czarni Radom  - przełożony na inny termin (Covid 19 w zespole Czarnych)

Cuprum Lubin - Projekt Warszawa  - przełożony na inny termin (Covid 19 w zespole Projekt)

Zaległe mecze 16. kolejki

Czarni Radom - Resovia Rzeszów 

Jastrzębski Węgiel - Projekt Warszawa 

Zaległy mecz 18. kolejki

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Skra Bełchatów  przełożony na inny termin         

Zaległe mecze 19. kolejki

Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - przełożony na inny termin 

Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel - przełożony na inny termin

Zaległy mecz 20. kolejki

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Trefl Gdańsk - przełożony na inny termin 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.07.2022 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.6546 4.7486
USD 0.00% 4.4119 4.5011
GBP 0.00% 5.4029 5.5121
CHF 0.00% 4.7033 4.7983
05.12.2022

Praca na budowie

04.12.2022

PROMOTORKI

03.12.2022

Pasy transportowe

02.12.2022

Sprzedam garaż

Dodaj nowe ogoszenie