04.12.2022

Ślepsk Malow Suwałki po porażce 2:3 z LUK Lublin nadal szósty. Teraz wtorek i poniedziałek [zdjęcia]

Siatkarze i kibice wciąż przeżywają sobotni mecz, w którym Biało-Niebiescy wygrali pierwszego seta, w drugim prowadzili 21:17, a ostatecznie przegrali z gośćmi z Lublina po tie-breaku.

Mimo że w szeregach gospodarzy zabrakło dwóch podstawowych graczy – przeziębionego Pawła Halaby i wracającego do zdrowia po urazie stawu skokowego Cezarego Sapińskiego, który wszedł tylko, by zaserwować, zawodnicy suwalskiej druzyny mówią o niedosycie, maja świadomość, że mogli zwyciężyć

- Czujemy, że mogliśmy to wygrać - ocenia Łukasz Rudzewicz, środkowy Ślepska Malowu.  - Myślę, że końcówka drugiego seta zaważyła o końcowym wyniku tego spotkania. Mecz pod kontrolą, drugi set pod kontrolą, tak naprawdę do wygrania na 2:0 i myślę, że trochę inaczej byśmy podeszli do tego trzeciego seta i do całego meczu. Byśmy się cieszyli z trzech punktów, a tak naprawdę to nie mamy nic.

Owe „nic” to jednak 1 punkt, dzięki któremu Biało-Niebiescy zajmują w tabeli 6. miejsce, ostatnie uprawniające do występu w styczniowym turnieju o Puchar Polski. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza musza utrzymać te lokatę w ostatnich dwóch meczach pierwszej rundy – w najbliższy wtorek o 18:30 z Aluronem  Wartą w Zawierciu i w następny poniedziałek, 12 grudnia o 20:30 z pozostającym wciąż bez zwycięstwa beniaminkiem PlusLigi, BBTS-em Bielsko-Biała.

Ślepsk Malow Suwałki - LUK Lublin 2 : 3 (25:22, 23:25, 17:25, 25:20, 10:15)

Ślepsk Malow: Matias Sanchez, Dominik Depowski 8, Bartosz Filipiak 28, Miran Kujundźić 14, Andreas Takvam 11, Przemysław Smoliński 5 – libero Mateusz Czunkiewicz oraz Łukasz Rudzewicz 2, Adrian Buchowski 7, Cezary Sapiński, Arkadiusz Żakieta, Mariusz Magnuszewski

LUK Lublin: Jan Nowakowski 6, Marcin Komenda, Nicolas Szerszeń 25, Szymon Romać 25, Jeffrey Jendryk 10, Wojciech Włodarczyk 18 oraz Cristiano Torelli Mello Tavares, Jakub Wachnik 2, Konrad Stajer.

MVP: Nicolas Szerszeń (LUK)

Pozostałe wyniki i pary 13. kolejki

Czwartek, 1.12.

Asseco Resovia Rzeszów - PSG Stal Nysa 3 : 0 (25:22, 25:18, 25:14)

Piątek, 2.12.

Projekt Warszawa - BBTS Bielsko–Biała 3 : 0 (25:20, 25:16, 25:15)

Sobota, 3.12.

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 3 : 2 (20:25, 25:20, 17:25, 27:25, 15:11)

Indykpol AZS Olsztyn - Cuprum Lubin 3 : 0 (26:24, 25:21, 25:16)

Niedziela, 4.12.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cerrad Enea Czarni Radom 3 : 2 (22:25, 25:19, 23:25, 25:21, 15:11)

Barkom Każany Lwów - Aluron CMC Warta Zawiercie 0 : 3 (20:25, 20:25, 23:25)