26.07.2022

Ślepsk Malow Suwałki rozpoczął przygotowania bez reprezentantów Serbii, Argentyny i Norwegii

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki oficjalnie rozpoczęli okres przygotowawczy do sezonu 2022/2023. W poniedziałek, 25 lipca zdrowi i gotowi do gry podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza w dobrych nastrojach stawili się w Suwałki Arenie, gdzie odbyli pierwszy trening po wakacyjnej przerwie.

W porannych zajęciach wzięło udział jedenastu zawodników: Dominik DepowskiArkadiusz ŻakietaMariusz MagnuszewskiBartosz FilipiakŁukasz RudzewiczAdrian BuchowskiCezary SapińskiPaweł HalabaPaweł FilipowiczPrzemysław Smoliński i Mateusz Czunkiewicz.

Biało-niebiescy rozpoczęli przygotowania do sezonu bez biorących udział w zgrupowaniach reprezentacyjnych Matíasa SánchezaMirana Kujundžicia i Andreasa Takvama, którzy dołączą do zespołu w najbliższych tygodniach.

Ten sam sztab szkoleniowy

Dominik Kwapisiewicz, Mateusz Kuśmierz, Kamil Skrzypkowski, Adam Tołoczko, Andrzej Sawicki i Damian Słabiński będą tworzyć sztab szkoleniowy Ślepska Malow Suwałki w sezonie 2022/2023.

W pionie dbającym o prawidłowy rozwój i optymalną dyspozycję drużyny w PlusLidze nie dojdzie zatem do żadnych zmian.

Sylwetka Dominika Kwapisiewicza (na zdjęciu w środku):

Dominik Kwapisiewicz urodził się 25 sierpnia 1980 roku w Krośnie Odrzańskim. Rozpoczął karierę trenerską w Radomiu, gdzie w latach 2008-2011 pełnił funkcję drugiego, a następnie pierwszego szkoleniowca Jadaru Radom. Warto dodać, że z zespołem z Radomia wywalczył w sezonie 2010/2011 tytuł wicemistrza 1. Ligi. Kolejnym etapem na trenerskim szlaku Kwapisiewicza był wyjazd do Piły, gdzie został drugim trenerem lokalnego PTPS Piła. Następnie trenował m.in. KPS Siedlce, KS Milicz oraz PGNiG Nafta Piła, żeński zespół występujący wówczas w Orlen Lidze. Największe sukcesy na ławce trenerskiej Dominik Kwapisiewicz odnosił jednak w Aluronie CMC Warcie Zawiercie, dokąd trafił w listopadzie 2014 roku, po awansie klubu na zaplecze PlusLigi, gdzie zastąpił trenera Alberta Semeniuka. To właśnie z drużyną z Zawiercia wywalczył w sezonie 2016/2017 awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, po emocjonującym i pamiętnym finale… w Suwałkach. W PlusLidze pełnił funkcję asystenta trenerów Emanuele Zaniniego, a następnie Marka Lebedewa. W lutym 2020 roku zarząd klubu z Zawiercia postanowił rozstać się z Australijczykiem a sterowanie zespołem powierzono właśnie Kwapisiewiczowi. Po zakończeniu sezonu 2019/2020 drużynę z Zawiercia objął serbski trener Igor Kolaković, a Kwapisiewicz został jego asystentem. Przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022 Dominik Kwapisiewicz został team managerem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, zespołu aktualnych wicemistrzów Polski i zwycięzców ostatniej edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów, skąd w styczniu 2022 roku trafił do Suwałk. W lutym bieżącego roku podpisał z klubem nowy, dwuletni kontrakt, który obowiązuje do zakończenia sezonu 2023/2024.

Sylwetka Mateusza Kuśmierza (drugi od prawej):

Mateusz Kuśmierz nazywa siebie trenerem z internetu. Kuśmierz jest magistrem wychowania fizycznego i absolwentem AWF w Warszawie. Studiował także na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej. 31-letni szkoleniowiec wielokrotnie pracował z młodzieżą. Pracował dotychczas w AZS Politechnice Lubelskiej, ZKS-ie Cukrownik Lublin. Od niemal 8 lat współtworzy sztab szkoleniowy biało-niebieskich. Statystyka i analiza gry przeciwnika nie są mu obce. Jednym z największych, dotychczasowych sukcesów Mateusza Kuśmierza, jest Mistrzostwo 1. Ligi Mężczyzn i awans do PlusLigi, który wywalczył wspólnie z trenerem Mateuszem Mielnikiem. W sezonach 2019/2020, 2020/2021 oraz 2021/2022 pełnił funkcję asystenta trenera Andrzeja Kowala, którego w styczniu 2022 roku zastąpił Dominik Kwapisiewicz.

Sylwetka Kamila Skrzypkowskiego (drugi od lewej):

Kamil Skrzypkowski przygodę z siatkówką rozpoczął w miejscowym Orionie, skąd w 2003 roku trafił do BAS-u Białystok. Kolejnym etapem w jego karierze były kluby MOS Wola Warszawa, gdzie spędził trzy lata (2004-2007) oraz SKS Hajnówka, gdzie rozegrał dwa pełne sezony (2007-2009). 34-letni szkoleniowiec z każdym rokiem zbliżał się geograficznie i sportowo do Suwałk. Ostatecznie, w 2009 roku podpisał kontrakt ze Ślepskiem Suwałki, z którym awansował do 1. Ligi oraz PlusLigi. Warto dodać, że w latach 2015-2016 Skrzypkowski związał się jednoroczną umową z UKS Centrum Augustów, po czym wrócił do Suwałk. W sezonie 2019/2020 zadebiutował w PlusLidze, ale problemy zdrowotne nie pozwoliły mu na rozwinięcie skrzydeł i pokazanie umiejętności, którymi cieszył suwalskich kibiców przez ostatnich 12 lat, m.in. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Po przedwczesnym przerwaniu wymarzonego, debiutanckiego sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej zdecydował się zakończyć zawodniczą karierę, po czym otrzymał propozycję objęcia nowej roli w zespole i dołączył tym samym do sztabu szkoleniowego Ślepska Malow Suwałki. Kamil Skrzypkowski funkcję asystenta trenera / kierownika drużyny łączy z zawodem nauczyciela wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach.

Sylwetka Adama Tołoczko:

Adam Tołoczko trafił do Suwałk z Lubina, gdzie w sezonie 2019/2020 pracował w sztabie prowadzonym przez trenera Marcelo Fronckowiaka. W poprzednich latach pełnił funkcję statystyka m.in. w Espadonie Szczecin, a następnie w Stoczni Szczecin. Współpracował również z reprezentacją Polski U-23. Warto wspomnieć, że Tołoczko ma za sobą karierę zawodniczą. Występował na ligowych parkietach na dwóch pozycjach: przyjmującego oraz libero. Tołoczko reprezentował barwy m.in. Morza Bałtyk Szczecin, Espadonu Szczecin czy UKS OPP PK Kołobrzeg. Jest miłośnikiem tzw. „Street Workout’u” czyli aktywności fizycznej, która polega na wykorzystywaniu elementów zabudowy miejskiej lub specjalnie wykonywanych do tego celu parków do ćwiczeń opartych głównie o kalistenikę.

Adam Tołoczko pracuje obecnie z reprezentacją Łotwy i dołączy do zespołu w późniejszym terminie.

Sylwetka Andrzeja Sawickiego (na zdjęciu od prawej):

Wieloletni trener przygotowania motorycznego w szeregach biało-niebieskich. Na co dzień spełnia się w roli męża, ojca i nauczyciela wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach. Ceni sobie zdrowy styl życia. Lubi grę na konsoli. Znany z pozytywnej energii. Dobry duch zespołu, mocno zaangażowany w doping w czasie ligowych meczów.

Sylwetka Damiana Słabińskiego (od lewej):

27-letni fizjoterapeuta rozpocznie szósty sezon w biało-niebieskich barwach. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie, filia w Białej Podlaskiej. W 2021 roku brał udział w odbywającym się wówczas w Spale zgrupowaniu reprezentacji Polski, które miało na celu przygotowanie polskich siatkarzy do Ligi Narodów. Współtworzy bloga „jestfizjo.pl„, na którym przybliża zakamarki świata fizjoterapii i pomaga czytelnikom w dojściu do pełnej sprawności fizycznej.

 - Cieszymy się, że sztab szkoleniowy naszego zespołu będzie mógł kontynować swoją pracę na rzecz suwalskiej siatkówki w obsadzie, która doskonale zna i rozumie potrzeby tej drużyny - mówi Wojciech Winnik, prezes Ślepska Malowu. - Miniony rok przyniósł nam wszystkim cenne doświadczenia. Praca każdego z członków sztabu szkoleniowego Ślepska Malow Suwałki to duża wartość dla całego zespołu. Wierzę, że udzielony przez nas kredyt zaufania będzie procentował z każdym kolejnym miesiącem i w nadchodzącym sezonie 2022/2023 będziemy mieć mnóstwo powodów do radości. Teraz czeka nas wszystkich okres bardzo intensywnej pracy, której owoce będziemy mogli obserwować w najbliższych miesiącach - dodaje Wojciech Winnik.

Źródło: Ślepsk Malow Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Dąb Dąbrowa Białostocka


Wigry Suwałki

01.10.2023
13:00

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
10.01.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
30.09.2023

szukam pracy

29.09.2023

Pracownik biurowy

Dodaj nowe ogoszenie