21.12.2021

Ślepsk Malow Suwałki szybciutko odpadł z Pucharu Polski. A miało być już miło

Ledwie rozpoczęły się rozgrywki Pucharu Polski siatkarzy, a już mamy pierwszą sensację, niestety bolesną dla sympatyków Biało-Niebieskich. We wtorek na wyjeździe Ślepsk Malow Suwałki w pierwszej rundzie przegrał 1:3 z pierwszoligową ekipą Polski Cukier Avia Świdnik.

W niedzielę w Gdańsku drużyna Andrzeja Kowala przerwała pasmo nieszczęść - serię 5 kolejnych przegranych meczów w PlusLidze i wydawało się, że może być tylko lepiej. Niestety, zwycięstwo nad Treflem zbyt wcześnie wprawiło wszystkich w świateczno-noworoczny szampański nastrój.

W Świdniku suwalski zespół przegrał pierwsze dwa sety, dał sobie i kibicom trochę nadziei w trzeciej odsłonie, ale poległ też w czwartym secie i został wyeliminowany przez pierwszoligowca.

W wypowiedzi dla klubowej telewizji trener Andrzej Kowal nie usprawiedliwiał porażki, ale wskazał na brak czasu na regenerację, po niedzielnym wyczerpującym psychicznie i fizycznie arcyważnym meczu w Gdańsku