10.08.2025

Ślepsk Malow Suwałki wygrał turniej Grand Prix PGE na plaży w Ustce [zdjęcia]

Po raz pierwszy w historii Biało-Niebiescy wygrali przygotowującą do sezonu dwudniową imprezę siatkówki plażowej czwórek. Zwyciężyli we wszystkich czterech meczach.

Do rywalizacji stanęło 6 druzyn: cztery zespoły z PlusLigi - PGE Projekt Warszawa, PGE GiEK Skra Bełchatów, Trefl Royal Seafood Gdańsk i Ślepsk Malow Suwałki - oraz dwie z PLS 1. Ligi - KPS Siedlce i CUK Anioły Toruń.

Ślepsk Malow wystąpił w silnym składzie. W Ustce zabrakło tylko pięciu zawodników powołanych do reprezentacji swoich krajów – Brazylijczyka Henrique Honorato (dodatkowo w ten weekend wziął ślub), Amerykanina Davida Smitha, Argentyńczyka Joaqina Gallego, Bułgara Asparuha Asparuhowa i Jakuba Kubackiego.

Z dziewięcioosobowej kadry trener Dominik Kwapisiewicz zestawił dwie ekipy, które rozegrały po dwa mecze.

W wielkim finale z CUK Aniołami Toruń, których wcześniej pokonali 2:1 w fazie grupowej, zagrali Karol Jankiewicz, Antoni Kwasigroch, Bartosz Mariański, Damian Wierzbicki oraz Jan Nowakowski.

Pierwszego seta bardzo odważnie rozpoczęli torunianie, którzy zdobyli i 5-punktowa przewagę – 11:6 i suwalski zespół przez cały czas musiał gonić wynik. Przy stanie 21:23, kiedy odrobienie strat  wydawało się niemożliwie, Biało-Niebiescy  włączyli najwyższy bieg i wygrali cztery akcje z rzędu. Objęli prowadzenie na 24:23 i zaraz seta pojedynczym blokiem zakończył Damian Wierzbicki.

Jeszcze dłuższą, siedmiopunktową serią Ślepsk Malow zaimponował w drugiej partii. Ze stanu 7:9 wyprowadził na 14:9 i taką przewagę utrzymał już do końca. Seta, mecz i turniej znowu zakończył blokiem, tym razem w wykonaniu Antoniego Kwasigrocha.  

Za zdobycie Grand Prix PGE suwalski klub zainkasowal 50 tys. zł.

– Fajna wygrana na naszym koncie, mamy nowy zespół w Suwałkach, więc wypad do Ustki to był doskonały moment na poznanie się i zareklamowanie naszego regionu – mówi Bartosz Filipiak, atakujący Ślepska Malow. – Trzeba było radzić sobie ze zmiennymi warunkami, umieć się przystosować i to nam się udało. Cieszę się z wygranej i tego, że mogliśmy przyjechać nad morze i w taki sposób rozpocząć przygotowania – dodaje.

– To przez sześć naszych lat w elicie tak naprawdę pierwszy wygrany turniej, więc się cieszymy i mamy nadzieję, że będzie to dobry prognostyk przed sezonem PlusLigi – mówi Wojciech Winnik, prezes Ślepska Malow Suwałki. – Potrafiliśmy połączyć dobrą zabawę z rywalizacją i to mnie podwójnie cieszy, że daliśmy także sporo radości kibicom – dodaje.  

WD

Źródło: PlusLiga

Fot. Rafał Oleksiewicz, Piotr Sumara

Grand Prix PGE

Grupa A:
    • PGE Projekt Warszawa – CUK Anioły Toruń 1:2 (20:25, 25:21, 11:15)
    • CUK Anioły Toruń – Ślepsk Malow Suwałki 1:2 (20:25, 25:23, 8:15)
    • Ślepsk Malow Suwałki – PGE Projekt Warszawa 2:0 (25:19, 25:16)

Ślepsk Malow: Karol Jankiewicz, Antoni Kwasigroch, Bartosz Mariański, Damian Wierzbicki, Jan Nowakowski, Kamil Droszyński, Bartosz Filipiak, Joachim Panou, Jakub Macyra.

 

Grupa B:
    • Trefl Royal Seafood Gdańsk – KPS Siedlce 2:0 (25:20, 25:21)
    • KPS Siedlce – PGE GiEK Skra Bełchatów 1:2 (28:26, 20:25, 19:21)
    • PGE GiEK Skra Bełchatów –Trefl Royal Seafood Gdańsk 1:2 (25:11, 21:25, 11:15)

 

Faza finałowa - 10.08

Ślepsk Malow Suwałki - PGE GiEK Skra Bełchatów 2:0 (25:12, 25:17)

Trefl Royal Seafood Gdańsk - CUK Anioły Toruń 1:2 (25:18, 14:25, 9:15), 

Mecz o 3. miejsce

Trefl Royal Seafood Gdańsk - PGE GiEK Skra Bełchatów 2:1 (22:25, 25:22, 15:13)

Finał

Ślepsk Malow Suwałki - CUK Anioły Toruń 2:0 (25:23, 25:20)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Ślepsk Malow Suwałki


PGE Projekt Warszawa

06.02.2026
17:30

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.06.2026 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2226 4.3080
USD 0.00% 3.6134 3.6864
GBP 0.00% 4.8314 4.9290
CHF 0.00% 4.5222 4.6136
Dodaj nowe ogoszenie