14.06.2021

Ślepsk Malow Suwałki. Zostaje Kevin Klinkenberg, przyszedł Piotr Łukasik i mamy prawie komplet

Reprezentant Belgii Kevin Klinkenberg zostaje w Suwałkach na kolejny rok, także na jeden sezon podpisał umowę były reprezentant Polski Piotr Łukasik z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Szóstej drużynie PlusLigi do kompletu brakuje drugiego atakującego, którego nazwisko poznamy w ten czwartek.

- Gdybyśmy mieli silniejsze lewe skrzydło, gracza pokroju Nicolasa Szerszenia z poprzedniego sezonu, minione rozgrywki mogliśmy zakończyć nawet wyżej - mówi Wojciech Winnik, prezes Ślepska Malowu. - Dlatego, kiedy udalo się nam utrzymac trzon zespołu, skupiliśmy się na poszukliwaniu przyjmujących.   

W minionym sezonie trener Andrzej Kowal miał do dypozycji czterech w miarę wyrównanych siatkarzy na tej pozycji: Tomasa Rousseaux, Marcina Walińskiego, Jakuba Rohnkę i Kevina Klinkenberga, który zwłaszcza w środkowej części rozgrywek narzekał na to, że mało gra.

Teraz akcenty miały być rozłożone inaczej, ale po pozostaniu Klinkenberga, powrocie z wypożyczenia Mateusza Laskowskiego oraz sprowadzeniu Adriana Buchowskiego, Pawła Halaby i Piotra Łukasika ekipa Biało-Niebieskich ma już pięciu przyjmujących.

- Trzeba pamiętać, że z powodów zdrowotnych Piotr Łukasik ostatio grał bardzo malo, wyleczył się praktycznie na samą końcówkę sezonu. Przeszedł testy medyczne i podpisaliśmy z nim umowę, ale lepiej dmuchać na zimne - mówi Wojciech Winnik. - Kevin Klinkenberg będzie zaś  występował w reprezentacji Belgii na Mistrzostwach Europy i dołączy do nas dopiero w ostatnim tygodniu września, a zależy nam na tym, by w okresie przygotowawczym trenować z czwórką przyjmujących. 

Piotr Łukasik będzie najwyższym z nich, mierzy bowiem 208 cm. Charakteryzujący się świetnymi warunkami fizycznymi przyjmujący w 2017 roku podpisał kontrakt z ONICO Warszawa, gdzie trafił pod skrzydła trenera Stephane'a Antigi.

Z klubem z Warszawy Łukasik zdobył wicemistrzostwo Polski. Sukces ten zaowocował powołaniem do reprezentacji Polski i medalami Pucharu Świata oraz Ligi Narodów.

W 2019 roku Łukasik (na poniższym zdjęciu z nr.7) trafił do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, gdzie mimo problemów zdrowotnych sięgnął po złote medale m.in. Mistrzostw Polski, Superpucharu Polski i tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Powyższe sukcesy czynią zawodnika najbardziej utytułowanym siatkarzem biało-niebieskich.

Jak przyznał 26-letni przyjmujący na internetowej stronie klubu z Kędzierzyna-Koźla, kiedy przechodził do ZAKSY  towarzyszyły mu spore nadzieje, niestety plany ambitnego zawodnika skomplikowały problemy zdrowotne. Wbrew przeciwnościom losu Piotrek wykazał się wolą walki i ciężką pracą, co pozwoliło mu na powrót do gry w kluczowym momencie tego sezonu.

– Czas spędzony w Kędzierzynie-Koźlu będę wspominał bardzo pozytywnie. Nie tak wyobrażałem sobie mój pobyt tutaj, miałem większe oczekiwania wobec swojej pozycji w zespole natomiast problemy zdrowotne pokrzyżowały moje plany. Jednak starałem się czerpać jak najwięcej z pracy na każdym treningu i uważam że opuszczam Kędzierzyn jako lepszy siatkarz. Za to jestem wdzięczny całemu klubowi i sztabowi. ZAKSA to kapitalnie zorganizowany klub na każdej płaszczyźnie z wielką przyjemnością było być jej zawodnikiem. Tym bardziej cieszę się, że na koniec udało się osiągnąć historyczny sukces. Wielkie podziękowania dla kibiców, którzy mimo trudnej sytuacji zawsze pokazywali, że są z nami. Dało się odczuć ich wsparcie – podsumował Piotr Łukasik.

Piotr Łukasik - sylwetka zawodnika:

Data i miejsce urodzenia: 11.07.1994, Ostróda
Wzrost: 208 cm
Waga: 112 kg
Zasięg w ataku: 350 cm

Statystyki Piotra Łukasika w PlusLidze:

- Rozegrane mecze: 110
- Punkty: 759
- Asy serwisowe: 17
- Punkty zdobyte w ataku: 617
- Punkty zdobyte blokiem: 125

 

Kevin Klinkenberg, 31-letni przyjmujący podpisal umowę ważną do końca nowego sezonu. Przedłużenie kontraktu z belgijskim zawodnikiem sprawia, że linia przyjęcia biało-niebieskich została skompletowana.

 Do największych, klubowych sukcesów reprezentanta Belgii można zaliczyć m.in.

- Puchar Belgii (w barwach VC Maaseik - 2008, 2009, 2011, 2012)
- Mistrzostwo Belgii (w barwach VC Maaseik - 2008, 2009, 2011, 2012)
- Wicemistrzostwo Belgii (w barwach VC Maaseik - 2010, 2013)
- Superpuchar Belgii (w barwach VC Maaseik - 2008, 2009, 2011, 2012)
- Puchar Francji (w barwach Tours VB - 2014, 2015)
- Mistrzostwo Francji (w barwach Tours VB - 2014, 2015)
- Superpuchar Francji (w barwach Tours VB - 2014)
- Puchar Turcji (w barwach Fenerbahçe SK - 2019)
- Mistrzostwo Turcji (w barwach Fenerbahçe SK - 2019).

Doświadczony zawodnik jest brązowym medalistą Mistrzostw Europy Kadetów (2007) i złotym medalistą Ligi Europejskiej (2013). W sezonie 2019/2020 Kévin Klinkenberg był pewnym punktem zespołu prowadzonego przez trenera Andrzeja Kowala, co zaowocowało przedłużeniem kontraktu na kolejny rok.

W trakcie minionych rogrywek PlusLigi Belg występował nieco rzadziej, ale w kluczowych punktach sezonu okazywał się być niezwykle ważnym ogniwem biało-niebieskich. Niejednokrotnie dawał dobre zmiany, które pomagały zespołowi w odniesieniu zwycięstw. Jednym z takich spotkań była wyjazdowa rywalizacja z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, która zadecydowała o historycznym, siódmym miejscu w PlusLidze. Postawa Klinkenberga w Zawierciu dawała powody do zadowolenia i przyniosła 16 punktów, które znacznie przyczyniły się do końcowego triumfu biało-niebieskich.

Kevin Klinkenberg - sylwetka zawodnika:

Data i miejsce urodzenia: 04.10.1990., w Liège (Belgia)
Wzrost: 197 cm
Waga: 86 kg
Zasięg z wyskoku do ataku: 345 cm

Statystyki Kévina Klinkenberga w sezonie 2020/2021:

- Rozegrane mecze: 21
- Punkty: 135
- Asy serwisowe: 4
- Punkty zdobyte w ataku: 120
- Punkty zdobyte blokiem: 11


Kadra Ślepska Malowu Suwałki 2021/2022

rozgrywający: Josh Tuaniga, Łukasz Makowski

środkowi bloku: Andreas Takvam, Cezary Sapiński, Łukasz Rudzewicz, Przemysław Smoliński

libero: Mateusz Czunkiewicz, Paweł Filipowicz

atakujący: Bartlomiej Bołądź

przyjmujący: Kevin Klinkenberg, Adrian Buchowski, Paweł Halaba, Piotr Łukasik, Mateusz Laskowski  

Przyszli: Łukasz Makowski (MKS Będzin), Adrian Buchowski (GKS Katowice), Przemysław Smoliński (Cuprum Lubin), Pawel Halaba (Aluron CMC Zawiercie), Piotr Łukasik (ZAKSA Kedzierzyn-Koźle), Mateusz Laskowski (powrót z wypożyczenia do BAS Białystok) 

W zespole brakuje jeszcze drugiego atakującego. Na giełdzie transferowej głośno było o Jakubie Ziobrowskim, który w mionym sezonie występował najpierw w Vervie Warszawa, a potem w Politechnice Lublin, z którą wywalczył awans do PlusLigi. Mówiło się też, że w Ślepsku Malowie na kolejny sezon pozostanie Patryk Szwaradzki. Prawdę poznamy w najbliszy czwartek.

WD

Źródło: Ślepsk Malow Suwałki, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
10.26.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5560 4.6480
USD 0.00% 3.9124 3.9914
GBP 0.00% 5.3942 5.5032
CHF 0.00% 4.2737 4.3601
25.10.2021

Masaże lecznicze

Dodaj nowe ogoszenie